Skocz do zawartości
Sebastiano

Odcień niebieskiego-który radzicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę zakupić sobie folie samoprzylepną na moją kosteczkę 30x30x35.Zastanawiam się na głos który odcień niebieskiego będzie w tak małym akwarium najciekawiej wyglądał.

Folię chcę zakupić z http://allegro.pl/or...5269696776.html

Proszę o rady a adminów o wyrozumiałość bo nie wiem czy mogę na forum posługiwać się linkami z portali aukcyjnych...

Pozdrawiam .Seba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz efekt zblizony do naturalnego, to popatrz na fotki z nurkowania na rafach. Zobaczysz jak wygląda prawdziwy błękit wody :)

Z drugiej strony mam nadzieje ze jesteś swiadomy wad niebieskiego tła?

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz efekt zblizony do naturalnego, to popatrz na fotki z nurkowania na rafach. Zobaczysz jak wygląda prawdziwy błękit wody :)

Z drugiej strony mam nadzieje ze jesteś swiadomy wad niebieskiego tła?

Pozdro

Szczerze to miałem chęci na czarne tło ale nie bardzo widzę kosteczki z czarnym tłem,boję się że przejdę potem lincz na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee - za coś takiego to nikt Cię nie będzie gonił. Ale jak wrzucisz do kostki hepatusa to sam Cię będę linczował :D

Z kostką problem jest taki, że najczęsciej skałę opierasz o tył. To oznacza, że nie będziesz miał możliwości dokładnego wyczyszczenia tylnej szyby, a to przy niebieskim tle będzie kiepsko wyglądało.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee - za coś takiego to nikt Cię nie będzie gonił. Ale jak wrzucisz do kostki hepatusa to sam Cię będę linczował :D

Z kostką problem jest taki, że najczęsciej skałę opierasz o tył. To oznacza, że nie będziesz miał możliwości dokładnego wyczyszczenia tylnej szyby, a to przy niebieskim tle będzie kiepsko wyglądało.

Kurcze dobrze że napisałeś o tym hepatusie....a już dobijałem właśnie targu jeśli chodzi o zakup...żartuję :thumbup:

A tak na poważnie to skłoniłeś mnie ku ponownemu przemyśleniu czy jednak faktycznie nie wystawić w przyszłości w galerii mojej kostki mimo wszystko z czarnym tłem...

Jadę zaraz do sklepu po folię.Będzie spontanicznie.

Pozdrawiam.Seba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być na miękko - bez ekstremalnych sps, to rozważ niebieskie pvc od środka. możesz delikatnie podkleić u góry silikonem, jak się nie spodoba, możesz potem odkleić no i przykleić folię z zewnątrz. (w ostateczności), mając zaś takie tło, badzo łatwo obsadzisz je koralami - xenią czy innym miekkim koralem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopy niebieski to niebieski nie ma innego niebieskiego :p

A tak poważnie, spienione pcv tak jak dale pisze, zawsze możesz sobie wymienić na inny kolor.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folie niebieska jak przyklei to też może odkleic. Z tym że już nie przyklei bo pewnie akwarium do ściany będzie dosuniete hehe


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak najlepiej i najwygodniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzę że między okleiną a szkłem utworzyły się jakby takie pęcherze z powietrzem mam nadzieję że się to samo zwulkanizuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz to podciągnąć czymś twardszym i rownym. Był gdzieś na forum poradnik jak Kleic tło.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz to podciągnąć czymś twardszym i rownym. Był gdzieś na forum poradnik jak Kleic tło.

Tak robiłem.Kartą płatniczą.Mimo wszystko coś jest nie tak.Ale to nic.Zobaczę za kilka dni co z tego wyszło.Jak nie to nakleję innej firmy folię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że czarne lepsze.

No to kiedy start? :)


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że czarne lepsze.

No to kiedy start? :)

Brakuje mi testów refraktometru skały dolewki...i już mógłbym zalewać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ok, poczekaj do 14 dni.

Nie będzie.

To nie plamy tylko bąble powietrza.

Odklej folię, poczytaj jak się klei na wodę i naklej jeszcze raz, zobaczysz, będziesz zadowolony :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie.

To nie plamy tylko bąble powietrza.

Odklej folię, poczytaj jak się klei na wodę i naklej jeszcze raz, zobaczysz, będziesz zadowolony :)

Poczekam.Nic mnie nie zbawi poczekać... :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować szpilką przebić bąble i jeszcze raz przejedź czymś twardym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suszarką tez powinno pomóc, pozbyłem się tak pęcherzy powietrza jak kleiłem folie w samochodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cacy.Tło wyładniało,nie ma śladów powietrza jakie powstały krótko po naklejeniu.I dodam tylko tyle...4,50zł z czego połowa to odrzut bo wstyd mi w sklepie było brać tak małą ilość naklejki :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoich 400l mam od srodka speinione pcv niebieskie, latwo mozna korala przymocowac i tez łatwo się czyści zwykłą szmatką, kiedys próbowałem w słodkim z czarnym i zawsze wracałem do niebieskiego wiec tylko niebieskie:)!!!!


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.