Skocz do zawartości
market73

dla początkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy admin mnie zblokuje czy nie, nie dbam juz o to. Akcja googla aby zblokowal ta stronę widze teraz nie byla bezpodstawna.Admin czy gosciu z pięknym selfi, blokuja wszystko co im nie pasi. Nie wiem ile osob zdąrzy to przecztać ale niestety co na początku mnie zaraziło morszczakiem przez ten portal, spaliło napanewce po strarcie akwarium. Wyszukiwarka początkującego akwarysty prowadzi do nikąd, próba sprzedazy nie trafionych zakupów wymaga 50 postów. Jestem ciekaw kto inspirujący sie tutejszym forum ma możliwość wygenerować tyle zapytań, chyba, ze codziennie można pytać jak glony wzrosną o .5 cm czy skończyło sie dojrzewanie. Gratuluje pomyslu. Wspomnianą sprzedaż pompy wystawie na olx i pewniem bez problemu ją sprzedam. A jak nie to po prostu kupię nową. Jednak gratuluję adminowi , ze tak zacheca nowych akwarystów do rozpoczęcia swej przygody z tą stroną. Przed rejestracją nowiużytkownicy powinni byc poinformowani, ze mamy gdzies nowicjuszy. Tak sie składa, ze mimo likwidacji mojego nicka mam możliwość dajszej egzystencji. Dla mnie jest to chore tak eliminować nowicjuszy przy takim bogacrtwie możliwości wsparcia w sieci. Pozdrawiam wszystkich, ktorzy pomogli mi wystartować z nowym wyzwaniem.

Edytowane przez market73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, regulamin tego forum jaki jest i albo przystajemy na to i godzimy się i korzystamy albo nie. Wolny wybór.Nikt nikogo nie zmusza...Odnośnie tych 50 postów, to takie ma być zabezpieczenie żeby osoby co ledwo się zarejestrowały nie zaczęły robić jakiś wałków przy sprzedaży. Tak to chyba zostało opisane w regulaminie forum (chyba).

Powiem szczerze że te 50 postów mi się osobiście też nie podoba, no ale to nie mój portal nie moje zasady.Jestem to głównie by dzielić się moją wiedzą i czerpać od innych a sama sprzedaż to chyba trzeba traktować jako dodatek bo zawsze na olx można sobie wystawić albo na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał jeszcze z 200 na identyfikacje bo wszytko to majano itp ;] jak ktoś czyta forum albo myśli to bez problemu napisze ze zamieni np pompę na 100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, regulamin tego forum jaki jest i albo przystajemy na to i godzimy się i korzystamy albo nie. Wolny wybór.Nikt nikogo nie zmusza...Odnośnie tych 50 postów, to takie ma być zabezpieczenie żeby osoby co ledwo się zarejestrowały nie zaczęły robić jakiś wałków przy sprzedaży. Tak to chyba zostało opisane w regulaminie forum (chyba).

Powiem szczerze że te 50 postów mi się osobiście też nie podoba, no ale to nie mój portal nie moje zasady.Jestem to głównie by dzielić się moją wiedzą i czerpać od innych a sama sprzedaż to chyba trzeba traktować jako dodatek bo zawsze na olx można sobie wystawić albo na allegro.

Zgadza się, w regulaminie jest wyraźnie napisane 50 postów zanim możesz sprzedawać na targowisku.

Albo przystajesz na warunki albo nie.

Regulamin targowiska : http://nano-reef.pl/topic/18065-regulamin-targowiska-wazne/

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał jeszcze z 200 na identyfikacje bo wszytko to majano itp ;] jak ktoś czyta forum albo myśli to bez problemu napisze ze zamieni np pompę na 100 zł

kolega też chyba trochę na bakier z regulaminem


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Market jescze 25 i zostaniesz biznesmenem


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy admin mnie zblokuje czy nie,

No popatrz...........nie zablokowali, a to lenie :)

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 50 postów to dobre jest, bo są spamerzy albo trolle, wyobraź sobie że zarejestrowałoby się te 10 osób i od razu w giełdzie pododawało jakieś dziwne rzeczy.

Chociaż mi się wydaje że admini czy moderatorzy są tutaj bardzo pobłażliwi, krzywdy nie robią i warnów od tak nie dają.

Jak ktoś jest ciekawy jak wygląda bardzo agresywna moderacja na forum to proponuje sobie znaleźć forum elektroniczne które w logo ma symbol diody prostowniczej na literce "E" bowiem tam wystarczy nie napisać kilka Polskich znaków i już są ostrzeżenia. A moderatorów to nie obchodzi że ty masz ENG klawiaturę czy jesteś chory czy kto wie co, regulamin ponad wszystko.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na to że kupując coś zazwyczaj najpierw płacisz i później czekasz na przesyłkę. Pozwala to na minimum bezpieczeństwa że towar otrzymasz, jeżeli tak to w ogóle można nazwać. To nie jest serwis aukcyjny gdzie do rejestracji wprowadzasz swoje dane osobowe wraz z adresem zamieszkania itp, więc ja w pełni rozumiem te 50 postów. 50 postów to nie jest problem - wystarczy się zaciekawić kilkoma zbiornikami/tematami i przy okazji z tego czerpać wiedzę.


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za tym, by ankietę rejestracyjną rozszerzyć o:

- test ortografii na poziomie gimnazjum (matura obecnie niewiele znaczy, mój syn w podstawówce robi mniej błędów niż niektórzy "dojrzali")

- test na inteligencję - uchroniło by to nas przed osobami pokroju autora

- test na spostrzegawczość i obowiązkowy kurs obsługi wyszukiwarki

Poza tym, dodał bym wpis o treści: "Jestem świadom iż to ja rejestruję się na forum poszukując jedynej i słusznej prawdy, a nie Admin błaga mnie na kolanach o rejestrację. To ja tutaj jestem petentem i gościem, więc, aby nie przynieść wstydu, tym którzy mnie wychowali, uszanuję to i dostosuję się do zasad tu panujących".

Fragment o jedynej i słusznej prawdzie możemy poddać pod dyskusję, ale przy reszcie będę się upierał.

ps. Też jestem za ostrzeżeniami przydzielanym za błędy - jeden błąd - jeden punkt - trzy punkty - urlop na tydzień od pisania i czytania (zwłaszcza targowiska).

pps. Selfie ???


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem za :)

Pomysł bardzo dobry.

Test ortografii najlepszy, bo jest sporo takich dorosłych po dwadzieścia parę lat a mniej błędów od nich robią dzieci.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do działania wyszukiwarki forumowej to można mieć pretensje do jej działania. W sumie nowicjuszem na forum już nie jestem ale nadal nie potrafię jej opanować. Dlatego używam wujka google. "wyszukiwana fraza" site:nano-reef.pl


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne sposoby - bardzo prosto można sobie samemu zrobić dodatek do firefoxa wyszukujący przez google na stronie n-r. A co do błędów, to przeglądarka też ma funkcję korekty - kliknąć i poprawić - żaden problem. Tłumaczenie że ktoś nie ma polskich znaków "bo mieszka za granicą", albo "pisze z telefonu czy tabletu", też do mnie osobiście nie przemawia - jak idę do kogoś z wizytą, upewniam się czy mam czyste skarpetki, żeby potem nie włazić w butach na dywan, bo wstyd zdjąć...

Z błędami i polskimi znakami jest tak samo - brak szacunku do czytającego.

Chcesz żeby Ciebie szanowali ? Daj coś od siebie, sam fakt że żyjesz, nie zobowiązuje innych do niczego....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za tym, by ankietę rejestracyjną rozszerzyć o:

- test ortografii na poziomie gimnazjum (matura obecnie niewiele znaczy, mój syn w podstawówce robi mniej błędów niż niektórzy "dojrzali")

- test na inteligencję - uchroniło by to nas przed osobami pokroju autora

- test na spostrzegawczość i obowiązkowy kurs obsługi wyszukiwarki

Poza tym, dodał bym wpis o treści: "Jestem świadom iż to ja rejestruję się na forum poszukując jedynej i słusznej prawdy, a nie Admin błaga mnie na kolanach o rejestrację. To ja tutaj jestem petentem i gościem, więc, aby nie przynieść wstydu, tym którzy mnie wychowali, uszanuję to i dostosuję się do zasad tu panujących".

Fragment o jedynej i słusznej prawdzie możemy poddać pod dyskusję, ale przy reszcie będę się upierał.

ps. Też jestem za ostrzeżeniami przydzielanym za błędy - jeden błąd - jeden punkt - trzy punkty - urlop na tydzień od pisania i czytania (zwłaszcza targowiska).

pps. Selfie ???

Gratulacje dla kolegi, może jeszcze nie kolegi a forumowicza "dale, a" za test z ortografii (interpunkcja, składnia i chocby odmiana w tekście powyżej, aż płynie Miodkiem). Co do inteligencji, możemy o tym podyskutować ale czytanie ze zrozumieniem to też widzę może być problem. Co do możliwości wyszukania czegoś w tym portalu, na czym zależy początkujacemu akwaryście naprawdę nie jest łatwe. Jak chcecie (POWIEDZMY OJCOWIE ZAŁOŻYCIELE) aby każdy nowy forumowicz zapoznał się najpierw w innych źródłach o to co ma się zapytać aby nie popełnić gafy z możliwie głupim pytaniem, to też jest troche bez sensu. Nie wszyscy piszą na klawiaturach komputerów. Sa i tacy co akurat dorwali tablet badź telefon i edytory tych urządzeń są szybsze i wplatają swoje propozycje(co do zasady odbioru wzrokowego przez autora, moze być trudne ze względu na -bez urazy-na drogę na skróty, którą wybiera ludzki mózg). Tak jak wcześniej napisałem, uważam, że nasze fora internetowe, aż kipią jadem zamiast merytoryką. Kończąc ten wątek jeszcze raz dziękuję tym, którzy napisali i piszą naprawdę fajne posty, nie wciskając na siłę swoich racji a wykazując jedynie kompetencję. Dzięki nim i osobom, które podpowiadały mi w pozostalych moich postach. Nowy zbiornik praktycznie zakończył początkowe dojrzewanie a umieszczone w nim życie na ta chwilę jest w dobrej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.