Skocz do zawartości
Flasher

Maxspect Razor - przemyślenia po dwóch latach użytkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie pod razorem nie swieca;)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pod razorem nie swieca;)

Nie mam porównania, jak dla mnie świecą ale może wstaw fotkę jak świecą pod Twoją lampą bez tej dodatkowej aktyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zepsuty aparat wiec nie wstawie ale pacyfik sun swieca na uv na chinvzyku swieca ale jest ogolnie niebiesko a na razorze lekko swieca i jest niebiesko jak naprawie telefon to zrobie fotki

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Twój galaxy S5 nie potrafi fotki zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafi niestety s5 zrobic fotek aktyniki w chinczyku.

Moze fluo swieca pod chinczykiem ladnie, ale przez wiekszosc dnia przeciez nie swiece samym kanalem niebieskim, wiec argument swiecenia fluo jest kiepski w stosunku do tego co oferuje razor w normalnym trybie. Moze w nowszym modelu cos sie zmienilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Twój galaxy S5 nie potrafi fotki zrobić ?

Sralaxy szajsung s5 gowno wart ten telefon po miesiacu urzytkowania pekla szybka z aparatu wlasnie zamazane zdjecia wychodza bo brudny aparat (nie spadl mi ) idzie zrobic na s5 fotki ale na manualu widac wszystko ladnie

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafi niestety s5 zrobic fotek aktyniki w chinczyku.

Moze fluo swieca pod chinczykiem ladnie, ale przez wiekszosc dnia przeciez nie swiece samym kanalem niebieskim, wiec argument swiecenia fluo jest kiepski w stosunku do tego co oferuje razor w normalnym trybie. Moze w nowszym modelu cos sie zmienilo

Zmieniło się i to dużo, prawdopodobnie jutro będę miał. Nie wiem jaki będzie efekt... jakby co to umówimy się telefonicznie na oględziny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sralaxy szajsung s5 gowno wart ten telefon po miesiacu urzytkowania pekla szybka z aparatu wlasnie zamazane zdjecia wychodza bo brudny aparat (nie spadl mi ) idzie zrobic na s5 fotki ale na manualu widac wszystko ladnie

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Chłopie, naucz się pisać poprawnie. Nie wprowadzaj na forum poziomu z komentarzy onetu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, naucz się pisać poprawnie. Nie wprowadzaj na forum poziomu z komentarzy onetu.

Jak Cie drazni slowo srajsung lub sralaxy nie czytaj jak bys wydal kase w bloto tez bys nazekal mozna by kupic za te pieniadze zycia lub sprzetu a nie zloma

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa ok,ale róż czasami dobija za dużo.

Nocne światło dawał reefmax na jednej diodzie.

lampa ok,ale róż czasami dobija za dużo.

Nocne światło dawał reefmax na jednej diodzie.LEPSZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie drazni slowo srajsung lub sralaxy nie czytaj jak bys wydal kase w bloto tez bys nazekal mozna by kupic za te pieniadze zycia lub sprzetu a nie zloma

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Szczerze mówiąc, nie wiem co odpowiedzieć żeby nie zejść poniżej pewnego poziomu.

Ja wiem że młodośc ma swoje prawa, ale nie przesadzaj. Jak dorośniesz - zrozumiesz.

A co do lampy - jest modułowa, więc zarówno ilość jak i barwa światła, są do dopasowania. Ich kompaktowa, lekka budowa niewątpliwie stanowi duży plus. Minusem może być to że inni "rozpieszczają" nas sterowaniem wielokanałowym, bajerami czy nadmiernie rozbudowanymi możliwościami. Ale ma to też swoje plusy - da się ustawić interesującą nas barwę światła a nie gubimy się w ilości opcji.

Jednak, w ofercie tej marki dostrzegam bardzo istotny brak - mianowicie chyba nie mają lamp hybrydowych.

A jednak świetlówki, stanowią doskonałe uzupełnienie ledów. No i firma mogła by pomyśleć o właścicielach kostek, wprowadzając model z trzema lub czterema panelami ułożonymi w kwadrat.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chodziło mi o same oświetlenie nocne,a dyskusja się potoczyła w innym kierunku, przeciez przy dziennym nie ma już tego problemu mozna sobie ustawić tak jak dusza zabraknie. Przeciez jak kanał niebieski damy na 100% to korale swietnie fluoryzują, jesli chcemy bardziej cukierkowe kolory to wystarczy podkrecić kanał niebieski i pobawić się trybem automatycznym wtedy kazdy sobie ustawi jak mu pasuje.

Sorka za błąd oczywiście 'zapragnie':).


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego flasher napisz i jak tam z nowym razorem bo juz chwile go masz jakie sa twoje przemyślenia? Czy mógłbyś wrzucić fotki baniaka z nowym i starym zeby porównać?


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się przyzwyczaić do nowego oświetlenia, korale chyba bardziej akceptują to oświetlenie. Prawdopodobnie to kwestia ustawień... w nowym razorze najkorzystniej wypada stosunek 1/1 białego i niebieskiego gdzie w starym ustawiam białe sporo niżej. Aktynika wpada w zdecydowany fiolet, taki efekt miałem przy świetlówkach aktynicznych chyba ATI i korale mocniej świecą głównie zielone fluo choć u mnie nie mam za dużego urozmaicenia. Fotki mam tylko z telefonu, jakoś przy okazji wrzucę ale nie wiem czy będzie widać tą różnicę o której piszę. Jeszcze jedno... nowa lampa jest zdecydowanie mocniejsza, w moim zbiorniku (50cm wysokości) musiałem w zenicie ustawić max 65%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chce zobaczyć jak swieci stary model czyli maxspect razor 160w 16000k to ponizej link:

Jak widac potrafi doswietlic dosc dlugie akwarium.


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie temperata za mala zeby sie krecily, one nie chodza caly czas

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba cos nie tak bo mam dwie lampy a druga chodzi a to jedna juz goraca i wiatraki od 3 dni nie dzialaja

Pytanie czy nie działały od początku, czy tylko w ostatnim czasie i następne pytanie - czy lampa jest na gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie przegrzeje, chyba że cały czas świecisz na 100% biały i niebieski. U mnie w szczycie świeci niebieski 100% i biały 70%... przy tym ustawieniu nigdy wiatraki się u mnie nie włączają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ci się chce możesz zajrzeć czy masz dobrze przykręcony termistor to radiatora, żeby się do niego dostać musisz podważyć język tej zaślepki z dziurą od strony wyświetlacza (jak do wymiany soczewek) i odsunąć pierwszy od wyświetlacza panel. Termistor jest przykręcony do radiatora jedną śrubką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.