Skocz do zawartości
Flasher

Maxspect Razor - przemyślenia po dwóch latach użytkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że dokręciłeś i wiatraki się włączają ?

Rozumiem że dokręciłeś i wiatraki się włączają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy ja mam razora 120W…

NIestety przyrostów żadnych.. zoasy sie obkurczają i zanikają… euphylie polecialy juz 2 …

szczepka acry tez w pierwsze kilka dni pieknie polipowala, pieknie wybarwiona i w nast 3 tyg zjechala na wieczną

ukwiały po 15 miesiacach jakby sie przyzwyczaily, nie jest to to co bylo pod hqi ale jak je nakarmie to wygladaja ok …

( pod hqi z rzadkim karmieniem napompowane do maximum)

Discosomy w wiekszosci sie pokurczyly i pozanikaly, jedynie trzymaja sie bardzo dobrze rhodactisy

Sarco i fluo i zwykly tez fajnie pompuja i rosną

Lece na fabrycznych usawieniach juz 15 miesiecy, to co zauwazylem.. w nocy wszystko lepiej sie pompuje i o wiele chetniej

stad mój wniosek ktory jest na samym poczatku zeby wiecej niebieskiego

Dokladam w tym tyg 2x 24 t5

Zobaczymy jaka bedzie reakcia

pozdrawiam

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego musisz cos mieć z parametrami bo mi wszystko rośnie jak szalone sps, lps i miękkie szukaj przyczny na pewno w czymś innym:) Czy już ktoś wie czy moduły z 180w mozna zamontować w 160w bez zadnych problemów?


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się przyzwyczaić do nowego oświetlenia, korale chyba bardziej akceptują to oświetlenie. Prawdopodobnie to kwestia ustawień... w nowym razorze najkorzystniej wypada stosunek 1/1 białego i niebieskiego gdzie w starym ustawiam białe sporo niżej. Aktynika wpada w zdecydowany fiolet, taki efekt miałem przy świetlówkach aktynicznych chyba ATI i korale mocniej świecą głównie zielone fluo choć u mnie nie mam za dużego urozmaicenia. Fotki mam tylko z telefonu, jakoś przy okazji wrzucę ale nie wiem czy będzie widać tą różnicę o której piszę. Jeszcze jedno... nowa lampa jest zdecydowanie mocniejsza, w moim zbiorniku (50cm wysokości) musiałem w zenicie ustawić max 65%.

Na jakiej wysokosci od tafli wody ja zawiesiłes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 cm od tafli... chyba trochę za nisko, tyle że tak mam od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego musisz cos mieć z parametrami bo mi wszystko rośnie jak szalone sps, lps i miękkie szukaj przyczny na pewno w czymś innym:) Czy już ktoś wie czy moduły z 180w mozna zamontować w 160w bez zadnych problemów?

Kolego z parametrami jest wszystko ok

poza tym nie mam nic az tak wymagajacego zeby parametry musialy byc wyśrubowane do perfekcyjnych

z tego co wyczytalem na stronie 120W ma jakas inna konfigracje ledów niz te mocniejsze kore maja 3 panele led

dolozylem 2x t5 jedna bardziej biala jedna bardziej niebieska

Skrecilem kanal bialy na razorze dosc mocno , jest jakies 30% mniej od niebieskiego

niestety tez wiekszej roznicy nie zauwazylem po prawie 2 miesiacach

Chyba sie skonczy na powrocie do hqi a razor pojdzie na lampke do garazu ….


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bleq mieszkamy chyba oboje w Krakowie. Weź kiedy przyjedz po mnie to chetnie na miejscu coś podpowiem widząc na żywo Twój baniak

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam ową lampę 180wat 15000k korale miekasy i lpsy... jak czasowo rozłożyc czas święcenia i na ile procent ustawić kanał A i B? Ktoś doradził mi ze białe na 25% a niebieskie 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie posiadam ową lampę 180wat 15000k korale miekasy i lpsy... jak czasowo rozłożyc czas święcenia i na ile procent ustawić kanał A i B? Ktoś doradził mi ze białe na 25% a niebieskie 100%?

do kostki 30l ? w sam raz :)

(jakbyś napisał jaki zbiornik to było by łatwiej ... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Maxspect razor R420R LED pracował 2 lata i 1 miesiąc, po czym kanał B (niebieski) padł. 2 diody sie przepaliły i nie działa cały kanał, nie jestem z tego zadowolony, robią sprzęt wyliczony na 2 lata :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tobą ponieważ kupiłem dwu latka, u mnie świecił kolejne dwa:). Teraz jest u nowego właściciela i tez juz trochę świeci. Tak nieraz jest, ale to dotyczy każdej elektroniki, dużo też zależy od nas jak ze sprzętem się obchodzimy.


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój świecił na maxa 100% kanał A i B, poza tym nic z nią nie robiłem. Ale nawet jeśli świeciła na full to powinna dłużej wytrzymać. To nie jest jeden przypadek, kilka osób też miało z nią problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój świecił na maxa 100% kanał A i B, poza tym nic z nią nie robiłem. Ale nawet jeśli świeciła na full to powinna dłużej wytrzymać. To nie jest jeden przypadek, kilka osób też miało z nią problemy

Polska dystrybucja Maxspect wychodząc naprzeciw naszym klientom oferujemy bardzo atrakcyjny system pogwarancyjny, dzięki czemu żaden akwarysta nie pozostanie z nierozwiązanym problemem.

W sprawach napraw prosimy kontaktować się z serwisem.

Pozdrawiamy


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mój Razor 180W odkąd zrobiło się ciepło zaczął włączać wentylatory, co ciekawe jak już je raz włączy to ich nie wyłączy do czasu wieczornego obniżenia mocy świecenia, mimo że po 10 minutach wentylowania obudowa jest już schłodzona. Nadmienię, że wentylatory kręcą się tylko z jedną maksymalna prędkością i nie są ciche. Kiedy zrestartuje lampę z kręcącymi się wentylatorami, ponownie załączą się jak lampa znowu się nagrzeje czyli dopiero po 45 minutach i znowu się nie wyłączą.... Podsumowując wystarczyłoby max 10 minut wentylowanie na godzinę świecenia - no bo sterowania prędkością wiatraków przez PWM nie ma.

Dostałem drugi sterownik na podmiankę, ale objawy takie same, dystrybutor czyli jak się domyślam Salarias, twierdzi, że tak ma być. Też tak macie ze swoimi Razorami? Wiatraki są naprawdę głośne, słuchanie tego przez dłuższy czas jest męczące.


300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 70 w Ale objawy te same chodzi jak wentylator w polonezie próbowałem wyczyścić niestety dalej to samo akwarium w salonie więc bardzo mi to nie przeszkadza

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska dystrybucja Maxspect wychodząc naprzeciw naszym klientom oferujemy bardzo atrakcyjny system pogwarancyjny, dzięki czemu żaden akwarysta nie pozostanie z nierozwiązanym problemem.

W sprawach napraw prosimy kontaktować się z serwisem.

Pozdrawiamy

Jeśli chodzi o gwarancję i pomoc podczas jej działania nie mogę powiedzieć nic złego, wszystko działa bardzo poprawnie. Pogwarancyjny serwis jeśli chodzi o kontakt, sprzedaż części czy naprawę również pozytywnie mnie zaskoczył oferując pomoc (co prawda nie jest najtańszy ale skuteczny), jedynym przykrym stwierdzeniem jest fakt, że produkt wytrzymał 2 lata i 2 miesiące i wtedy padł. Gdybym od początku używał mocy lampy na 100% doszłoby wcześniej do awarii przez co miałbym wymieniony moduł za darmo, a tak niestety muszę się mocno zastanowić co dalej z tym faktem robić, gdyż naprawa jest droższa niż inna lampa - zamiennik. Szkoda, że wszystko jest tak wyliczane czasowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOCIO napisz czy jak nie sterowałeś lampy na 100% to jak zachowywały się wentylatory. Ja steruje teraz na około 65% i u mnie całą zimę nie uruchamiały się wcale, co może oznaczać, że za późno się załączają.

Ile kosztowała naprawa lampy? Który moduł padł?


300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOCIO napisz czy jak nie sterowałeś lampy na 100% to jak zachowywały się wentylatory. Ja steruje teraz na około 65% i u mnie całą zimę nie uruchamiały się wcale, co może oznaczać, że za późno się załączają.

Ile kosztowała naprawa lampy? Który moduł padł?

OKIFARO mi teraz padła lampa, którą mam założoną na małym akwarium - R420R LED 60W-16000k w niej nie mam wentylatorów, ale kolega ma podobnie jak Ty, przypuszcza że za późno się uruchamiają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dzisiaj zacząłem testować wersję 150 K z Soczewkami 120 %, przy poprzedniej 160 K miałem ustawione 80 % Mocy do czasu aż został przerwany obwód Kanału B na środkowym module , ale w tym wypadku ustawiłem 70 % w obu kanałach i będę obserwował jak się będą zachowywały Korale, po dwóch tygodniach myślę że będzie można coś już napisać,

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie,zauwazylem że nie pala się wszystkie diody na Maxa ,tzn palą się ale w każdym panelu 13 diod z tego 3 ledwo się świecą,bardzo słabiutko.O co to może chodzić?Diody we 3panelach w tych samych miejscach po przekątnej i w środku.Ktos się orientuje oco chodzi?

Luft wyjaśnił ,że to wina jednego kanalu który nie świeci.Wiec po temacie.Naprawia w przyszłym tyg.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taka prosbe. Jezeli ktos moglby wrzucic fotke/fotki razora 160/180 nad akwarium o dlugosci 120cm i ewentualbnie podac jak wysoko powieszony.

Zastanawiam sie nad zmiana z t5 i szukam jakiejs lampy ktor oswietli akwarium dlugie na 120cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/topic/28666-lufta-swiat-od-laika-do/page__st__480

na tej stronie mojego dziennika jest jedno zdjecie - zbiornik 120x60x50 oswietla na zdjeciu Razor 160W 16000K z soczewkami 90 stopni. Wisiał jakies 35 cm nad akwarium. Przy soczewkach 120stopni tylko niżej. Pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Temat stary, ale odświeżę.

Niedziela Wielkanocna, a u mnie padł niebieski kanał w razr 160W. Świeci obrzydliwe żółte światło( białe). Niestety lampa ma już trzy lata i jest po gwarancji. Po świętach zadzwonię do serwisu Maxspecta. Jak sądzicie opłaca się naprawiać, czy pomyśleć o czymś nowym?

pozdrawiam życząc Spokojnych Świat

Krzysztof


Narodziny 29.05.2011 -- restart 20.08.2013:

akwarium - 100x65x53 sump - 80x40x40

odpieniacz - Deltec APF 600

oświetlenie - Maxspect Razor 160W

obieg - Tuzne Silence 1073.040

cyrkulacja: Tunze 6055, 6045, NanoWavebox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,dziwi mnie ze markowa lampa swieci na zolto,kiedy nie ma niebieskiego...Czyzby w niej byly diody o temperaturze dziennej?....


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.