Skocz do zawartości
kivi

[370l]FOTO-STORY - kivi

Rekomendowane odpowiedzi

living legend is back !

ladies and gentlemen ..... standing ovation :clap: :clap: :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamy ponownie. przeprowadzka, zwykle oznacza większą chatę... a to zwiastuje, czego życzę, większe akwarium.

czekamy na dopowiedzenie historii Twojego zbiornika. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło silnik podrasować i stara gwardia wraca :p

Siema Kivi :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten temat powinien być zatytułowany:

"I Am Legend"

Czekamy Kivi zwłaszcza na aktualne foto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) To tak jak by odnaleźć Atlantydę...

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to musiało się coś stać...... MILICJA!! :police:

Oczekujemy na wszelakie nowiki z zakładania nowego, większego szkiełka :thumbup:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dopiero archeologia:) Oby tak dalej, Kivi o ile dobrze pamiętam jest architektem... ciekaw jestem co tym razem wymyśli w zakresie wystrój/projekt mieszkania/domu. Będzie czad:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główny winowajca mojej choroby morskiej!

:respect:

Wszyscy niecierpliwie czekamy!

Mi to mówisz? Ja byłem jak zaczarowany :) Kivi - 3mam kciuki za nowy projekt.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nie mogę doczekać relacji, też pisałem maile z prośbo o parę słów jak się trzyma akwarium ale uważam, że nie potrzebnie spamujecie ten wątek.

Wątek co chwile się odświerza i niektóre osoby (w tym ja) wchodzą tu żeby zobaczyć czy kivi coś wysmarował a zastają jedynie spuszczanie się połowy forum nad tym, że kivi napisał parę linijek.

Może poczekajmy na relację kiviego i dopiero wtedy ruszymy z dyskusją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

Zadzwonił do mnie ostatnio, ktoś z forum i to sprawiło, że zawitałem tu po dłuuugiej przerwie :-)

Nie sądziłem, że ktoś jeszcze zagląda do tego wątku.

Wszystkich, którzy czekali na aktualizacje przepraszam, ale musiałem ograniczyć co się dało, ostatnio na wszystko brakowało mi czasu.

Kulminacją tego zamieszania jest przeprowadzka :-)

Jak się łatwo domyślić, oznacza ona kres akwarium opisanego w tym wątku. Ale jest też początkiem nowego zbiornika. Podejścia nie zmieniłem, więc okaże się na ile to co opisane tutaj, było kwestią przypadku.

Obiecuję, że napiszę epilog jak tylko odzyskam trochę spokoju (może to potrwać ;-)

pozdrawiam wszystkich serdecznie

Cały czas czekamy Kivi... :whistle::ball:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze odświeżę trochę temat bo coraz więcej startujących akwarystów czyta ten wątek i postanawia działać tak jak kivi,ja sądzę ze to nie ma żadnego sensu i ludzie którzy idą tą drogą kierując się pójściem na łatwiznę wcześniej czy później zapłacą za naiwność...tak dla tych co się wzorują na panu kivi,bez obrazy ale bez konkretnej podstawy tzn zdjęcia opisu itd nie uwierzę że ten nowy baniak ma racje bytu i nie przetrwa bez katastrofy...pzdr.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosiłem o cierpliwość, ale nie spodziewałem się, że to aż tak się przeciągnie. Miałem już mieszkać 3 miesiące temu, a akwarium w porywach planowałem odpalić nawet przed wprowadzeniem, ale jak powiadają "chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach". Nowy zbiornik ruszy najwcześniej w styczniu.

Wasillo --> przecież to forum dyskusyjne, wszystko tutaj zaczyna i kończy sie na słowach :-)

Na początku, muszę napisać, że czuję się nieco zakłopotany tym co dzieje się wokół tego wątku i mojego byłego akwarium. Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że nie jestem żadnym autorytetem w dziedzinie akwarystyki morskiej, a pisząc to wszystko chciałem tylko pokazać, że można mieć akwarium morskie bez wielkich nakładów czasowych i finansowych. Sam nie potrafie powiedzieć ile w tym wszystkim było przypadku, szczęścia a ile bezpośredniego efektu moich działań. Fakt jedenak pozostaje faktem, że przez wiele lat, bez nadmiernego wysiłku z mojej strony akwarium wyglądało nieżle. Nowe akwarium na pewno będę opierał na doświadczeniach z tych lat. Oczywiście kupię RO i zamontuje odpieniacz, który być może z czasem zacznę wyłączać. Najprawdopodobniej zrobię też komin i sump. Akwarium będzie inne w proporcjach i nieco większe. Może zawiodę niektórych ;-) ale nie będzie żadnych stalowych rur powieszonych na ścianie, ani innych fajerwerków, chyba się zestarzałem ;-). Pozostanie maksymalnie prosty setup sprzętowy i słabe światło, nacisk położony na aranżację, proste w hodowli zwierzęta i mało ryb... co dalej?... czas pokaże... zresztą, ciągle się waham czy nie zdecydować się na słodkowodne..

Bober --> nie strasz mną dzieci :-) sam jestem ciekaw jak nowy zbiornik zweryfikuje to, co działo sie w starym. Ja nie twierdzę, że moja droga jest słuszna. Każdy musi znależć własną (dotyczy to nie tylko akwarystyki). Trzeba oszacować ile ma się szczęścia, ile intuicji, ile wiedzy i umiejętności, na co sobie można pozwolić, a na co nie. Jesli nie pomylisz się w szacunkach bedzie git, niezależnie od tego jaką metodę zastosujesz.

Jeszcze na koniec parę słów o starym akwa. Niestety przez ostatnie pół roku, stało ono zupełnie porzucone. Właściwie dolewałem tylko odparowaną wodę. W końcowej fazie swojego funkcjonowania wyglądało słabo. Euphylia rozrosła się w sposób zupełnie niekontrolowany i doprpowadziła do wyjałowienia wody. Zresztą może nałożyły się na to też inne czynniki, których nie miałem ani czasu, ani energii, roztrząsać. Nowy własciciel mojego mieszkania, będzie (zresztą przy mojej niewielkiej pomocy ;-) restartował zbiornik. Na ile dązyłem go poznać, nie wątpie, że ponownie doprowadzi akwarium do rozkwitu. Może pokażę mu ten wątek i zasugeruję żeby go kontynuował ;-)

Ostatnio nie miałem czasu praktycznie na nic, więc nie mam żadnych zdjęć z ostatnich miesięcy akwarium, a nawet jeśli bym je miał, to myślę, że lepiej podsumować to filmikiem z najlepszych lat opisanego tu zbiornika. Proponuję włączyć HD

Jak będzie coś do pokazania w kwestii nowego akwa, na pewno napiszę. Zastanowię się też, czy opisując nowe akwa kontynuować ten wątek (hhhe szkoda by utracić renomę, którą się cieszy ;-)).

pozdrawiam wszystkich :-)

kivi


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie coś do pokazania w kwestii nowego akwa, na pewno napiszę. Zastanowię się też, czy opisując nowe akwa kontynuować ten wątek (hhhe szkoda by utracić renomę, którą się cieszy ;-))

Myślę ze to będzie odpowiedni wątek żeby kontynuować dalej ten temat :thumbup:

Świetny filmik :thumbup:


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I się ujawnił nowy właściciel :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie byłoby szkoda wątek zamykać - jeden z ciekawszych :thumbup:

Kivi pisze, że akwarium zaniedbane... rośliny jak na moje laickie oko imponujące.

Będę czekała na kolejną aranżację. Sama zamierzam za jakiś czas spróbować z morskim.

Czekam również na relacje nowego właściciela :)

Edytowane przez Agnieszka S (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być niegrzeczny ale to są korale, a nie rośliny :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Tylko, że filmik pewnie mało aktualny ;) Dzięki temu tematowi też postanowiłem na poważnie myśleć o rafie w moim domu. Prędzej tylko czytałem i tak sobie planowałem, dzięki Tobie Kivi w moim domu od maja tego roku stoi namiastka rafy. Dziękuje bardzo i czekam na kolejny zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Witam serdecznie jestem nowa na forum nazywam się Dorota i to właśnie przez kivi postanowiłam założyć akwa. Przeczytałam cały wątek szczena opada :clap: kivi wspominał coś o styczniu więc pytanie czy już coś ruszyło ?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kivi jesteś moim mistrzem:) staram sie iść w Twoje ślady w swoim baniaczku, nawet wyłączyłem ostatnio 2 swietlówki i jade tylko na 4ech 54W w 450l, mi najbardziej z korali podobaja się lps-y i miekkie także będę starał się stworzyć akwa na wzór Twojego (może w jakimś małym stopniu mi się to uda).. Czekam na rozwój wydarzeń w kwestii nowego projektu no i oczywiście powodzenia:)))

ps. za wszelkie rady i wskazówki z góry wielkie dzięki:)) będziesz miał chwilkę kiedyś to zerknij na mój baniaczek

pozdrawiam

Dawid

Edytowane przez amldawid (wyświetl historię edycji)

160x80x60wys, sump 250l, odpieniacz Skimz Monzter na 2 pompacj, pompa obiegowa jebao marine aqua, jebao wave box wp-40,jecod RW-15 ,2xJVP-102,tunze 6105 turbele stream x2 + multikontroler, światło ATI Sunpower 8x54 i Diuna 10x54w 15000k, 3x pompy dozujące Johnlen, lampa UV,biopellets Twistman na 2 pompach ,dolewka tunze Osmolator 3155.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.