Skocz do zawartości
tadzik443

Wszedzie skraplajaca sie woda

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw tej prawdziwej temp w mieszkaniu Bo cos kolega unika podania jej. Ciezko jest spac przy temp powyzej 24 stopni a masz pewnie I wiecej z opisu. Nie pasuje mi to I sciema zalatuje. W dodatku te lakoniczne odpowiedzi.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw tej prawdziwej temp w mieszkaniu Bo cos kolega unika podania jej. Ciezko jest spac przy temp powyzej 24 stopni a masz pewnie I wiecej z opisu. Nie pasuje mi to I sciema zalatuje. W dodatku te lakoniczne odpowiedzi.

Czepiasz sie, moze w kotlowni mieszka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie chociaż czujki CO i CH4


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak sciemniam dlatego dalem posta nie mam termometru zeby to sprawdzic to co ci napisze mam 12.1oC ? lub 34 ? Nie orientuje sie mam bardzo cieplo Ci ktorzy byli u mnie moga potwierdzic ktos do mnie przyjdzie i mowi zakrec kaloryfery a ja mu mowie mam zakrecone to otworz okno to mowie mam otwarte po calym dniu otwartego okna tj od 8 do 23 temp akwa 26.7 w pokoju zimno jak na dworze

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik nie obraź się, ale byłem u ciebie dwa razy i był taki zaduch, że pot lał mi się po plecach. Proponuję nawiewniki zamontować w oknach i wietrzyć ile się da, a kota na smyczy do kaloryfera i nie wylezie przez okno. Ja założyłem nawiewnik w oknie w pokoju gdzie stoi akwarium, wcześniej po nocy parapet mokry, a z okna strugi wody leciały. Nie wspomnę już o grzybie nad oknem. Teraz jest suchutko i nie ma zaduchu w pokoju. Podcięcie uszczelek nic nie dało.

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciesz wiem ze u mnie jest goraco a co sie dziwic jak mochery grzeja na maxa w kaloryferach caly czas otwarte okno albo jest tak zimno jak na dworze lub cieplo ja sie przyzwyczailem tylko teraz zwiekszyl mi sie o wiele litraz i tak jak mowie jest klopot z woda mysle nad jakims pochlaniaczem wilgci

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik nie obraź się, ale byłem u ciebie dwa razy i był taki zaduch, że pot lał mi się po plecach. Proponuję nawiewniki zamontować w oknach i wietrzyć ile się da, a kota na smyczy do kaloryfera i nie wylezie przez okno. Ja założyłem nawiewnik w oknie w pokoju gdzie stoi akwarium, wcześniej po nocy parapet mokry, a z okna strugi wody leciały. Nie wspomnę już o grzybie nad oknem. Teraz jest suchutko i nie ma zaduchu w pokoju. Podcięcie uszczelek nic nie dało.

Pozdrawiam Łukasz

ha bądź szczęśliwy że nie był u ciebie,ja musiałem tygodniowe zapasy w lodówce uzupełniać,dobrze że się do zamrażalki nie dobrał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie wietrzysz - masz saunę (z grzybem)

osuszacz/pochłaniacz to chyba jakiś przemysłowy ? - bo zwykły za 100pare zł na bank nie da rady "przerobić" tylu litrów dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem skraplania jest zła wentylacja mieszkania lub jej brak.Nie przesadzajmy z tym grzaniem przez mohery,ja mam blok ocieplony dwukrotnie na zewnątrz i faktycznie w mieszkaniu zimą jest bardzo ciepło tzn. że dopiero odkręcam grzejnik jak na dworze spada temperatura poniżej zera w dzień i non stop mam 21 stopni bez grzania w mieszkaniu.Natomiast w upały jest chłodniej jak u innych.Musisz stanowczo poprawić wentylację,wystarczy rozszczelnić okna i rosa zginie.Co do Junkersa to nie otwierając okna przy częstym korzystaniu możesz sobie narobić kłopotów a nawet grozi to zaczadzeniem ponieważ piecyk wypala większość tlenu w mieszkaniu i musi go pobierać palący się gaz i grozi to cofnięciem czadu z wentylacji piecyka.Jest zalecane otwieranie okien przy talich piecykach


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli chodzi o wodę pod fotelem to pogadaj z kotem .

Kota mam od 2 lat ciekawe jak by sie mial zmiescic pod fotelem :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Zgadza sie wentylcja jest bo po nogach ciagnie powietrze i to czuc nawet jak sie wychodzi z goracej kompieli to zimno w nogi wiec ze tak powiem "cug" jest a co do tego z grzaniem my jako wspolnota mieszkaniowa nie mamy zadnych podzielnikow ciepla czy ty grzejesz czy nie plavisz ruczalt wiec mozesz sobie pozwolic na grzanie

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz kratki wentylacyjne pod sufitem?Nie wierze że przy otwartym oknie w taka pogode jak była 3 czy 2 dni temu masz upał...Myśmy w pracy na nowo rozpoczeli okres grzewczy.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wierzyc nie mam kratek nad oknem lub kolo okna tylko w lazience i kuchni

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co rozszczelniac okna skoro sa lepsze metody?Juz napisalem Ci co masz zrobic wiec zrob to a bedzie dobrze :)

a jak nie chcesz to zaczniesz chorowac,chata Ci zgnije i porosnie grzybem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz moze klimatyzacji wolnostojacej pozyczyc od kogos? Spradwzil bys co sie dzieje przy 15°C w pokoju. Ja mam w salonie okolo 21-23°C w dzien a w akwarium temperatura wacha sie od 24-27°C, wiec calkiem mozliwe ze te mohery ogrzewaja Ci cale mieszkanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci moga mohery ogrzewac mieszkanie jak sezon grzewczy sie juz dawno skonczyl no chyba ze nie masz CO z sieci..


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pokojach nie było kratek czy ktos zamurował?Wiesz to juz nie chodzi o akwarium ale jeśli byly w pokojach kratki a nie ma teraz to w razie nieszczęścia moze byc cięzko czy to odszkodowaniem czy z wytłumaczeniem sie tego nieszczęścia. Niewiem czy to stary czy nowszy blok.ja mam stary tez 4-rodzinny i kratki mam w kazdym ponieszczeniu,a sasiad sobie zamurował bo mu psuło wygląd pomieszczeń.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seico osobiscie bylem w spoldzielni 4 maja wkoncu wylaczyli ogrzewanie nie mam kratek albo przynajmniej zamurowane nie widzialem nigdzie ich procz lazienki i kuchni dzis wedlug mojego termometru po nocy 26.9 wiem ze wilgoc to dziadostwo dlatego chce cos z tym zrobic

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do wspólnoty i opowiedz historię że pomieszczenia są źle wentylowane.

U mnie było znów coś takiego że akwarium nie posiadałem - mieszkam na 1 piętrze a w kamienicy są dwa piętra, była dziura w dachu i jakoś tak ta woda leciała dziurami że w końcu u mnie na suficie z calutkiej jednej strony był grzyb, mama walczyła aż się udało i w końcu zrobili prawidłowo dach. Co zatrzymało grzyba, ale latania z tym było sporo, tak ogólnie to grzyb był jeszcze przez jakiś czas ale powymieniali okna i te wywietrzniki które w nich są mam 24/7 otwarte i jest spokój, akwarium stoi równo z lewą stroną okna i nie ma tam wilgoci ani nic więc odpukać.

Pod akwarium nie mam stelaża obudowanego więc pewnie dlatego też z sumpa się nic nie skrapla tylko przewiewa i jakoś tak chyba.

Proponowałbym żeby ulepszyć jakoś ten cały układ wentylacji, no bo co innego zrobisz. Tyle litrów dziennie to byś musiał kilka osuszaczy kupić i co chwila wymieniać.

Wiem bo miałem u siebie jakiś taki jajkowaty za 60zł, z jakimś workiem w środku, postawiony w ganku bo tam dziwnym trafem jest troche inne powietrze niż tutaj u mnie w pokoju (tu jest zimno i czuć takie fajne powietrze, a tam w ganku jest duszne takie i w ogóle) to taki osuszacz nic nie dał, co kilka dni był pełny i tyle. Takie rozwiązanie to jest chyba tylko chwilowe na rozwiązanie problemu, ale wilgoć nadal będzie póki nie zniweluje się jej przyczyny :) nie mówię o akwarium.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko musze sobie przemyslec ciezko w pravy wszystko sprawdzic

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz ile stopni musiał by mieć sąsiad w mieszkaniu abyś Ty miał prawie 27 u siebie nie grzejac? Całe ściany by musiały być ciepłe. Tak samo nie sciemniaj, że otwierasz okna w zimę i dalej masz gorąco bo pracowałem w firmie, która miała własną odlewnie aluminium, stało drzwi obok ponad 20 wielkich kotłów z ciekłym aluminium, temp lekko 50 stopni w powietrzu, wystarczyło otworzyć okno przy 10 stopniach na zewnątrz aby powietrze nadawało się do przebywania tam. Są najróżniejsze moskitiery na okna, zamontuj jedna i kot nie wylezie. Jak nie będziesz wierzył to kot się udusi w końcu i problem będziesz miał z głowy :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestan kozaczyc przyjedz zobacz a pozniej oskarzaj a u mojego kolegi mieszkaja 2 tygrysy i zyrafa

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci trochę zazdroszczę, wyłączyłem wczoraj grzałkę i dziś mam 22 stopnie w zbiorniku,teraz się zastanawiam czy zostawić jak jest czy włączyć spowrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.