Skocz do zawartości
Dziobo

Alkaida Blazenkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra na spokojnie :D bo wczesniejsze było napisane pod wpływem impulsu na szybko i na dodatek na tablecie :D

Chodzi o to jak przytemperować zachowanie błazenków w stosunku do innych ryb. Mianowicie dziś wpuściłem nowe rybki i moje błazny sieją terror w baniaczku

Jedna z kupionych dziś rybek była mniejsza (błazenek) dla 3-go błazenka ze starego baniaka i właśnie te najbardziej atakują aż musiałem ją na razie do sumpa dać - i tu pytanie co zrobić ?

Edytowane przez Dziobo (wyświetl historię edycji)

bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepisz to na spokojnie żeby dało się zrozumieć, bo 3 razy czytałem i nie wiem kto kogo goni. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem czytać od tyłu -też nic :bang head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tytule poznaje to jakiś szyfr dla terrorystów


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tylko Allah akbar. Chyba że jest zatajone gdzieś w tekście Haha


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra :p Już poprawiłem sorki ale pisałem to na szybko bo dopiero co wróciłem z erybki zaaklimatyzowałem zwierzaczki i je wpościłem i tu zaczoł sie teror nad mała rybcia a potem na szybko się musiałem zbierać bo do czestochowy jechałem na te "targi" z leksza denne


bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ryby co są agresywne zazwyczaj daje się do izolatki (czytaj sumpa)

Te nowe niech się na spokojnie zaznajomią z terenem a później jak przerzucisz te z izolatki to powinno być lepiej. Ew jeśli nie podgryzają się jakoś tak mocno to można zostawić, byle nie zmaltretowały tej nowej :)


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to zle wygladało bo za ogon do buzi sobie wsadzały i cała szarpały ... do tego po czasie tak goniły mała iż ta wyladowała w kominie dobra dzieki za info :)


bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

duży kotnik próbowałeś ? (wpisz na allegro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błazny trzymamy w parach, wtedy jest spokój każda para zajmuje się sobą, jak masz luzaka to przeważnie jedną zamecza,

musisz dokupić

aaa,jakie wrażenia z targów, bo się jutro wybieram

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kupiłem 4 zeby była ale ta nowa jest mała i co inno chce ja wsadzić to jest własciwie zagryzana :(

A tych dwóch delikwentów nie da sie wyłowić praktycznie ;( bede probować z kotnikiem ale to najpierw musi przyjść


bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim się zakupi ryby, warto wcześniej co, nieco poczytać o ich zwyczajach i zachowaniu.

Błazny żyją nie tylko w parach, ale także w większych grupach z dominującą samicą oraz samcem alfa na czele. Pozostałe osobniki to samce stojące niżej w łańcuchu w pełni podporządkowane pozostałej dwójce.

Jeżeli miałeś już trzy sztuki błaznów (tak wnoszę z opisu) które żyły w zgodzie przez jakiś czas, to bardzo prawdopodobne że już nastąpił podział ról w tej rodzinie. W takim razie każdy nowo wpuszczony błazen będzie bezlitośnie zabijany i nie ma szans na to, że nagle jeden z tej trójki przygarnie "nowego" i stworzy z nim parę. Pomijając już fakt że ten litraż to jest raczej na jedną parę lub małą rodzinę a nie na dwie osobno żyjące pary.

Najlepiej odłów tego nowego z zwróć go do sklepu póki jeszcze żyje.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziobo napisz co na targach, bo się jutro wybieram

ironista bez przesady,mam trzy pary i żyją w zgodzie,każda para w swoim ukwiale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ale powiem wam iż może być coś w tym bo gdy tylko malucha wyciągnę to jest spokój aczkolwiek nie tylko błazny szaleją bo zebra tak samo ;)

co do targów to z leksza żenada .. więcej akwarystyki słodkiej niż morskiej bo z morskiej tylko akwa świat jakis jeden miejscowy i aqua medik czy jak to tam się pisze ;) no i słynny pan z mulapka he czy jak to tam się pisze


bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e-rybka?

współczuję, ja straciłem cała obsadę, ryby chore , bez aklimatyzacji,

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e-rybka?

współczuję, ja straciłem cała obsadę, ryby chore , bez aklimatyzacji,

P.

Piotrek współczuje Ci takiej straty... ale bzdury piszesz o e-rybce /chore ryby możesz przynieść z każdego sklepu bez wyjątku... nawet jeżeli w chwili zakupu wyglądają w 100% zdrowe/ -tygodniowa aklimatyzacja w sklepach to jeszcze nie wszystko , bo po kilku transportach/przeprowadzkach w tym do docelowego akwarium , zmianach/skokach parametrów czy też nowego agresywnego towarzystwa... zestresowane ryby są podatne na wszelkie infekcje/ Z pewnością każdy z Nas poniósł niejednokrotnie straty , więc powinien zdawać sobie sprawe że taka kilkudniowa kwarantanna w sklepie nie gwarantuje Nam że dziki zwierzak "wyrwany naturze" który PRZEŻYŁ w sklepie tydzień -będzie w super kondycji, super zdrowy i przeżyje w Naszej "niewoli" następne 100 lat/ -Dlatego jestem przekonany że takie straty i tego typu sytuacje nie są wyłącznie wynikiem złej woli czy braku profesjonalizmu sklepów czy to z Warszawy, Krakowa , Zabrza , Bielska ... czy innych. Sorki za of-topa , bo to nie temat o sklepach.

A jeżeli chodzi o błazenki to "ten typ tak ma..." ...

są to rybki terytorialne ,tym bardziej w niedużych zbiornikach... dorosłe są agresywne w stosunku do przedstawicieli nie tylko swojego gatunku , jeżeli wprowadzisz jednego nowego osobnika tego gatunku - stare błazny będą go tłukły /mit o "słodziutkim/potulnym" nemo to tylko film/bajka/

W swoim baniaku mam parke ocelarisów i parke clarków ... obie pary pomimo iż mają sporo przestrzeni i zamieszkują swoje ukwiały totalnie się nie tolerują - wieczna walka ! .... jeżeli któryś oddali sie od swojego ukwiała natychmiast jest atakowany przez drugą parke ryb , poza tym moje błazny "leją" również dużo większe i ruchliwsze od nich pokolce , a nawet "kąsają" moją ręke kiedy wkładam ją do akwa w okolicach "ich ukwiała" .

Edytowane przez T.TOM.T (wyświetl historię edycji)

200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.