Skocz do zawartości
marine

Piaskownica i Glony czyli Dsb Refugium AS, Plenum i inne

Rekomendowane odpowiedzi

jałowa woda albo złe (brak?) świtało 


Światło mogę wyeliminować to raczej nie to, bardziej martwi mnie brak azotanow i fosforanow w wodzie. Na testach nic nie pokazuje tu chyba leży problem.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

skoro nie ma "papu" to czemu się dziwisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek sprobuj zastosowac TM np plus, powinno pomoc. Ja bede u siebie oswietlal refugium swietlowka t8 sylvania grolux 18w. Zobaczymy czy aie sprawdzi.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr zamówiłem dzis sporo rzeczy TM między innymi ten preparat również, R.I.P też podpowiadał żeby zwiększyć NO3. Jutro pewnie wszysko dotrze. Miałem jechać dziś to Erybki ale jak pomyślałem o korkach w Markach to odpuściłem, kurier też potrzebuje zarobić ;-)

silvia aż tak mocno zdziwiony nie jestem tym że się rozpuszczaja glony ;-) bardziej chyba mnie dziwi to że testy pokazują 0 nawet biorąc pod uwagę ich dokładność.


Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens uruchamiać glony skoro masz zera?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest sens uruchamiać glony skoro masz zera?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka




Nie uruchamiam refugium włożyłem kilka gałązek glonów do szczepkarium i widzę że się rozpuszczaja. Szczepki rosną a glony już nie stąd moje pytanie .

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok :-)

U mnie np było tak, że spagetti rosło a inne "listki" padały.

Edytowane przez Rumun (wyświetl historię edycji)

Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tak samo. spaghetti rośnie, reszta się rozpuściła, teraz gdzieniegdzie odrasta. Dobrze rośnie jeszcze caulerpa z kuleczkami. Za to NO3 w ciągu ostatnich 8 dni spadło z 25 na 8 :) PO4 ledwo wykrywalne na salifercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek np plus zawiera w sobie no3, takze nic nie musisz juz dodawac. Preparat ustawi Ci rownowage miedzy NO3 a PO4 na odpowiednim poziomie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr na to właśnie liczę.
Dziś wyjalem ostatnia porcję siporaxu z sumpa, już tylko Matrix został niech sobie radzi. Dziś robiłem testy... Salifert nadal pokazuje 0.
Co do glonów to nie wiem czy będzie widoczne na zdjęciu jak się rozpuszczaja, to żadne refugium po prostu zbieram tam "nadwyżki " z akwarium.

20170322_203355.thumb.jpg.74577de1164b23

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarły zamówione preparaty TM, zobaczymy jak będzie

trochę podkarmię towarzystwo i powinno się ustabilizować  

Suplementy TM

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A długo masz te refugium ? Może żelaza nie masz

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


692b50a4e6a72ca94ed90f2c93d802f4u1300a1141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A długo masz te refugium ? Może żelaza nie masz

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka




Adam glony włożyłem na próbę tydzień temu. Zacznę podawać preparaty będę miał punkt odniesienia

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zaszalales. Ciekawi mnie omegavital jak bedzie dzialal.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr1 napisał:

No zaszalales. Ciekawi mnie omegavital jak bedzie dzialal.

Poczytałem porobiłem testy zaopatrzyłem się w odpowiednie "narzędzia" i od dziś zaczynam kurację wyprowadzania akwarium na TOTM-a , zobaczymy ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłożyło mi się sporo deutrytusu w dsb, do tego cyjano, cyjano i jeszcze raz cyjano oraz spaghetti wyglądające jak mechaniczna pułapka na syf.

Wkurzyłem się dzisiaj i wrzuciłem do dsb coralię 900 bo wydaje mi się że te 3000l/h z obiegówki to za mało, szczególnie że szerokość sumpa to 35cm. Szybciutko oczyściła piasek z syfów.

Pytanie - czy dobrze zrobiłem czy zaraz mi coś wybuchnie ? Zostawić cały czas,wywalić czy włączać okazyjnie ?

IMG_20170324_0035390.jpg

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik o spaghetti i usuwaniu przez ten glon nutrientów:

(dla anglojęzycznych)

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to wyglada po 2 miesiącach. 

IMG_3276.JPG


Akwarium 140x55x55. Oswietlenie 4x54w T5 + 196W LED . Obieg Jebao DCT-8000.Cyrkulacja Jebao CP-25 + 1xNewa + 3.9 Filtracja 2l Siporax, Rowa PHOS + CARBON , Odpieniacz Skimz SM161, , Sól h2ocean

0f55db61234b0c83f8c7e4f19c5f2f49u464a426.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2 miesiącach masz już tyle glonów wapiennych ?

ale trzeba przyznać ze nieźle - u mnie po ponad 2 miesiącach nie widać jeszcze bąbelków powietrza w dsb. W zasadzie piasek na przekroju nie zmienił koloru.  Dosypałem parę dni temu 2 szklanki żywego piasku na górę. Może zacznie się coś dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajny filmik o spaghetti i usuwaniu przez ten glon nutrientów:
(dla anglojęzycznych)
 

A czy ktoś wie gdzie kupić taki karmnik do mrożonek jaki jest na początku filmiku?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o ten Innovative Marine Gourmet Defroster? Coral house ma wiele takich bajerów z zachodnich sklepów.

Ktoś tego używa? Nie wiem ile czasu zajmuje rozmrożenie takiej kostki w w wodzie i czy to dobry pomysł z punktu widzenia N/P.

http://www.coralhouse.pl/innovative-marine-gourmet-defroster


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi ci o ten Innovative Marine Gourmet Defroster? Coral house ma wiele takich bajerów z zachodnich sklepów.
Ktoś tego używa? Nie wiem ile czasu zajmuje rozmrożenie takiej kostki w w wodzie i czy to dobry pomysł z punktu widzenia N/P.
http://www.coralhouse.pl/innovative-marine-gourmet-defroster


Mam u siebie identyczny patent do mrożonego pokarmu i drugi do sypkiego żeby płatki nie spływały od razu do komina ... tylko mój kosztował 1,5 zł a nie 130 zł:-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DarekB30 napisał:

Mam u siebie identyczny patent do mrożonego pokarmu i drugi do sypkiego żeby płatki nie spływały od razu do komina ... tylko mój kosztował 1,5 zł a nie 130 zł:-)

podejrzewam, że nie jest to szczególnie skomplikowane do zrobienia. Rurka pleksi z nawierconymi otworkami i jakiś uchwyt.

Darek jak się sprawdza takie rozwiązanie do mrożonek w praktyce?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podejrzewam, że nie jest to szczególnie skomplikowane do zrobienia. Rurka pleksi z nawierconymi otworkami i jakiś uchwyt.
Darek jak się sprawdza takie rozwiązanie do mrożonek w praktyce?


Jak każde rozwiązanie są plusy i minusy... ja stosuje to głównie że względu na Chełmona który lubi wyjadac rurecznika żywego lub mrożonego w ten sposób

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.