Skocz do zawartości
pako943

garbik terrorysta i co teraz?

Rekomendowane odpowiedzi

Terorrorysta, ganiał wszystko, szczególnie błazenki...król całej skały- wszystkie rybki porozstawiał po kątach, ale kiedy ubił nemateleotrisa na moich oczach, jego dni były już policzone. Po dłuugiej batalii, poczynając od haczyka, pułapek i wiele innych akrobacji udało się kanalie złapać...ok i co dalej? Ogłoszenie wisi, wątpie, że ktoś się zgłosi...Jest jakaś alternatywa, czy pozostało pozbyć się delikwenta- chociaż mimo wszystko nie mam sumienia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko co nam się podoba można pakować do baniaka. Masz nauczkę, najpierw poczytaj o osobniku a dopiero kupuj.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem się rozwiązał jak dokupilem drugiego, teraz łagodne jak baranki,żadnych ryb nie gonią a siebie ignorują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mówisz że w 112l dają rade mmmm, kuszą też mnie bo kolory piękne a z ryb nadających sie do 100l jest mało pięknie ubarwionych. A gonić je po zbiorniku mało fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaadoptowałem 3 garbiki do 3 błaznów i mandaryna w 50l (wkrótce przeprowadzka do większego). W pierwszy dzień jeden (z żółtym ogonem) gonił trochę te z żółtymi brzuchami, ale już się poukładały. Każdy ma swoje małe terytorium i jest porządek. Ten z żółtym ogonem ma oczywiście większy teren niż inne, ale reszcie to chyba nie przeszkadza. Mam nadzieję, że tak pozostanie i żaden nie wyrośnie na terrorystę.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem się rozwiązał jak dokupilem drugiego, teraz łagodne jak baranki,żadnych ryb nie gonią a siebie ignorują

Ja zaadoptowałem 3 garbiki do 3 błaznów i mandaryna w 50l (wkrótce przeprowadzka do większego). W pierwszy dzień jeden (z żółtym ogonem) gonił trochę te z żółtymi brzuchami, ale już się poukładały. Każdy ma swoje małe terytorium i jest porządek. Ten z żółtym ogonem ma oczywiście większy teren niż inne, ale reszcie to chyba nie przeszkadza. Mam nadzieję, że tak pozostanie i żaden nie wyrośnie na terrorystę.

Zgadzam się z tymi wypowiedziami.

miałem jednego Garbika - to nawet korale mi przestawiał.

Dziś dokupiłem 2 dodatkowe - 2 godziny się poganiały - a teraz spokój bajka:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dokończę historię jak już temat odkopany. Przeprowadzka do większego akwarium wyglądała tak, że przeniosłem wszystkie garbiki do 200l kostki (z mandarynem tylko).

Jednemu coś odwaliło i zaczął się znęcać nad pozostałymi. Jednego zabił, a drugiego bardzo okaleczył ( w przeciągu godziny). Znalazłem dom dla okaleczonego. Później musiałem dorzucić jednego z błaznów do kostki w której już był ten garbik. Były podobnego rozmiaru. Wtedy zaczął się cyrk. Ataki co minutę (błazen udawał padaczkę, nieprzytomność i inne tricky, żeby przeżyć). Po około 3 dniach udało mi się dopiero go odłowić. I oddałem go za darmo do większych ryb.

Nigdy więcej garbików!


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dokończę historię jak już temat odkopany. Przeprowadzka do większego akwarium wyglądała tak, że przeniosłem wszystkie garbiki do 200l kostki (z mandarynem tylko).

Jednemu coś odwaliło i zaczął się znęcać nad pozostałymi. Jednego zabił, a drugiego bardzo okaleczył ( w przeciągu godziny). Znalazłem dom dla okaleczonego. Później musiałem dorzucić jednego z błaznów do kostki w której już był ten garbik. Były podobnego rozmiaru. Wtedy zaczął się cyrk. Ataki co minutę (błazen udawał padaczkę, nieprzytomność i inne tricky, żeby przeżyć). Po około 3 dniach udało mi się dopiero go odłowić. I oddałem go za darmo do większych ryb.

Nigdy więcej garbików!

No mam nadzieję, że u mnie takiej agresji nie będzie. Choć póki co jeszcze trochę tam przepychanek jest - ale to nie to co miałem z błaznami - tak jak pisałeś - dosłownie w kilka minut o mały włos by ich nie pozabijał.

Rożnica jest taka, że ja mam tylko garbiki - żadnych innych ryb innego gatunku - więc może wszystko ustabilizuje się i będzie już spokój.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój garbik nawet moją rękę atakuje jak coś grzebie w baniaku. Taki z niego terrorysta, a mówią że ręki która karmi się nie rusza :ouch:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję, że u mnie takiej agresji nie będzie. Choć póki co jeszcze trochę tam przepychanek jest - ale to nie to co miałem z błaznami - tak jak pisałeś - dosłownie w kilka minut o mały włos by ich nie pozabijał.

Rożnica jest taka, że ja mam tylko garbiki - żadnych innych ryb innego gatunku - więc może wszystko ustabilizuje się i będzie już spokój.

Błazenki to też garbiki :rtfm:


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garbiki u mnie czesto skladaja ikre gdzies na polce skalnej i wtedy nawet pokolce przeganiaja.. A zauwazyliscie ze jak juz przeganiaja wydaja taki specyficzny dźwięk jak by warczaly;)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenki to też garbiki :rtfm:

Dobrze - mam tylko Chrysiptera parasema- ciach temat.

Ale jednak stary Garbik poszedł do dużego akwarium (kilka tysięcy litrów) - więc tam nikt nie będzie mu wadził, bo jednak u mnie był agresywny - nie tak jak w stosunku do błaznów ale jednak - co chwile ganiał je a te chowały się w skały.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.