Skocz do zawartości
Norx

wybór pompy obiegowej

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Mam takie pytanie, czym się kierować w przy wyborze pomby obiegowej? przekładam się do akwarium 400l, i tu już będzie sump...tak więc co brać pod uwagę? prócz wysokości podnoszenia słupa wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głośność pracy , pobór prądu


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre jak Jebao mają też regulację mocy (np od 900 do 3000lph) W pewnych sytuacjach bardzo przydatne.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy któraś z tych się wg. Was nadaje ?:

Aquanova 3500

DCT 8000

Newjet 1700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej popatrzeć co mają inni i wybrać coś podobnego. Jakie masz rury odpływowe i powrotną?

U mnie to wygląda tak:

Spływ : 40mm z pudła przelewowego.

Rewizji brak.

Powrót "wąż ogrodowy 12mm"

Pompa Hoselock cascade 2000

Całość działa idealnie (jak na razie)


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkość sumpa


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy ok 600l w obiegu mam jebao dc 6000. Sterowanie super sprawa,sama pompa jak za te pieniądze świetna zabawka. Hula na piątym biegu.Śpię w pokoju gdzie stoi akwa i daje radę. Bałem się tego chińczyka ale raczej nie żałuję,póki co po pół roku działa jak należy. Przy pudełku czasem zdarza się że się zapowietrzy i to wiele razy i przeżyła nie raz już pracując niemalże na sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sumpa nie mam jeszcze, a tym bardziej rur. Dopiero to kompletuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jebao dc3000 i z czystym sumieniem mogę polecić.

Fajna regulacja, cicha, miękki start. Dodatkowo ma zabezpieczenie przed pracą na sucho (wyłączy się po 10 minutach).

Edytowane przez pinki (wyświetl historię edycji)

acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, pompa dobrana;-)

Nie chcę już zakładać kolejnego wątka, więc zapytam tu-czy rewizja musi mieć ujście tam gdzie spływ czy czy może być tam gdzie pompa obiegowa? I czy rewizję montować tak z 1cm nad wodą czy tak z 1cm pod wodą?(bo są różne opinie). Pod jaką nazwą szukać takie skarpwty co są czasami na spływie montowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, pompa dobrana;-)

Nie chcę już zakładać kolejnego wątka, więc zapytam tu-czy rewizja musi mieć ujście tam gdzie spływ czy czy może być tam gdzie pompa obiegowa? I czy rewizję montować tak z 1cm nad wodą czy tak z 1cm pod wodą?(bo są różne opinie). Pod jaką nazwą szukać takie skarpwty co są czasami na spływie montowane?

Rewizja powinna byc przed komora gdzie znajduje sie pompa. Ja rewizje mam ok. 3cm pod woda i nie slysze chlupania. Jak dobrze ustawisz zawor na splywie, to nie bedzie znaczenia czy 1cm nad czy 1 cm pod. Co do tej skarpety to w google wpisz skarpeta filtracyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizja zawsze pod wodą, brak odgłosów spływającej wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie jeszcze co do chlupania, gdzie ono miałoby być? planuję ujście spływu dać tak by było zanurzone w sumpie, więc nie miałoby co chlupać chyba?

i jeszcze kolejne pytanie co do hydrauliki. Kupiłem akwarium już z rurami, teraz je kompletuje;) ale pytanie, czy tak jak ten gościu miał spływ może być? (chodzi mi czy średnice mogą tak się zmieniać w miarę zbliżania sie do sumpa)

post-22475-0-01155900-1435311164_thumb.jpg

post-22475-0-69648100-1435311164_thumb.jpg

post-22475-0-33761200-1435311165_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja też mam Jebao i już niedługo jej nie będzie! W tej kwestii nie ma co oszczędzać wszak ma to pompować 24 godz i 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku:) kupuj najlepszą na jaką Cię stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy rewizja będzie schodzić do komory odpieniacza czy pompy nie ma znaczenia gdyż tak czy inaczej woda przez nią będzie lecieć w skrajnym przypadku (zatkany spływ) oraz pewnie delikatnie przez cały czas żeby nie było chlupania.

Co do zmniejszających sie średnic hydrauliki to możesz robić co zechcesz ale do wyliczanek zawsze musisz brać najmniejsza średnice bo ona będzie "wąskim gardłem"

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej dokuczliwe dzwięki jaki mogą się pojawić to zasysanie powietrza do rury spływu (w kominie)

lub zbyt niski poziom wody w kominie

ewentualnie w sumpie rura spływu jesli wchodzi i kończy się pionowo też może być słyszalna.

Dlatego montuje się w sumpie na końcu spływu kolanko lub łuk. A w kominie tak ustawia się poziom wody

aby był możliwie wysoko a rewizją delikatnie przelewała się woda.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy któraś z tych się wg. Was nadaje ?:

Aquanova 3500

DCT 8000

Newjet 1700

Wybacz ale czym się kierowałeś wymieniając te pompy?

Co wybrałeś bo nie doczytałem?

Ktoś wyżej napisał, 100% poparcia nie oszczędzaj i kupuj najdroższą na jaką Cię stać.

Regulacja, w markowych produktach płacisz za to krocie, w Jebao, itp. jest to niższa marża i wtedy można się zastanawiać. Moja rada światełko ciut gorsze kup, cyrkulację i obieg postaw na coś naprawdę dobrego. Pienidło to temat rzeka :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.