Skocz do zawartości
Marcin1701

Zoanthus z olx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, niedawno zamowiłem sobie na olx zoanthusy watermelon oraz blue. I mam w związku z tym pytanie: na zdjęciu były takie http://olx.pl/oferta...html#eb03f59337 oraz http://olx.pl/oferta...f59337;promoted. A przysłano mi takie jak na zdjęciu poniżej. Na drugiej skałce 8 sztuk jest zamkniętych od piątku, otworzyły się tylko dwa i są brązowe. Zostałem oszukany czy one się wybarwią?

post-24161-0-09749700-1435076016_thumb.jpg

Edytowane przez Marcin1701 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje nigdy nie zmieniały koloru.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro Ci napisze czy zostales oszukany czy nie, ale nie wiadomo czym swiecisz Ty a czym pierwotny wlasciciel, do tego robisz zdjecia z lampa. Ale z tego co mi sie wydaje swiatlo u Ciebie nie domaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dopiero jutro ? :) Świecę ledami. A zdjęcie robiłem z lampą bo inaczej wszystko wychodzi na niebiesko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na inne korale na tym zdjeciu. Ja tam w ogole kolorw nie widze, wiec kto i co Ci powie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione starym telefonem bo nie mam aparatu. Zoanthusy są brązowe z zieloną kropką w środku, niewiele odbiegają od kolorów na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gościu z Łodzi to niezły walkarZ. Wystawia jakieś super korale w bajecNych kolorach a wysyła taki chłam ze szok. Kupiłem od niego acantastree i dziwnym trafem o dwie mordki mniej niż na zdjęciu i w opisie. Padające wręcz. Dorzucił gratis kilka zoa które sie otworzyły po 2 tyg. Strupy takie ze siara było to trzymać w akwa. Nigdy wiecej zakupów u tego typa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiadomo że zdjęcia nie były pod jakimś wybarwiającym światłem zrobione + ustawienia w np photoshopie.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie jakakolwiek ingerencja photoshopa jest oszustwem. Skoro jest to ogłoszenie to korale na zdjeciu powinny wyglądać jak w realu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinie napisze jutro. Sam zamawialem. Nie rozumiem dlaczego mialby oszukiwac, przeciez wiekszosc przyjdzie zobaczyc osobiscie.

Edytowane przez gnom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka korali nie oznacza, że na 100% przyjdą zdrowe, po za tym lepiej zamawiać korale WYSIWYG. Przynajmniej mamy pewność jaki kształt będzie miała szczepka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ty za to dales przeciez te zoasy to jakas tragedia...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zacznijmy od tego .. czy to są fotki sprzedawanych korali ? czy "poglądowe" znalezione w sieci ...

OLX to wielkie "G" jeżeli chodzi o takie kupowanie z wysyłką - zero możliwości reklamacji

albo odbiór osobisty .. albo alledrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nikogo bronic nie chce, bo sam zaryzykowalem i jutro bedzie wiadomo co i jak, ale - czy to OLX czy allegro czy chociazby forumowa gielda - kupione od prywatnej osoby, wszedzie jest taka sama opcja niewypalu. Nikt nie zagwarantuje Ci niczego i wszyscy wiedza ile osob zostalo juz oszukanych. Kazdy kto kupuje korale wysylkowo u "niepewnej" osoby chyba liczy sie z ryzykiem, ale nikt wiadomo nie chcialby byc oszukany.

Jeszcze raz podkreslam, na jakiej podstawie oceniacie te korale - na podstawie zdjecia autora tematu ? No przepraszam bardzo, na tym zdjeciu jedynie dobrze widac piasek. Nowy zbiornik autora tematu z tego co widze nie ma nawet miesiaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo oskarżać nie chcę, pytałem tylko czy to normalny kolor. Moje akwarium stoi od września zeszłego roku Drogi Kolego, zdjęcia nie są dobrej jakości, ale napisałem jakiego są koloru, a to potrafię rozróżnić bo od 15 lat jestem drukarzem. Mam nadzieję, że Twoje korale będą zdrowe i ładne :)

I oczywiście zgadzam się, że wysyłanie bez wcześniejszego oglądania jest ryzykowne. Jeszcze raz podkreślę to było tylko pytanie a nie oskarżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega jest u nas na forum więc najlepiej będzie jak sam się wypowie :)

Bury kolor o wyjdzie ale często pod mega nie takim światłem w każdym innym przypadku powinno być to co na foto (mniej więcej - bardziej więcej).


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce poczekaj aż się zaaklimatyzują i się całkowicie rozwiną...lub i całkiem zmarnieją :)

Choć fotki wydaja sie przekoloryzowane lub robione pod spektrum światła tak dobranego aby wyostrzyć kolory dla danego typu zoa...

Edytowane przez oliwer74 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj, zdjęcie piąte od góry, zrobione przynajmniej 8 lat temu:

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1643491

Coś więcej trzeba wyjaśniać?

Swoją drogą jaki nick ma ten sprzedawca?

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj, zdjęcie piąte od góry, zrobione przynajmniej 8 lat temu:

http://www.reefcentr...d.php?t=1643491

Coś więcej trzeba wyjaśniać?

Swoją drogą jaki nick ma ten sprzedawca?

P.

No to ladnie...

Kolega jest u nas na forum więc najlepiej będzie jak sam się wypowie :)

Bury kolor o wyjdzie ale często pod mega nie takim światłem w każdym innym przypadku powinno być to co na foto (mniej więcej - bardziej więcej).

Moglbys napisac kto to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watermelon posiadam i od czasu wlozenia do akwa odrazu mialy swoj kolor i nie trzeba bylo czekac na zadne rozwijanie aklimatyzacje itp kolega poprostu zostal zwyczajnie oszukany.... ciekawe czy wypowie sie ten super sprzedawca z olx skoro jest forumowiczem


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz kurier ma dostarczyc mi moje "zoa" i podziele sie zdaniem. Z tego co widze nie ma co sie nastawiac na zgodnosc z opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz - daj znać co przyszło. Bo mi to pachnie brzydko...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechaly, pozamykane. Jesli chodzi o zabezpieczenie to takie sobie, ale nic nie cieklo, noce ostatnio byly zimne... Jest wiecej lepkow niz zamawialem. Zoasy sa na ulamkach skal, muszli, niezaglonione, niesmierdzace... cdn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem u tego gościa korale z odbiorem osobistym to trzeba przyznać, że były to cukierki.

Natomiast przy wysyłce częściowo korale były spoko, natomiast zoa i rico to tragedia. Jeżeli chodzi o rico właściwie jej nie było ani w worku ani na skałce.

A jeżeli chodzi o kupowanie na OLX to mam same złe doświadczenia np. Kupiłem śliczną dużą zieloną sinularię fluo a dostałem małą skiśniętą capnelle. Jak kupiłem rhodactisy czerwone to przyszły gluty oderwane chyba młotkiem od skałki a później zmielone w blenderze. itd.

U mnie koniec z zakupami na OLX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również byłem osobiście po skalę z 140 sztuk zoa za 140zl super na zdjęciu a na miejscu kamyczek wielkości małego jajka i maleńkie pozamykane polipy praktycznie ledwo było widać co to za zoa. Tej wielkości kamyk kupiłem np w sklepie Botia za całe 40zl. Zdjęcia wg mnie nie oryginalne.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.