Skocz do zawartości
MaciejK

Real Reef Rock

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie w przyszłości chcę postawić większy zbiornik i powoli zaczynam rozglądać za różnymi gratami.

Zastanawiam się nad skałą. Na pewno już nie wystartuję na martwej skale.

W grę wchodzi żywa skała ale najbardziej przemawia do mnie start na skale sztucznej.

Co myślicie o Real Reef Rock?? Ktoś ma z nią jakieś doświadczenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie same pozytywy u mnie całą skałę wymieniłem na tą właśnie i tylko jak na razie jedna szczepka poleciała pozostałe bez szwanku. A mam około 40 szczepek SPS w tym parę dość dużych.

Ale u mnie była rewolucja w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad restartem mojego baniaka na tej właśnie skale, czy ktoś może się jeszcze podzielić swoimi spostrzeżeniami:

- sposób łączenia (klejenia skały)

- dojrzewanie (jakieś problemy, czas)

- mocowanie korali (możliwość wykonanie otworów)

dzięki za pomoc


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter tak jak w rozmowie, skała super i się układa fajnie ale ma jeden minus.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki minus masz na myśli. Też zakupiłem , posklejałem i będę zalewał. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Ogólnie wygląda super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki minus masz na myśli. Też zakupiłem , posklejałem i będę zalewał. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Ogólnie wygląda super.

a czym skleiłeś?

PS chyba chodzi o cenę


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stone Fix Aquaforest. Bardzo dobrze klei, bez problemów. Miałem sytuację, że musiałem wyjąć z akwarium już sklejone kawałki i nic się nie popsuło. Klejone na sucho. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała super warta tej ceny i układa się bajka nawet bez kleju .

Osobiscie ją nie kleiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter tak jak w rozmowie, skała super i się układa fajnie ale ma jeden minus.

Jedynym minusem może być cena. Chociaż nie wiem ... jest porównywalna do ceny żywej skały (nie mówię o skale z odzysku, bo to już badziewie) , a o 100% lepsza. Piszę to po mniej więcej 5 miesiącach od wymiany całej skały na real reef rock!!! I nie dlatego, że akurat tę skałę sprzedaję w swoim sklepie! Na półkach mam te towary, które mogę z czystym sumieniem polecić innym akwarystom. Może dlatego wybór nie jest aż tak szeroki. Po prostu nie umiem sprzedawać czegoś, do czego nie jestem przekonany lub czego nie znam z własnego doświadczenia. Skała real reef rock jest tym, czego szukałem od dawna! Czy możliwa jest wymiana 100% skały bez strat? Wszyscy pukali się w głowę, co ja robię, położę całkowicie zbiornik, i co? Zbiornik ma się dobrze, lekkie dojrzewanie było, nie powiem, ale tak lekkie, że prawie niezauważalne. Moim zdaniem jest to najlepszy zamiennik żywej skały. I żadna sucha skała nie może być porównywana z tym produktem! Nawet ....

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt zgadzam się z tym minusem ale dolożyłem do siebie kilka kawalków i jedyne co zaobserwowalem to delikatnie zielone szyby przez pierwsze 2-3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile po starcie na tej sakle może wpuszczać pierwsze życie i korale?? Chodzi mi o "przesiadkę" na większe.

Woda była 50% ze starego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam otoz chcialem podmienic swoja skale a jest to skala syntetyczna na skale real reef rock. Wiem ze pare osob używa już tej skaly w swoich baniakach. W jak najbardziej bezbolesny sposób mozna ta skalę podmienić aby nie zachwiac biologii w akwarium. Czy przygotowywaliscie ja jakoś wcześniej czy tylko obmywaliscie ro i do baniaka? Bardzo proszę o jakieś informacje . Dzięki

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok za moja filtracje odpowiada siporax umieszczony w sumpie. Chodzi mi tylko o to czy taka zmiana nie będzie szkodliwa dla zwierzaków? Czy np najpierw bezpieczniej będzie zaszczepić ją jakoś bakteriami nitryfikacyjnymi aby wyeliminować ryzyko? Chodzi mi o konkretne wskazówki poparte doświadczeniem? Ant niestety ale w udostępnionych przez ciebie postach nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze taki "goracy" temat i nikt nie ma nic do powiedzenia? No tak lepiej założyć kolejny temat typu odpieniacz do 200l albo jaka pompę wybrać :(

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj

ja wymieniałem kilka tygodni temu własnie na ta skale jest piękna :), kupiłem ja w http://www.charterho...-2528_2779.html wiec po prostu wyjąłem cala stara i włożyłem nowa, dolałem fiolkę pro-balio i nie było żadnych problemow, po4 nie drgnęło nawet, no3 na pewno ci podskoczy bo zruszasz wszystek syf jaki jest pod skala

ps.

żadnego mycia w RO jak była trzymana jako wet and cured, 0 dziadostwa w niej,zrób trochę solanki i po prostu kilka razy zanurz energicznie

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu wkladales ja do zbiornika czy najpierw jakoś przeplukiwales? Jak duży masz zbiornik i jakie korale trzymasz? Pozdrawiam

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 100l,ale mam tylko kilka sps szczepek i Lps


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od razu wkladales ja do zbiornika czy najpierw jakoś przeplukiwales? Jak duży masz zbiornik i jakie korale trzymasz? Pozdrawiam

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Spoko chyba dodales wyjaśnienie wcześniej. A kupowałes z neta czy byłeś osobiście? Rozumiem że jest to skala 4 generacji?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy więcej skały online, no chyba ze z tego sklepu bardzo go polecam,ale ja bylem osobiście i przewaliłem chyba ze 3 razy wszystkie skały zanim wybrałem

moje pierwsze kupiłem online 25kg ocean rock gość zapewnia ze będzie w czym przebierać a dostałem 4 kawalki

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kleiłem ta skala sama się układa


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko chyba dodales wyjaśnienie wcześniej. A kupowałes z neta czy byłeś osobiście? Rozumiem że jest to skala 4 generacji?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Skała 4 generacji? Można prosić o rozwinięcie myśli.


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała 4 generacji? Można prosić o rozwinięcie myśli.

Z tego co wyczytałem na reef central real reef rock Amerykanie używali już 2-3 lata temu. 4 generacja czyli po prostu 4 ulepszona wersja tej skały. W poprzednich klienci narzekali np: na mała porowatosc, blakniecie kolorów z upływem czasu.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co myślicie o tej skale Real Reef Rock ? Proszę o opinie i uwagi.

Sklep w Polsce ; http://www.zanclus.n...-reef-rock.html

Oficjalna strona; http://realreefrock.com/

http://www.reef2rain...the-real-thing/

http://reefbuilders.com/2014/07/24/4th-generation-realreef-rock-virtually-identical-wild-live-rock/

Edytowane przez olinek94 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.