Skocz do zawartości
danielgliwice

jak najlepiej wyłowić aurigę

Rekomendowane odpowiedzi

Pulapka na ryby, plecam te AquaMedic. Wymaga cierpliwosci ale dziala niezawodnie, nie dalej jak 3 dni temu wylowilem nia Zebrasome Gemmatum, dosc plochliwa rybe, ktora jeden z pracownikow przez nieuwage wpuscil do 3000 litrowego akwarium z SPS-ami.

A tak z ciekawosci, co Cie sklonilo, zeby tego milosnika koralowcow wpuscic do akwarium rafowego?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba była od innego użytkownika forum i miała być nie groźna i maiła wyjeść aiptazje

i jedno chociaż się sprawdziło wyjadła cześć aiptazji ale zaczęła też skubać sps i lps więc lipa a miała skubać tylko sps

Ma ktoś na śląsku pożyczyć taką pułapkę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pułapkę omijała szerokim łukiem,ale mogę pożyczyć.Moja rybka później wyżarła całą aiptasię i faktycznie szkubała korale,ale niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moja skubie cały czas i na przemian a jak tylko włożę siatkę to chowa mi się pod półkę skalną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuje jeszcze przy zgaszonym świetle

A jak nie to zostają mi inne próby

I ewentualnie spróbować z tą pułapką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągnąłem 3/4 wody i złapałem w 5 min. Inne sposoby nie zdawały egzaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to jest 1000 litrów, ściągnąć 750L to może być małe logistyczne wyzwanie...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ryba chyba nie spi a chowa się pod półka skalna w kształcie ronda na środku akwarium

co do spuszczenia wody to nie pisze sie na to bo ukwiały mi zaczną wędrować i pewnie i inne rzeczy w systemie zaczną szwankować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak miałem odłowić dwa brzydale, wsadziłem duży słoik, po jakimś czasie (parę godzin) wrzuciłem do niego kostkę mrożonki, potem szybka akcja z pokrywką ...

Tyle że drugiego złapałem dopiero dwa dni później... :)

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do siatki włożyłem zamrożoną kostkę. Jak zaczęła się rozmnażać zrobiła ładny dywan z kryla. Auriga nie mogła się oprzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze przytnij siatke plastikowa z malymi oczkami na szerokosc akwa I jak bedzie w.okolicach.boku akwarium to wcisnac ja do dna I na takim malym polu ja podbierakiem atakowac.

Edytowane przez Sider (wyświetl historię edycji)

Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy wylawialem i ... powodzenia ;)

Nie bała się niczego, ale na widok siatki ten "cwany lis" poprostu znikał z oczu. Ustal z którego boku akwarium jest Ci łatwiej wyłowić i najlepiej na dwie siatki. Przeganiasz na jedną stronę. Ona zanim pójdzie jak strzała to udaje żółwia. Mniejsza siatka do powolnego zaganiania, a druga manewrujesz na dystansie. Wydaje się mało realne, ale po kilku próbach złapiesz o co chodzi, a ona sama wskoczy do siatki.

Jak chcesz w nocy, to idzie ja zaprowadzić w narożnik powolnym ruchami latarki (ucieka od swiatla), ale trzeba z głową i powoli


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.