Skocz do zawartości
Kajtek77

Zawór K. - Czy diabeł taki straszny ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam prośbę aby wypowiedzieli się użytkownicy zaworów kulowych czy faktycznie jest z nimi taki wielki problem jeśli chodzi o ustawienie. Zastanawiam sie nad zakupem zaworu bramowego ale mam już kupione 2 kulowe . Wiec czy na pewno warto za w czasu bramowy montować od razu czy może się uda na kulowych. Mam 2 jeden niebieski drugi czerwony podobno (tak gdzieś było napisane na forum) niebieski lepszy. No niby nie odbija tak jak czerwony ale to moze być tylko moja sugestia . ???????????????

Edytowane przez Kajtek77 (wyświetl historię edycji)

Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie sie zastanawiam czy śrubunki w kulowym i bramowym sa takie same ze w razie czego jak nie wyreguluje na kulowym to go wykręcam i wkręcam bramowy bez cięcia hydrauliki .


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na kulowym już czwarty rok i jest ok. Ustawiasz tak, żeby woda delikatnie przelewem się przelewała i masz spokój.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i bez przelewu. Z tym że, pamiętaj - to jest stan dynamiczny, coś się przytka, jakiś farfocel wpadnie do zaworu, zarośnie grzebień, zabrudzi się pompa i już jest wahanie poziomu - bramowym łatwiej regulować, ale można i bez - sam mam kulowy, regulacja zajmuje mi 30 sekund, czasem też reguluje grzebieniem - jego wysokością.

Ale w przyszłości może zmienię na bramowy - jak będę stawiał drugi baniak. Wtedy może podmienię.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kulkowy zawór. Jako że mam akwarium w sypialni, (20-30 cm od łóżka, to musiałem mieć bez żadnego chlupotania. Wystarczy że cokolwiek siadło na sitku spływu i już był problem, a to za dużo, już zaczynało się przelewać rewizją, chlupie. A jak poodkręcałem uwalony sitospływ, to znowu ciśnienie robiło swoje i wypychało syf - za mało w kominie, zaś chlupie. Po wymianie na bramowy, mam święty spokój, lekko w jedną bądź drugą stronę, przy kulkowym to musiałem się nieźle napinać oburącz by minimalnie drgnąć zaworem. Wiadomo, cena kosmiczna, ale w moim przypadku warto - już nie budzi mnie w nocy bulgot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma dwa kulowe. Jeden służy do regulacji i praktycznie go nie ruszam, a drugi służy do zamykania. w czasie np czyszczenia sumpa pompy obiegowej , wymiany pompy itp


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię tak jak pisał Damian. Jeśli śrubunki pasują to założę kulowy i zostawię miejsce w razie czego bo bramowy pewnie dłuższy.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj dolną krawędź ściętej rewizji ze 2 cm poniżej grzebienia i ustaw na zaworze żeby się troszkę lało rewizją. Ja tak mam i jest cisza, a trochę się namęczyłem żeby było cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa centymetry poniżej grzebienia - u mnie już szumi :(


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a sito spływu ile niżej od rewizji ustawić.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sito ustaw jak najniżej wtedy syf na dole komina nie powinien się osiadać, aż tak bardzo.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. A jak już jesteśmy przy temacie hydrauliki to jeszcze mam 2 pytania. Jak nisko wpuścić rurę splywową do sumpa (pod czy nad poziom wody) i czy hydraulika zrobić rozkręca tzn. Przelot przez akwarium kąsek rurki dwu złączka i lecimy dalej. Żeby wrażenie czego można było rozkręcić tak sobie myślę.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuść ją pod poziom wody. Głębokość zanurzenia nie ma już tak większego znaczenia, Jak będzie nad powierzchnią wody to będzie chlupało, czyli głośno. Ja mam 3 -5 cm od dna koniec rurki.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie klej tego sita na stałe. Ja skleiłem i nie mam teraz możliwości wyczyszczenia go w razie co.

Też miałem problem :D szczotka do butelek bardzo pomaga :) Trochę się może przez to zawór zapchać, ale jak się odkręci na ful, zatka u dołu spływ by napełnić komin i odpuści, to ładnie ciśnienie wyczyści :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.