Skocz do zawartości
igor255

[112L-panel] 3-filarowy morski zakątek

Rekomendowane odpowiedzi

Najniżej jest Duncanopsammia axifuga, a najwyżej pewnie chodzi o Pseudopterogorgia. Chyba, że chodzi o inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o to mi chodziło. I jak długo masz pseudopterogorgonie i jak często i czym karmisz

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest "foto". Zwana na forum często "Pseudogorgonią" co wydaje mi się błędne, więc za reeflex-em piszę Pseudopterogorgia sp.

Popularny koralowiec. Niewymagający karmienia. Szybko rośnie w mocnym świetle. Może być też w ciemniejszym miejscu, ale rośnie wolniej.

Pewnie ją znasz. U mnie może wygląda nietypowo, bo jest centralnie pod lampą led. W najmocniejszym świetle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, co tam słychać ?? Może jakaś aktualizacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele słychać nowego.

Mam mały problem ostatnio, bo zielona Montipora telerzowa dostała białych plam, i zielone "ranty" Fawii też... Nie wiem od czego. Testy wychodzą ok (kh, ca, mg, no3, po4, zasolenie). Zastanawiam się na potasem (nie mam testu)... Ale to w sumie rozważania na inny dział...

Grzałka się sprawuje wyśmienicie. Mam tą wersję bez elektronicznego termostatu. Ale zdaję sobie sprawę, że mogłem po protu mieć szczęście i trafić na dobry egzemplarz ;)

PS. Szykuję się do wiercenia i połączenia dwóch akwariów w jedno (jedno pod drugim). Wiertło i przeloty już mam. Zostaje zamówić akwarium, żeby weszło w szafkę i przełożyć do niego życie z glonowego, które ma obecnie około 70 litrów:

post-22004-0-51644200-1467525739_thumb.jpg

Przygarnąłem też 3 nowe ryby (2 błazenki, piżamka i krewetka czyszcząca), zakwaterowane w dwóch akwariach, od znajomego po likwidacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni 112 :
oLwajIp.jpg

 

Będzie jednak tylko 72 Litry w innej koncepcji (dostanie swój temat w swoim czasie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz likwidować takie ładne akwarium i czemu ma być mniejsze? Możesz zdradzić nową koncepcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo miałem łączyć w jeden obieg, tzn. tą 72 przenieść do sumpa pod 112. Ale ostatnio zmieniłem koncepcję, jak przypomniałem sobie ile frajdy dawało mi jednak mniejsze akwarium. To 72 litry jest fajniejszych wymiarów (bo ma szerokoś 43, a nie 35 jak 112). Co będzie w 72 to na razie nie zdradzę, bo zobaczymy jak to w praniu wyjdzie.

Dodatkowo do tej decyzji skłoniło mnie to, że naruszył się silikon w tym 112 (czyścikiem za mocno pojechałem), no i w zasadzie zachodziłaby konieczność wymiany szkła. To jeszcze nie dramat, jakby nie to, że w tym 112 skała jest przyklejona do szkła CX5. I to w taki sposób, że nie da się tego odkleić (robiłem test na identycznie przyklejonym kawałku skały i prędzej szyba pęknie niż coś się oderwie).

 

Po prostu wolę nieco niby mniejsze, ale fajniejszych wymiarów, w którym jest wygodnie grzebać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe mniejsze też będzie z panelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nowe jest z HMF w rogu (działa tak już długo ;) ). Oczywiście bez odpieniacza. Tło jest czarne. Piasek na razie też czarny, ale jeszcze się nad jego kolorem zastanowię. Może zainwestuję w ten różowy... Sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, najwidoczniej dużo jeszcze nie wiem, nigdy nie spotkałem się z tym skrótem. Co to jest HMF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMF to hamburski filtr matowy. Najbardziej rozpowszechniony wśród krewetkarzy.

Stosowałem już w wielu różnych systemach słodkowodnych i teraz w słonowodnym. Jeżeli jest dobrze "wyliczony" - genialna rzecz. Oczywiście w tym wypadku nie mogę powiedzieć jaką ma skuteczność filtracyjną, bo musiałbym mieć identyczne akwarium obok bez filtra, ale na pewno nie szkodzi, a można tam wszystko co szpeci schować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie hodowałem krewetek i może dlatego nie słyszałem takiej nazwy. Wpisze sobie w google i sprawdzę o co z tym dokładnie chodzi. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.