Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytalem caly watek,dobrze ,ze sie nie poddajesz,przygod troche miales,co do zwierzatek na montiporach -kup zoltego wrassa lub 6line wrasse- dostepne sa chocby w erybce,moga sie troche nie polubic z wargatkami czyscicielami,ale osobiscie widzialem jak plywaly razem w podobnym litrazu.Co do falownikow zgadzam sie -uzywalem tunze 6045 dlugi czas i sa bardzo dobre,owszem elektroniczne falowniki z fala super efekt tylko awaryjnosc wieksza i glosnosc tez.Masz duzo pokolcy,ja mialem 4 nie wyrosniete w 350 litrach przy znacznie mocniejszym odpieniaczu i bylo o jednego zdecydowanie za duzo.Rybki te maja bardzo duza przemiane materii-przez co no3 szaleje,Zastanowilbym sie nad Tunze 9012 jak nie chcesz sumpa.Zbiornik ogolnie fajny,tez uzywam wylacznie soli Red Sea.


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ślimaków nagoskrzelnych na montiporach to faktycznie hexantenia , dodatkowo nowe korale do dipu,  przy pladze pomaga moczenie w nadmanganianie potasu w osobnym pojemniku w wodzie z akwarium 10 minutowa kompiel i usuwanie mechaniczne po zabiegu ,kompiel powtarzałem 3 krotnie aby zabić populacje po wylęgu również.Ogólnie przykra sprawa z tymi ślimakami  z małymi koralami mozna się bawić przy sporych okazach jest już problem.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Shellik napisał:

A gdzie masz doktorki? Bo na zdjęciach ich nie widzę. Swoją drogą, jak udało Ci się dobrać dwa osobniki? Bo mój chyba musi się nauczyć od kogoś czyścić i zastanawiam się czy mu kolegi nie nabyć. :)

Edit: Jednego wypatrzyłem nad hepatusem :)

Zdjęcie było robione wieczorem więc dużo niebieskiego światła i słabo widać.Ale oba doktorki żyją i pływają bez problemu.
Powiem ci co do doboru po prostu czysty przypadek wybrałem sobie z strzała dwa i tyle nie widziałem żadnej agresji u nich raczej ryby trzymają się dojść dużo czasu razem wspólnie zwiedzają akwarium.

 

8 godzin temu, lolek napisał:

Przeczytalem caly watek,dobrze ,ze sie nie poddajesz,przygod troche miales,co do zwierzatek na montiporach -kup zoltego wrassa lub 6line wrasse- dostepne sa chocby w erybce,moga sie troche nie polubic z wargatkami czyscicielami,ale osobiscie widzialem jak plywaly razem w podobnym litrazu.Co do falownikow zgadzam sie -uzywalem tunze 6045 dlugi czas i sa bardzo dobre,owszem elektroniczne falowniki z fala super efekt tylko awaryjnosc wieksza i glosnosc tez.Masz duzo pokolcy,ja mialem 4 nie wyrosniete w 350 litrach przy znacznie mocniejszym odpieniaczu i bylo o jednego zdecydowanie za duzo.Rybki te maja bardzo duza przemiane materii-przez co no3 szaleje,Zastanowilbym sie nad Tunze 9012 jak nie chcesz sumpa.Zbiornik ogolnie fajny,tez uzywam wylacznie soli Red Sea.

Co do poddania to długa droga aczkolwiek był jeden moment gdzie chciałem po prostu zrobić generalny restart zbiornika na nowej suchej skale bo już te cyjano i detyrytus było w takich ilościach ,że mnie po prostu dziennie oglądając zbiornik coś już brało,ale zmieniłem cyrkulację użyłem trochę chemii na cyjano i detyrytusem walczyłem z szczoteczką do zębów i wężykiem to od razu odsysałem ale najwięcej zmieniła inne falowniki jak na początku je włączyłem to w wodzie było pełno tego syfu.
Co do ślimaków montiporojadów to miałem kiedyś Pseudocheilinus hexataenia ale ona zamiast wyjadać ślimaki wolała jeść mrożonki i niestety ale był to niesamowity zakapior ryby ustawiała sobie po kątach i nie miały nawet możliwości gdzieś wypłynąć bo ona zaraz je przeganiała i ganiała także ja trafiłem na osobnika niestety ale fest terytorialnego.A innych rybk jakoś nie próbowałem bo za bardzo nie chcę nic dokupować bo w zbiorniku już trochę tego pływa i tak ostatnim czasy uszczupliłem obsadę o jednego pokolca obecnie mam chelmona,żółtka,scopasa,hepatusa (ten jeszcze trochę popływa ale za parę miesięcy na pewno będę sprzedawać bo już jest dojść dużą rybką).Co do falowników powiem szczerze u mnie jebao były ciche ale niestety trafiam na dojść awaryjne modele gdzie niestety ale awaria jest w zalanym stojanie,i czego nie bardzo da się manualnie naprawić.... Dlatego już zrezygnowałem z takich sterowalnych i wolę najprostsze falowniki aczkolwiek mam jeszcze jedną RW-8 która działa tfu tfu i zobaczymy jak długo bo ma już prawie dwa lata :rolleyes:.Co do No3 powiem szczerze nie jest jakieś kosmiczne bo coś w przedziale 10-20 ogólnie jest tak wysokie bo dziennie rybą do zbiornika zapodaję od 4-6 kostek mrożonek bo niestety trochę ich jest i jak bym mniej dawał to mi się wydaje ,że były by głodne no i tak jak piszesz jest duża gromadka w zbiorniku. CO do No3 to dziennie daję rybą wódki no i kręcą się u mnie pellety.Sump miałem w poprzednim zbiorniku,w obecnym nie mam i powiem szczerze nie czuję potrzeby posiadania sprzęt jest idealnie wkomponowany w zbiornik i mi to w ogóle nie przeszkadza.Co do odpieniacza ciężko powiedzieć ogólnie mi się wydaje ,że daję rade on na ten zbiornik fakt faktem 3 pokolce i chelmon to trochę duża produkcja No3 :blink:.

32 minuty temu, Jarek GRZESZCZAK napisał:

Co do ślimaków nagoskrzelnych na montiporach to faktycznie hexantenia , dodatkowo nowe korale do dipu,  przy pladze pomaga moczenie w nadmanganianie potasu w osobnym pojemniku w wodzie z akwarium 10 minutowa kompiel i usuwanie mechaniczne po zabiegu ,kompiel powtarzałem 3 krotnie aby zabić populacje po wylęgu również.Ogólnie przykra sprawa z tymi ślimakami  z małymi koralami mozna się bawić przy sporych okazach jest już problem.

pozdr.Jarek

Co do Pseudocheilinus hexataenia opisałem wyżej ja miałem dwie w swojej karierze akwarystycznej i niestety straszne zbóje także już o tych rybach nawet nigdy nie myślę by kupić. Co do pukania to ja robiłem dziennie kąpiele w Coral protect w mocniejszych dawkach dwu lub trzykrotnie i trzymałem to koło 10 min w pojemniku.Szczerze powiem starałem się to usuwać jeszcze szczoteczką ale efekty powiem szczerze ogólnie efekty były słabe.Obecnie nie mam żadnych montipor i tak trochę czekam aż to wszystko wyginie by od nowa zaczynać z montiporami bo najbardziej chciałbym mieć talerzowe fioletową,czerwoną i zielona z fioletowym rantem.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robteos,mialem kilka rybek hexataenia w swoich baniakach,jedna rowniez zdarzyla mi sie terytorialna,to od poszczegolnego osobnika zalezy,mialem kiedys nagoskrzelne na koloniach zoa-hexataenia poradzila sobie z nimi w 2tygodnie,cjano rowniez mialem pare razy,zawsze pomagalo poprawienie cyrkulacji,wegiel +rowaphos oraz bakterie stability lub microbe lift special blend,cjano robi sie od niedojrzalego,rozchwianego parametrami i przekarmionego systemu oraz zlej cyrkulacji i oswietlenia.Tez wole zwykle falowniki bez sterowania,tunze nano stream najbardziej mi przypadly,aczkolwiek w 30l nano mam koralie 900 i tez fajnie smiga,wodka i pelletami zbijesz azotany i fosforany tylko pamietaj o mocnym odpienianiu i zeby w tym odpienku tunze reaktor oraz wszystkie miejsca gdzie zasysa powietrze byly zawsze czyste,inaczej jego moc spada bardzo mocno.


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cyjano u mnie jest niestety zielone i bordowe.. ale to wina No3/Po4 przez dobrą przemianę materii rybek jak i to ,że daje im 6 kostek mrożonek dziennie bo jednak trochę ryb mam.... A bordowe cyjano mi wyskakuje tylko w miejscach gdzie jest dużo detyrytusu w innych nie a z cyrkulacją cięzko to jakoś sensownie ustawić by nie wyrywało korali a nigdzie na skale nic nie zalegało... No ale cóz co tydzień walczę z tym i odsysam detyrytus tak jak idzie by go mieć mniej a z obsady to chętnie bym trzy pterapogony wydał bo mam ich 5 i zmienił hepatusa na mniejszego bo obecny już jest dojść spory.
EHlkiXl.jpg

h1EGwnk.jpg

CgebJpb.jpg]

a tu trzy takie zbliżenia telefonem B)

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety post pod postem ale cóż :rolleyes: może zostanie mi to wybaczone.
Więc tak akwarium zostało zamknięte 09.03.17r. Po różnych uporach problemach fiaskach została decyzja podjęta o restarcie bo niestety ale kupno skały z używanego zbiornika było pomysłem postrzelonym:clowning...Ciągle nawiedzały mnie plagi egipskie :blink:.
Po prostu ciągnęło się to jak krew z nosa jedno unicestwione drugie wychodziło, i wtedy zapadła konkretna decyzja restart zbiornika,bo mnie już po prostu ..... coś strzelało :P. Urlop już był zaplanowany na Marzec to wszystko dobrze się zbiegło i z racji restartu jak i wyniesienia zbiornika z pokoju wykorzystałem to i wymieniłem potopowe panele które się porozchodziły,i do tego iż ściany były odsłonięte to odmalowaliśmy ściany w pokoju.Jak to mówiąc został zrobiony remont w pokoju jak i w zbiorniku,z czego jestem bardzo zadowolony bo na kilka lat będzie spokój. Z racji odświeżania pokoju również wypadł pomysł jego przemeblowania i natrafiła się okazja przeniesienia zbiornika w inne miejsce z czego jestem zadowolony w 150% ;),bo udało się go wcisnąć w takie miejsce by można było go przeglądać z trzech stron,a nie jak poprzednio tylko z frontu <- pomysł zaczerpnięty od kolegi MixEEr u którego byłem trochę czasu temu i bardzo mi się takie coś spodobało.Bo zbiornik w takim rozwiązaniu jest z gumy bo można skałę obsadzać z dwóch stron koralowcami.Co do aquascape to cóż wszystko kwestią gustu mi się podoba i to najważniejsze.
 A tutaj parę zdjęć na zobrazowanie sytuacji w zbiorniku:
9GaDLoI.jpg
Pierwsza strona.
Qd0r8du.jpg
Druga strona zbiornika 
i3pc9jH.jpg
I widok z boku.
Co do oświetlenia to w chwili obecnej świeci tylko jedna lampa led ale docelowo będzie 3x120W.
Zalanie zbiornika zaczęło się wczoraj 16.03.17r Także jest to data rozpoczęcia nowego rozdziału.
Pozdrowienia dla wszystkich czytających.
I jeszcze co do startu mam takie pytanie czy warto od razu uruchomić filtr z pelletami ? by zbijać ewentualne No3/Po4 ? bo ogólnie do zbiornika planuję wlać około 20l wody z używanego zbiornika na start,i dozować po prostu bakterię.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pisze no to cóż post pod postem :P
W akwarium z początku nie bardzo coś się działo mimo dodawania bakterii co drugi dzień.Były tylko jakieś tam śladowe widoczne zazielenienia na skale małe punkty.Dojrzewanie śmiało ruszyło dopiero po wsypaniu 9kg żywego piachu,i tyle go pozostanie jest to po prostu idealna ilość by wyłącznie lekko zakryć dno więcej piachu mi nie potrzeba przynajmniej łatwo będzie go utrzymać w czystości.Do akwarium również doszło parę kilogramów suchej skały jak i jeden kawałek skały żywej z zonathusami z poprzedniego zbiornika który to wyglądał jeszcze dobrze. W akwarium pomału zaczyna się życie tydzień temu trafiło do niego parę ślimaków turbo by chociaż trochę szyby oczyszczać z zielonego nalotu który dziennie się pojawia na szybach. Dwa zdjęcia tak ku potomności by mieć co wspominać :).W akwarium jest wrzucona porcja sera silicate na krzemiany,i kręci się około 200ml pellet.Woda zielona od pyłku który jest przecierany z szyb.I jedynie co zmieniłem na razie oświetlenie z lampy led na 8x54W (T5)
Widok od przodu :
1OX7wUV.jpgI widok od tyłu :
uOq3Hlw.jpg

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny tydzień za nami :D Akwarium wygląda o niebo lepiej.Woda jest już bardziej wyklarowana również dziennie dodawałem po parę ryb do akwarium i już wszystko w nim pływa również dołożyłem resztę koralowców.Po teście robionym dziś No3-0 nic nie widać woda jak z kranu ^_^ co będzie w przyszłości zobaczymy ale mam nadzieję utrzymywać je na niskim poziomie.
Ogólnie dojrzewanie jak na razie bardzo ale to bardzo spokojne na szczęście glony tam gdzie nie gdzie się pojawiały zielone ale na szczęście żółty daję im radę i jest ok.Co drugi dzień nadal dodaję bakterie Fauna Marin Ultra Bakto Gel Start. Pellety nadal kręci się ta sama ilość nic nie dodawałem.
Co do obsady jest ona prawię zamknięta brak tylko dwóch ryb 1xGramma Loretto i 1x Salarias Ramous i będzie koniec nie chcę więcej ryb obecna stara ekipa wystarczy w uszczuplonym składzie.
A w skład wchodzą :
2xZoramia (Apogon) leptacantha
2xSphaeramia nematoptera "Piżamka"
2xAmphiprion ocellaris 
2xLabroides dimidiatus Wargatek sanitarnik 
4xPterapogon kauderni 
1xChelmon rostratus
1xZebrasoma flavescens
1xv.puellaris
1xGramma Loretto
sumą wychodzi 16 ryb ale po za chelmonem/żółtym to jest sama drobnica. A tutaj takich parę zdjęć :
Tył :
0tlywKk.jpgPrzód :
EDGy1SI.jpg
FcmWoxg.jpg
Blizzard2009 a tutaj twój były okaz były 3 główki a obecnie są 4 duże i dwie małe
hgnboZC.jpg
b8Ow2RA.jpg
FnzUZaA.jpg
Wesołych Świąt Wielkanocnych i Mokrego Dyngusa wszystkim czytającym i oglądającym mój temat i akwarium.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dluzszej nieobecnosci, pare dni temu wrocilem do regularnego czytania forum i prosze na co udalo mi sie trafic [emoji16] lobo fajnie wyglada, ciesze sie ze ma sie dobrze. Trzymam kciuki zeby akwa po restarcie cieszylo oko. Masz sumpa? Bo sam planuje swojego i chetnie bym zobaczyl co tam trzymasz w szafce [emoji16] aha i napisz prosze czego uzywasz do klejenia szczepek do skaly?

Pozdrawiam swiatecznie !!

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edit....

Cofam pytanie o sumpa...[emoji28] wyswietlila mi sie wlasnie pelna nazwa tematu [emoji12]



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Blizzard2009 napisał:

Po dluzszej nieobecnosci, pare dni temu wrocilem do regularnego czytania forum i prosze na co udalo mi sie trafic [emoji16] lobo fajnie wyglada, ciesze sie ze ma sie dobrze. Trzymam kciuki zeby akwa po restarcie cieszylo oko. Masz sumpa? Bo sam planuje swojego i chetnie bym zobaczyl co tam trzymasz w szafce [emoji16] aha i napisz prosze czego uzywasz do klejenia szczepek do skaly?

Pozdrawiam swiatecznie !!

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edit....

Cofam pytanie o sumpa...[emoji28] wyswietlila mi sie wlasnie pelna nazwa tematu [emoji12]

Powiem szczerze w poprzedniej konfiguracji sumpa nie miałem i jakoś obecnie też o nim nie myślałem bo w moim przypadku jest zbędny odpieniacz+ pellety dają rade jak się nie przesadzi z rybami :rolleyes: A do sklejenie szczepek do skały to używam dwóch klejów 
1. Zwykła Kropelka w żelu 
2.http://erybka.pl/product-pol-6973-Ecotech-Coral-glue-30-ml.html
zależy gdzie jestem to ten wybieram aczkolwiek oba stosuję na przemiennie.
 


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik istnieje.
Mimo braku dłuższej aktualizacji po prostu nic ciekawego się nie działo ciągle było jakieś dojrzewanie więc nawet nie było zbytnio czego pokazywać.W zbiorniku dużo diametralnie nic się nie zmieniło jedynie trochę obsady przybyło ryb i korali,filtr z pelletami został jak na razie wyłączony,zastąpiłem go koszyczkami z glonami zobaczyć czy one dadzą jakiś rezultat w dłuższym rozrachunku.
Reszta sprzętu pozostaje bez zmian w sumie może po za filtrem Jbl e901 który jest podłączony do Lampy UV (lampa wyłączona) 
który obecnie jest pusty, ale planuje na czasie do niego włożyć Seachem Matrix i może coś jeszcze by zbić No3 i Po4 bo niestety to pierwsze jest dojść wysoko.
A na wlocie dać watę aby syf nie leciał do środka.
I dwa takie trochę inne zdjęcia bo ciężko coś w kolorze telefonem uzyskać :D

uMQaCMk.jpg
M9Jkqf2.jpg


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2018 o 17:46, Robteos napisał:

Zbiornik istnieje.
Mimo braku dłuższej aktualizacji po prostu nic ciekawego się nie działo ciągle było jakieś dojrzewanie więc nawet nie było zbytnio czego pokazywać.W zbiorniku dużo diametralnie nic się nie zmieniło jedynie trochę obsady przybyło ryb i korali,filtr z pelletami został jak na razie wyłączony,zastąpiłem go koszyczkami z glonami zobaczyć czy one dadzą jakiś rezultat w dłuższym rozrachunku.
Reszta sprzętu pozostaje bez zmian w sumie może po za filtrem Jbl e901 który jest podłączony do Lampy UV (lampa wyłączona) 
który obecnie jest pusty, ale planuje na czasie do niego włożyć Seachem Matrix i może coś jeszcze by zbić No3 i Po4 bo niestety to pierwsze jest dojść wysoko.
A na wlocie dać watę aby syf nie leciał do środka.
I dwa takie trochę inne zdjęcia bo ciężko coś w kolorze telefonem uzyskać :D

uMQaCMk.jpg
M9Jkqf2.jpg

Dlaczego czarno-białe foty ?

Na no3 i po4 polecam All in one biopellets xl, u mnie ( i nie tylko) działają świetnie no3-0,2 po4-0. Mam ok 150g na 400L w obiegu


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarno-Białe bo w kolorze nie idzie uzyskać takiego efektu jak jest na żywo,wychodzi brzydki efekt bo dużo niebieskiego światła.

Z pelletami z całą pewnością spróbuję bo No3 mam z całą pewnością wysokie przez liczną gromadę rybną w akwarium bo jeść aż tak dużo nie daję 2-3 małe kostki na dzień , 1x Rano,1x Popołudniu,1xWieczorem,w chwili obecnej jakieś dwa miesiące temu dostałem glony i zobaczymy co z tego będzie bo glony same z siebię rosną bo to widzę po objętości a po teście na razie ciężko stwierdzić.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troć trochę czasu już przeminęło od ostatniej aktualizacji to ku pamięci i pamiątce zbiornika robię kolejną.
Bardzo miło jest czasem wrócić do zdjęć jak akwarium wyglądało wcześniej a obecnie i jak jaki jest ogólny progres.

Z informacji zmieniło się troszkę w akwarium pozbyłem się trochę skały bo niestety ale aquascaping trochę mnie nie zadowalał dłuższy czas,obecnie mi się podoba w 100% jest lekko przyjemnie i przestronnie w akwarium.
Pozbyłem się koszy z glonami które niestety trochę wkurzały i zajmowały miejsce w akwarium i było utrudnienie w czyszczeniu szyb,wymieniłem to na zewnętrzny kątnik w którym obecnie jest trzymany i hodowany glon.
Doszła pompa Jebao OW-40 do akwarium jak i głowica Turbo 2000 jako mechanik.
Kubełek odłączyłem z akwarium bo po prostu było zbyt wiele pracy by go czyścić co było dojść męczące,z racji małych chęci i braku czasu zrezygnowałem z tego.

9GhlnGqh.jpg
vT3CQANh.jpg
JnuxZ9Th.jpg
8JDo5bNh.jpg
PERTrPUh.jpg
4xMl4yxh.jpg







Pozdrawiam oglądających 

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Arturro napisał:

Trzecie zdjęcie - po środku na dole - co to za rybka ?

Wiesz  ..skały mniej to i mniej jedzenia dla Chełmona.

Wiem o którą rybę Ci chodzi jest to z rodziny pokolcy,w sklepie była taka mało widoczna szaro-bura ale w akwarium ładnie kolorów nabrała.  Ogólnie może to być :   Ctenochaetus binotatus lub C. cyanocheilus  jest to jedna z tych dwóch ryb bo one są do siebie bardzo zbliżone wyglądem w młodym wieku ale z której rodziny należy nie wiem <_< aczkolwiek na takie 70% jestem pewien ,że to Ctenochaetus binotatus

Jest prawda ,ze Chelmon ma mniej jedzenia w teorii :unsure:,u mnie rybka śmiało zajada mrożonki i nie mam z tym problemu bo daję 4 kostki lasonogów przez dzień to myślę ,że ryby nie są głodne zresztą widać po ich masie ,że przybierają :blink:

Pozdrawiam

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Raffy14 napisał:

To binonatus;)

 
Dzięki! :D
Czyli jednak potwierdzenie ,że Binonatus.:o


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ZiomEkk_ napisał:

... i po NO3 :D

Zgadza się ,a No3 u mnie zawsze było wysokie i w sumie jest,ale coś za coś jak to mówiąc.
Fakt nie stosuję żadnych metod celowego obniżenia tego to mam stały wysoki poziom.
Dobry wynik by było mieć między 5-10 a nie +20....


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, poprzednio akwarium z trochę większą ilością skały prezentowało się lepiej, było pełniej. Teraz jest jakoś tak pusto, ale pewnie z czasem korale podrosną i zapełnią pustą przestrzeń. Najważniejsze, że Tobie się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maciej01 napisał:

Jak dla mnie, poprzednio akwarium z trochę większą ilością skały prezentowało się lepiej, było pełniej. Teraz jest jakoś tak pusto, ale pewnie z czasem korale podrosną i zapełnią pustą przestrzeń. Najważniejsze, że Tobie się podoba.

Z taką ilością skały było trochę problemu bo ciężko było ustawić cyrkulację do tego pełno martwych stref z samym syfem,a teraz jest lepiej i czyściej. Jest mniej skały i puściej ale jak mawiają wszystko kwestią gustu szczerze teraz obecnie jestem zadowolony i dumny z akwarium :rolleyes: tylko fakt by te korale chciały urosnąć bo obecnie to trochę tak mało wszystkiego jest.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, że miałeś problem z ilością skały. Może wystarczyło trochę ją poprzestawiać, dołożyć jeszcze jeden cyrkulator? Ale tak jak napisałem wcześniej akwarium ma się podobać Tobie, a nie mnie. Ja osobiście wolę jak w akwarium jest trochę więcej skały, ale to jest tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.