Skocz do zawartości
igor255

Cyrklulator wciąga ramiona Euphyllii...

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieniłem już falowniki i obok Euphylii dałem WP-10 zamiast WP-25, ale niestety zdarza się, że wciągnie ramię korala, lekko przytnie wirnikiem i wtedy koral zabiera łapkę...

Może już ktoś główkował nad takim problemem u siebie i coś sensownego wymyślił?

Wolałbym uniknąć przemieszczania pompy w inne miejsce, bo zmieni mi się całkowicie cyrkulacja w akwarium... A i tak nie łatwo było to poustawiać...

Może jakaś siatka, albo inna osłona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestawić euphylie ?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady. Duża, przyklejona. To jedyne miejsce dla niej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu bardziej prowizorycznie żeby nie tracić na mocy z pończochą.

To zatkać te otwory przez które wpada polip czy coś :D wtedy na mocy nie straci aż tak i pończocha nie trza bedzie zmieniać czy coś.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra co za pytanie:)strzel sobie w ...:) masz naprawde duzo opcji wyboru:)


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienic ustawienie cyrkulacji

Ok. Tylko jak/gdzie? Może świeżym okiem znajdziesz miejsce...

To ta pompa w czerwonym kółku.

906_cyrkulacjaeuphyllia.jpg

i owinąć ją .. kawałkiem pończochy ?

Albo po prostu bardziej prowizorycznie żeby nie tracić na mocy z pończochą.

To zatkać te otwory przez które wpada polip czy coś :D wtedy na mocy nie straci aż tak i pończocha nie trza bedzie zmieniać czy coś.

Myślałem o tym, ale jeszcze nie wymyśliłem jak to technicznie rozwiązać. Żeby zatkać/ograniczyć te otwory w pompie od strony korala. Do tego musi być estetycznie i praktycznie (czyli bez czyszczenia codziennie).

No i pozostaje pytanie czy z czasem kolejne otwory (niezatkane) nie będą wciągać ramion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej z czasem będą wciągać. Bo wiadomo że urośnie.

Proponuje znaleźć kogoś doświadczonego w okolicy kto będzie umiał ustawić poprawnie cyrkulację, bo wbrew temu to raczej proste nie jest. Teraz znalazłeś możliwe że dobre ustawienie cyrkulacji ale co z tego jak polipy wciąga :D


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź plastikowy czarny "kubek" dopasowany do średnicy cyrkulatora. Przetnij kubek na połowę w pionie nie przecinając dna. Dno natnij do połowy w kierunku środka od strony gdzie odciąłeś ściankę. Nałóż na cyrkulator od strony euphyllii używając przecięcia jako mocowanie do stopy cyrkulatora. Cyrkulator będzie zaciągał wodę po stronie gdzie nie będzie osłony nie naciągając ramion korala.


Akwarium 300 litrów 120x50x50 przód OW + sump 100lwody , Odpieniacz H&S 150, Grzałka Fluval E 300 W, lampa led DIY 200w, żywa skała 15kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

są .. jak się to zwie .. maskownice ? można założyć na pompę - gdzieś widziałem na targowisku z .. mieś - dwa temu

nano-reef.pl/topic/76427-sslaskie-bedzin-skala-maskujaca-pompe-f02-idealna-dla-posiadaczy-ukwialow/

http://www.aquazoo24.pl/Ska-ka-maskuj-ca-pomp-F02-d4324.htm

http://aquawave.pl/import/1252-skalka-maskujaca-pompe.html

to przykłady - poszukaj bo są różne i .. tańsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damianoch, Silvia, dzięki za pomysły! O takie odpowiedzi mi chodziło :)

Co do tego kubka, to nie bardzo rozumiem jak mam to dno naciąć, ale to nic. Jak znajdę takie kubki czarne to kupię i pokombinuję. Prosto, tanio i estetycznie - chyba tego szukałem :)

Jeśli chodzi o tą sztuczną skałę na cyrkulator, to pomysł też mi się podoba, ale zastanawiam się jak to zrobić samemu (diy). Jak się coś takiego na pompę założy to skąd ona wtedy wodę ciągnie? Czy to jest przepuszczalne dla wody? Bo w tym ogłoszeniu na NR, ktoś pisze, że zapobiega wciąganiu ukwiałów... Czyli większych dziur tam raczej nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to zrobiłem ;) Ten jest "większy" :)

A przynajmniej większy niż poprzedni.

Na razie wolę małe, kompaktowe akwaria. Też mają swój urok. A na duże przyjdzie czas (miałem duże słodkie i w wynajmowanym mieszkaniu - brak możliwości zastosowania pewnych rozwiązań - to słabo to w praktyce wygląda) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybka wizualizacja jak zamontować osłonę DIY

za falownik robi sreberko ;)

pozdrawiam

Damian

post-22786-0-45489700-1441177178_thumb.jpg

post-22786-0-78620600-1441177197_thumb.jpg


Akwarium 300 litrów 120x50x50 przód OW + sump 100lwody , Odpieniacz H&S 150, Grzałka Fluval E 300 W, lampa led DIY 200w, żywa skała 15kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha już rozumiem :) Dzięki.

Ale tak to do JVP, albo koralii, bo one są na "bolcu". A WP są trochę inaczej mocowane (jak tunze), ale coś się wymyśli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz pompe ustawic na tylnej szybie przy dnie (pod Blazenkiem) i skierowac do gory.

Mozesz tez ja przymocowac obok tej drugiej pompy.

Wszyscy trzymamy kciuki. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak:?

923_cyrkulacjav2_1.jpg

564_cyrkulacjav2_2.jpg

Tylko musiałem ją dać mocno do góry, żeby Sarcophyton-a nie szarpała... Nie wiem czy tak będzie sensowny "obieg wody", ale będę obserwował na razie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.