Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie Magu - pomogło i po raz pierwszy nie mam tego blędu.

Dlaczego buzerki we wszystkich lampach śpiewają jak kanarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do swoich sterowników zazwyczaj dorzucam okrągłą naklejkę na buzer, wtedy są sporo cichsze. Jeżeli chcesz, to odezwij się na PW, podeślę Ci kod z wyłączonym buzerem. Ale moim zdaniem to nie bardzo ma sens, zważywszy, że piknięcia wydawane są jedynie przy wysyłaniu danych (z i do aplikacji), po włączeniu sterownika do prądu i po kliknięciu przycisku manualnego włączenia lub wyłączenia lampy. W "normalnej" pracy buzer w ogóle nie jest wykorzystywany, więc nie sądzę żeby przeszkadzał. Ale oczywiście jeżeli chcesz to PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam z tym problemu. Buzerki od Ciebie z naklejkami. Pikaly tylko na początku, teraz spiewaja przy wysyłaniu komend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak silvia. Kiedyś pikaly. Teraz przeciagaja jak by sie taśma wkręciła. Hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do buzera to zauważyłem że po wgraniu na nowo softu, zaczął szybciej wydawać dźwięki. Tak jak by przyspieszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, witek80 napisał:

Tak silvia. Kiedyś pikaly. Teraz przeciagaja jak by sie taśma wkręciła. Hehe

 inaczej niż np. tu na filmiku ? - powinno pikać mniej więcej właśnie tak 

 

 

ps - to nie mój filmik a Krzyśka :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że buzer może być walnięty albo masz naklejke na nim. Ten mój filmik to przed wgraniem softu od nowa. Po wgraniu dźwięk mam ten sam tylko  szybciej, krócej trwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczyem wszystko pod arduino uno i powinno wszystko działać, ale lampa się nie świeci. Podejrzewam, że to wina driver ów, bo soft wgrałem bez żadnego problemu a arduino łączy się z komputerem. Napięcie 24v i pwm jest podłączone. 6 diod 3w w szeregu driver podobno ustawione na 680mA. Macie jakiś pomysł co mogło się zepsuć? 698f47c37ac1d0da9b97a1fecd8c23eb.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz pwm i sterownik i daj zasilanie prosto na driver i sprawdz czy w ogole swieca. 

Z drugiej strony - wlaczyles w sterowniku kanaly by swiecily (wysterowanie pwm) - bo może kanały masz na 0% ?

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już jest wszystko miałem źle przylutowany driver. Łączność z komputerem działa, ale gdy podłączam się przez bluetooth to w aplikacji po wyborze urządzenia chwilę się ładuje i wraca do wyboru urządzenia.

Jednak łączność z komputerem też szwankuje. Sterownik łączy się z komputerem i wszystko działa na jakieś 20 sekund potem łączność się przerywa i muszę restartować kilka razy arduino żeby znowu załapało.

Dioda RX się świeci, ale na lampie nic się nie zmienia.

Rozebrałem wszystko i złożyłem od nowa już bez bluetooth i nadal nie działa. Z arduino mogę się połączyć tylko kiedy nie mam podłączonego zasilacza 24v do ledów. Kiedy włączam 24v arduino automatycznie zrywa sygnał z PC. Dioda RX się świeci przy każdej próbie łączenia więc arduino działa. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co jest zepsute?

 

Edytowane przez Eilip999 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do momentu gdzie po zrestartowaniu arduino mam 20 sekund łączności i potem znowu muszę restartować. Przy okazji to normalne, że drivery z allegro od Darleteka grzają się do 50 stopni celcjusza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eilip999 napisał:

Doszedłem do momentu gdzie po zrestartowaniu arduino mam 20 sekund łączności i potem znowu muszę restartować. Przy okazji to normalne, że drivery z allegro od Darleteka grzają się do 50 stopni celcjusza?

u mnie są teraz  lekko cieple ale podczas składania lampy trochę namieszałem i spaliło mi się coś co jest odpowiedzialne za sterowanie mocą drivera i wtedy się bardzo grzały ,aż wszystkie się doszczętnie spaliły,dosłownie z niektórych dym szedł :) 

Ty tez może miałeś jakieś zwarcie i  masz uszkodzone drivery?


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że je uszkodziłem chyba kupię nowe skoro powinny być tylko lekko ciepłe. Nie wiem jak ale sama sama się naprawiła i już łączy się normalnie z PC, nadal się zacina czasami i nie mam pojęcia od czego to zależy czasami mogę sterować 20 sekund czasami 5 minut potem się rozłącza i pomaga reset arduino. Nadal szukam rozwiązania, bo to jednak trochę dziwne, że muszę co 20 sekund resetować arduino.

Edytowane przez Eilip999 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drivery od darelteka ustawione na 680mA grzeja się i to znacznie. Wskazane jest ażeby w obudowie z driverami zamontować jakiś wiatrak. A na uklad drivera dać jakiś radiatorek.

Cewki też potrafią sie nagrzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem jeszcze do nich kondensatory na wyjście myślicie żeby je dolutować?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, Eilip999 napisał:

 sama się naprawiła i już łączy się normalnie z PC, nadal się zacina czasami i nie mam pojęcia od czego to zależy czasami mogę sterować 20 sekund czasami 5 minut potem się rozłącza i pomaga reset arduino.

może masz wgrany starszy soft a nową apkę na fonie ?  one nie muszą do siebie pasować

jeśli rozłącza z PC po USB szukałbym problemów w sterowniku do USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Eilip999 napisał:

Dostałem jeszcze do nich kondensatory na wyjście myślicie żeby je dolutować?

 

Można ale nie trzeba. One się przydają jak driverek piszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, silvia napisał:

może masz wgrany starszy soft a nową apkę na fonie ?  one nie muszą do siebie pasować

Na PC też się zacina, godzinę temu jak sprawdzałem to działała 10 minut teraz po 10 sekundach traci łączność. Dioda RX zapala się przy każdej próbie ponownego połączenia, ale lampa nie reaguje.

Soft chyba mam najnowszy 3.1.0

Edytowane przez Eilip999 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, Eilip999 napisał:

Na PC też się zacina, godzinę temu jak sprawdzałem to działała 10 minut teraz po 10 sekundach traci łączność. Dioda RX zapala się przy każdej próbie ponownego połączenia, ale lampa nie reaguje.

może masz kabel USB za długi - słabo łączy - mam takie "delikatne" jedno arduino - muszę programować przelotką bo nawet na 20cm kabelku miewa problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, silvia napisał:

może masz kabel USB za długi - słabo łączy - mam takie "delikatne" jedno arduino - muszę programować przelotką bo nawet na 20cm kabelku miewa problemy

Arduino odbiera sygnał więc raczej z kablem jest wszystko ok, mam uno a innego kabla usb b nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jutro będę testował, bo np. teraz nawet po bluetooth nie przerywa już od 10 minut. @witek80 jak mają wyglądać takie radiatory, masz jakiegoś linka do sklepu? Jeden grzeje się tak, ze nie idzie palca przyłożyć na sekundę, drugi jest trochę chłodniejszy. Lampa jest lekko ciepła.

Edytowane przez Eilip999 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.