Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.02.2018 o 17:19, SlawwPmi napisał:

Witam wszystkich serdecznie planuję zrobić belkę dwa kanały w sumie mam dwa pytania czy na takiej płytce do montażu driverów muszą być zajęte trzy pola czy mogę tam zainstalować tylko dwa drivery ? I drugie pytanie czy zamiast widocznego na zdjęciu sterownika mogę wstawić ten najprostszy small led controller ? myślę że tak ale pytam dla pewności.

 

AQmaBMW-1024x768.png

Czy taki zasilacz bedzie dobry w tym przypadku tak by zasilić dwa pasma 8 ledów 3w   2x driver 700ma z małym zapasem na trzeci driver.

http://allegro.pl/zasilacz-mean-well-lrs-100-36-36v-2-8a-101w-i7159189301.html

Edytowane przez SlawwPmi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już drivery mean well, ale niestety głośno piszczą. Przy wypełnieniu 100% jest zupełna cisza. Dodałem na wyjściu kondensatory 47uF i tylko trochę się ściszyły. Macie jakiś sposób na to?

Edytowane przez Eilip999 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, SlawwPmi napisał:

 by zasilić dwa pasma 8 ledów 3w   2x driver 700ma z małym zapasem na trzeci driver.

http://allegro.pl/zasilacz-mean-well-lrs-100-36-36v-2-8a-101w-i7159189301.html

ile to jest 2x 700? a jaki prąd daje zasilacz ? tak ciężko samemu policzyć ?

które dokładnie chcesz dać drivery ? Mean Well LDD-700L ? bo 36V to jego max napięcie które można do niego podłączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile to jest 2x 700? a jaki prąd daje zasilacz ? tak ciężko samemu policzyć ?
które dokładnie chcesz dać drivery ? Mean Well LDD-700L ? bo 36V to jego max napięcie które można do niego podłączyć
Kto pyta nie błądzi :) magu już mi zaproponował inny zasilacz na który się zdecyduje.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wielbicieli solniczek hejka.gif. Chciałbym w tym miejscu podziękować Marcinowi za ogrom pracy, który włożył w ten sterownik. Od paru dni działa u mnie sterownik oparty na schemacie i oprogramowaniu Aqma Led Control. W moim przypadku sterownik wraz z lampą oświetla 200 litrowe akwa słodkowodne.

Sterownik posiada 4 kanały dwa białe, jeden czerwony i jeden niebieski nie wchodzę tu w samą budowę lampy którą zrobiłem z profilu alu 16cm i 2m pasków 8520 plus czerwony i niebieski. Za sterowanie sygnałem PWM odpowiedzialne są tranzystory IRF520. Wszystko wcisnąłem w standardową obudowę Z50 i dodałem wyświetlacz 16x2. Oprogramowanie Magu troszkę przerobiłem pod swoje potrzeby (tylko wyświetlanie) oraz dodałem opcję z HC-Control (na razie tylko do wyświetlania temp)

Parę fotek z budowy:

2ykhm5l.jpg

2mcsq9u.jpg

23gy6io.jpg

kbpv06.jpg

Po odpaleniu sterownika z lampą zauważyłem, że w zakresie 1-13% PWM widać delikatne migotanie bardziej pulsację. Magu już parę pomysłów mi podsunął tak więc będę testował i zobaczymy.

Pierwsze co zrobiłem to dałem masę z zasilacza bezpośrednio na gnd płytki i wydaję się ze chyba jest lepiej tzn migotanie chyba ustało albo już po prostu w oczach mi miga. Jeszcze jedną rzecz mam w planach zrobić mianowicie rozplątać te spiralki gdyż też mogą powodować jakieś zakłócenia. Wczoraj  zauważyłem, że raz na jakiś czas wyskakuje error z czujnika temp i to wydaje mi się może być wina poskręcanych przewodów. A potem gdy to nie pomoże zastosuję wskazówki Marcina czyli dodatkowy rezystor 10k między wyjście PWM a bramkę ewentualnie za tranzystorem kondensator 47uF. 

To by było na tyle. Jeśli kogoś interesuje dokładniejszy opis z budowy tego sterownika zapraszam na priv wyślę linka gdzie można obejrzeć. 

Dzięki Magu za super sterownik i doskonały support oklaski.gifoklaski.gifoklaski.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo fajne wykonanie, a pomoc magu jak zawsze nie doceniona. Też swego czasu męczyłem go pytaniami i szacun dla niego za cierpliwość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy można jakoś sprawdzić czy arduino działa poprawnie? (wykonać jakiś test?) Mam 2x arduino nano (klon). Jeden jest od Magu wraz z całym kontrolerem. Drugi mam ze starej lampy. Obydwa bez problemu programuję. Problem polega na tym, że tego drugiego, apka na androida, nie widzi. Z pierwszym nie ma problemu. Soft czy 3,1,0 czy 3,4,0 nie robi różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, magu napisał:

Ten rezystor pomiędzy G a PWM powinien mieć wartość koło 10Ω (nie 10kΩ).

To coś musiałem pomieszać mysli.gif Będę próbował. Choć obecnie nikt z domowników tego pulsowania nie widzi więc to może mi padło na wzrok haha.gif 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób montuje się soczewki do LED na gwiazdkach?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny same pasować. Na wcisk.  Jeśli przeszkadzają kabelki to pilnikiem podpiłować aż wejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z kabelkami się zastanawiałem, Jak sięprzylutuje kabelki to boże być trochę "ciasno.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2018 o 13:54, pokson napisał:

Witam. Czy można jakoś sprawdzić czy arduino działa poprawnie? (wykonać jakiś test?) Mam 2x arduino nano (klon). Jeden jest od Magu wraz z całym kontrolerem. Drugi mam ze starej lampy. Obydwa bez problemu programuję. Problem polega na tym, że tego drugiego, apka na androida, nie widzi. Z pierwszym nie ma problemu. Soft czy 3,1,0 czy 3,4,0 nie robi różnicy.

A do tego drugiego masz podpiety HC-05 - czyli modul bluetootha ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z forum.Mam problem z Aqma led ,od paru dni fiksuje ,tzn. nastąpiło rozstrojenie paru kanałów co do zadziałania.Zczaleło się od oświetlenia nocnego ,które włączyło się o 10min za późno od wytyczonego ,dziś rano 2 kanały od wytyczonego czasu.Moje domysły kieruję w stronę zegara RTC i umierającej bateri (akumulatora) nie wiem czy dobrze kąbinuję.Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sebaw napisał:

Moje domysły kieruję w stronę zegara RTC i umierającej bateri (akumulatora)

A RTC trzyma dobrą godzinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie i poniekąd praktycznie trzyma czas skoro 6 z 6 kanałów wyłącza się o zadanej gdz. a oświetlenie nocne włącza się dopiero po 10 min.w mędzy czasie jest ciemność ,gdzie wcześniej wszystko się zazębiało .Doszło do tego że przy wschodzie pare kanałów również zaczeło sie spóźniać z włączeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2018 o 17:13, VDR napisał:

A do tego drugiego masz podpiety HC-05 - czyli modul bluetootha ?

Zamieniałem po prostu arduino na płytce sterownika. Magu już pomógł. Wystarczyło u mnie wszystkie ustawienia wysłać poprzez aplikacje na PC kablem i ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie czujnika temp. DS18B20 zdarza się czasami (nie wiem od czego to zależy), że łapie błędy, wyskakuje błąd czujnika nie wiem czy to odczyt poza zakresem czy całkowicie brak komunikacji mijają cztery sekundy i jest w porządku. Mam go na ok metrowym przewodzie takim jak do mnie przyszedł nic nie przedłużałem i nie skracałem. Czytałem, że długie przewody mu nie służą ale to w sumie tylko metr. Rozplątałem tą "skrętkę" przy gnieździe ale nadal to samo. Czy mogę zmniejszyć wartość rezystora podciągającego z 4,7KOhma do np. 4 albo nawet 2KOhm gdzieś wyczytałem, że pomaga przy dłuższych przewodach?   Ew co zrobić, żeby poprawić komunikację czujnika z arduino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dłuższych i przy większej ilości czujników na magistrali 1-wire. Możesz ten rezystor pull-up zmniejszyć i zobaczyć czy nie będzie pracował lepiej. Ale 1m to jest nic. Czujniki można pociągnąć znaaaaaaaacznie dalej i wtedy bardziej ten problem występuje. 

https://www.maximintegrated.com/en/app-notes/index.mvp/id/148

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie male pytanie, czy mogę zastąpić aquma orginalny sterownik w maxpect r420r? Niby sterowanie PWM ale czy będzie działać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz w rubryce minimum na którym zostanie .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam problem z small led-controller a mianowicie po daniu zasilania lampka zapala się na chwile 1s może mniej i gaśnie,na arduino zapala się  dioda z podpisem POW idioda L poczym gaśnie razem z lampką obie świecą na czerwono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.