Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Najprościej odróżnić jeden od drugiego na podstawie napięcia. Akumulatorek będzie 3,6V ( 3 ogniwa 1,2V w strukturze).

Edytowane przez mario1973 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale co .. czym się różni ta bateria od akumulatora ? jedno jest litowe a drugie litowo-jonowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moje pytanie do magu : Jaki wyświetlacz będzie pasował do Arudino Nano i jaka jest pinologia połączenia w całość ??

Czy np taki będzie ok >> ??

http://www.ebay.com/...WoAAOSwBLlVUkjz

A może taki >> ??

http://www.ebay.com/...~MAAOxycD9TTI1f

P.S Gratuluję projektu

Pozdrawiam K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja 2.0.0 (beta). Można testować bluetooth.

Soft umożliwia jednoczesne korzystanie z USB i BT.

http://magu.pl/aqma-led-control?update_token=newShinyBluetoothVersion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz wskazać jaki dokładnie trzeba zakupić moduł bluetooth z konwerterem napięć i czy faktycznie można pod to wszystko podłączyć wyświetlacz?


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na http://magu.pl/aqma-led-control masz zdjęcie mojego modułu.

W tym projekcie nie używam wyświetlacza.

Mam starszą wersję kodu z wyświetlaczem, jeżeli chcesz to napisz na PW, to Ci podeśle. Jednak zastanów się czy to Ci się do czegoś przyda, bo będziesz musiał rzeźbić obudowę, dodatkową kabelkologię a pożytek z tego niewielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolę spytać bo często coś kupie czekam kilka tygodni i okazuje się że kupuje coś źle.

ten czy ten ?

Przy okazji widzę że moduły WiFi są strasznie tanie. czy moduł wifi za kilka $ ma sens? co o tym sadzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wygląda jak ten drugi, ale co tam Chińczyk wsadzi to wiesz... :) (w PL są w podobnych pieniądzach).

Jeżeli chodzi Ci o ESP, to działa... Jeżeli konfigurację zaszyjesz w kodzie.

W przypadku gdy będziesz chciał zrobić jakiś uniwersalny konfigurator (żeby inni mogli z tego bezproblemowo korzystać) to pojawiają się schody... Niektóre moduły przed podłączeniem do SSID potrzebują resetu, inne tego nie tolerują. Zdarzają się egzemplarze (w obrębie tej samej serii), które potrzebują dolutowania rezystora (pull up) inne nie. I jeszcze soft, bezwzględnie musisz fleszować na tą sama wersja, żeby tak samo reagowały. Podsumowując jeżeli robisz prototyp, dwa, trzy egzemplarze, to da radę, w innym przypadku zamęczysz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie przymierzam się do kupna podzespołów i widzę że wybór arduino jest spory mogę was prosić o wstawienie linków z częściami z Polskich sklepów (nano ,zegar,bt) będę wdzięczny dziękuję


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakich - polskich - czasownik :) ... TFU ! przymiotnik :p

na alledrogo wpisz arduino nano i wybierz taką ze złączem USB - to samo z resztą części (zwróć uwagę żeby wysyłka była z Polski a nie zagranicy)

przykład: np. tu nie kupujemy

http://allegro.pl/un...5750547836.html

.. bo wysyłka

ale tutaj już można

http://allegro.pl/mo...5820051091.html

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się do aqumy podłączyć do tabletu przez bt? Potrzebna jest jakaś aplikacja do sterowania czy jak?

Nie myślałeś aby zrobić jakiś krótki filmik prezentujący możliwości i sterowanie aqumy?

Edytowane przez lukaszt0 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu a tak z ciekowsci czystej zapytam. Co z poziomami napiec pomiedzy modulem bluetooth'a a arduino ? Zapobiegawczo dopialem konverter logiczny 3.3-5 dla linii danych i wszystko dziala jak nalezy, ale ze stronki Twojej wynika by sie wpinac bezposrednio :)

pozdrawiam

chodi


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ze stronki Twojej wynika by sie wpinac bezposrednio :)

Na stronie jest wyraźnie napisane "Bluetooth z konwerterem napięć należy wpiąć..."

Mój moduł bluetooth jest wlutowany na większą płytkę, na której jest konwerter napięć. Więc mnie to załatwił Chińczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Nie wygialem glowy :p moj blad :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu skończyłem swoją lampę ze sterowaniem z arduino nano oraz oprogramowaniem by Magu.

Ten post jest w podzięce dla maga ponieważ lampa działa w 100% i dokładnie taką potrzebowałem. Wiadomo że potrzebowałem konsultacji telefonicznych i zawsze te rozmowy kończyły się rozwiązaniem problemu.

Lampa zbudowana jest z płyty głównej (aluminium 2mm) na której z jednej strony znajdują się 24 diody cree (royal blue, białe zimne oraz 2x czerwone) oraz z drugiej strony są małe radiatory. Obudowa składa się z czarnego plexi (boki i górna pokrywa) oraz bezbarwne plexi od dołu.

W środku 4x sterowniki do kanałów (4 kanały), zasilacz 24V, mały zasilacz do arduino, arduino nano wraz z osprzętem oraz 2x wentylatory 12cm.

Sam program do arduino jest połączeniem Aqma 6 kanałowy sterownik oraz HC kontroler (wszystko ze strony maga).

W obecnej formie lampa posiada wyświetlacz (na nim godzina, temperatura wewnątrz lampy oraz pokazuje na ile procent działa każdy kanał). Dzięki programowi AQma ustawiłem wschody i zachody oraz oświetlenie nocne.

W przyszłości planuję jeszcze aby lampa:

- pokazywała mi temperaturę wody

- wyłączała zasilanie wentylatorów gdy lampa nie świeci

- wyłączała się gdy któryś z wentylatorów spali się (przestanie działać)

Bardzo chciałem aby wszystko było schowane wewnątrz lampy aby z "bryły" lampy wychodził tylko kabel do kontaktu i gniazdo USB.

PS: temperatura wewnątrz lampy podczas pracy na 100% wynosi około 35C

post-14482-0-11810500-1450638911_thumb.jpg

post-14482-0-40567500-1450638919_thumb.jpg

post-14482-0-13232300-1450638927_thumb.jpg

post-14482-0-00370400-1450638936_thumb.jpg

post-14482-0-19137000-1450638950_thumb.jpg

Edytowane przez pawelced (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Bardzo chciałem aby wszystko było schowane wewnątrz lampy aby z "bryły" lampy wychodził tylko kabel do kontaktu i gniazdo USB.

PS: temperatura wewnątrz lampy podczas pracy na 100% wynosi około 35C

No Panie, lampa pierwsza liga. Bardzo ładna!

Edit: Po raz kolejny obejrzałem zdjęcia, duża klasa, gratuluje!

MAGU, jaki moduł Blutacza zastosowałeś w prototypie ?

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia, dostałem od kumpla, który kilka sztuk kupił u Chińczyków, taki jak na mojej stronie (zdjęcie sam robiłem). Z takich technicznych spraw, to wygląda jakby moduł BT był wlutowany na większą płytkę, na której jest trochę elektroniki. Wlutowane były cztery goldpiny a miejsca jest na sześć, więcej szczegółów nie pamiętam :).

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelced

Pozytywnie zazdroszczę, super robota. Dodać tylko panel OLCD i można spokojnie sprzedawać :p

Przemyśl- dodasz jeszcze BT i będzie tylko kabel zasilający wystawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny projekt i działa nawet na nano z ch340 wielki szacun magu za trud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.