Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy lipne i jakie kupić, aby były lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zmienić indukcyjność dławika, podniesie się lub zmniejszy częstotliwość. Co masz za drivery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zmienić indukcyjność dławika, podniesie się lub zmniejszy częstotliwość. Co masz za drivery ?

Indukcyjność dławika nie ma nic do częstotliwości pracy przetwornicy. Jak piszczą to albo kiepsko odfiltrowane napięcie zasilające albo kiepskiej jakości rdzenie w dławikach. Odfiltrować i zalać dławik żywicą epoksydową lub wymienić.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poradziłem, zamykając wszystko w pudełeczku. Pisku nie słychać.


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indukcyjność dławika nie ma nic do częstotliwości pracy przetwornicy. Jak piszczą to albo kiepsko odfiltrowane napięcie zasilające albo kiepskiej jakości rdzenie w dławikach. Odfiltrować i zalać dławik żywicą epoksydową lub wymienić.

Zmniejszenie lub zwiększenie wartości dławika spowoduje wzrost lub spadek częstotliwości kluczowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszenie lub zwiększenie wartości dławika spowoduje wzrost lub spadek częstotliwości kluczowania.

Nie będę dyskutował bo już nie raz wdałem się w niepotrzebne informacje z wszechwiedzącymi. W załączniku podstawy pracy przetwornicy dc-dc obniżającej napięcie z kluczowaną indukcyjnością. Większość producentów podaje częstotliwość pracy która wraz z indukcyjnością ma decydujący wpływ na sprawność i kulturę pracy. Większość znanych mi przetwornic DC-DC step down pracuje na częstotliwości 250 - 600kHz. Myślę ba jestem pewien że dorosły człowiek nie słyszy nic powyżej 20kHz więc pisk który słyszymy nie jest na pewno częstotliwością kluczującą i tej nie zmienimy demolując układ rezonansowy zmianą indukcyjności. To co słychać to nasycanie rdzenia który drga w paśmie słyszalnym. Tym mocniej im większe jest obciążenie.

stabilizatory.doc


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w kodzie z wersji HCLED jest wpisany wyświetlacz. Tylko jak odpiąć magu? Pod jakie piny?

Moze ktoś mi podesłać ten HCLED kod :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę dyskutował bo już nie raz wdałem się w niepotrzebne informacje z wszechwiedzącymi. W załączniku podstawy pracy przetwornicy dc-dc obniżającej napięcie z kluczowaną indukcyjnością. Większość producentów podaje częstotliwość pracy która wraz z indukcyjnością ma decydujący wpływ na sprawność i kulturę pracy. Większość znanych mi przetwornic DC-DC step down pracuje na częstotliwości 250 - 600kHz. Myślę ba jestem pewien że dorosły człowiek nie słyszy nic powyżej 20kHz więc pisk który słyszymy nie jest na pewno częstotliwością kluczującą i tej nie zmienimy demolując układ rezonansowy zmianą indukcyjności. To co słychać to nasycanie rdzenia który drga w paśmie słyszalnym. Tym mocniej im większe jest obciążenie.

więc co zrobić zeby nie piszczał bo mam ten sam i zabieram sie za sterowanie bo narazie na stałe swieca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja łindołsianego softu (1.2.0), nowa wersja softu na Arduino (2.0.1).

Poprawki głównie kosmetyczne, w aplikacji doszedł guzik do ustawienia daty z kompa. Na kontrolerze ustawia taką samą datę jak jest na PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja łindołsianego softu (1.2.0), nowa wersja softu na Arduino (2.0.1).

Poprawki głównie kosmetyczne, w aplikacji doszedł guzik do ustawienia daty z kompa. Na kontrolerze ustawia taką samą datę jak jest na PC

Super Dzięki :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć a czy działa to na mega płytce czy tylko ta co w opisie

cześć a czy działa to na mega płytce czy tylko ta co w opisie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytkę mam z nieudanej próby sterownika akwariowego,masz napisane ze Aqma sterownik ma wszystkie funkcje co ten 6 kanałowy do ledow a mam ściągnięty program i ma tylko 3 kanały jest gdzieś może nowszy program aqma komunikatora co ma więcej kanałów ?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytkę mam z nieudanej próby sterownika akwariowego,masz napisane ze Aqma sterownik ma wszystkie funkcje co ten 6 kanałowy do ledow a mam ściągnięty program i ma tylko 3 kanały jest gdzieś może nowszy program aqma komunikatora co ma więcej kanałów ?

Funkcjonalności nie funkcje. AQma ma tylko trzy kanały z tymi samymi ficzerami co AQma LED Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalności nie funkcje. AQma ma tylko trzy kanały z tymi samymi ficzerami co AQma LED Control.

Aha

a trzeba duzo przerabiać by wgrać ten 6 kanałowy sterownik na mega,bo ja zielony jestem całkowicie a robię sobie hybrydę t5 6x24 i 4 kanały po 6x3W. I jeszcze jedno pytanko czy jest możliwe by ten sterownik miał opcje włącz wyłącz o określonym czasie T5


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha

a trzeba duzo przerabiać by wgrać ten 6 kanałowy sterownik na mega, bo ja zielony jestem całkowicie a robię sobie hybrydę t5 6x24 i 4 kanały po 6x3W

Powinno zadziałać "od strzału", ale nie testowałem.

I jeszcze jedno pytanko czy jest możliwe by ten sterownik miał opcje włącz wyłącz o określonym czasie T5

To musisz sobie dopisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaraz - przecież można trochę pokombinować :p

świetlówki odpalasz timerami po 2 sztuki - i masz 6

ledy 4 kanały ? 4ty podpinasz pod któryś PWM jako podwójny - i gra

nie potrzeba Megi a wystarczy ten soft

http://www.magu.pl/aqma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz - przecież można trochę pokombinować :p

świetlówki odpalasz timerami po 2 sztuki - i masz 6

ledy 4 kanały ? 4ty podpinasz pod któryś PWM jako podwójny - i gra

nie potrzeba Megi a wystarczy ten soft

http://www.magu.pl/aqma

a można 2 kanaly podpiąć pod jeden PWM?

i jeszcze jedno pytanko na jakiej zasadzie działają te timery bo nie mogę tego rozgrysc,znaczy sie wiem o co chodzi ale gdzie mam się wpiąć? czy balasty do t5 muszą być sterowalne

a chyba juz rozgryzłem to balasty do T5 pod to mam podłączyć post-8749-0-70612100-1458773765_thumb.jpg

a i luknijcie jak możecie czy nada się to do zasilania tych 4x kanałów post-8749-0-36518000-1458773850_thumb.jpgpost-8749-0-14519800-1458773851_thumb.jpg

używali tego do opuszczania zasłon i wyrzucali to wziąłem jeden,dzięki

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Magu mówi że można :)

ale

do nitki 6 ledów potrzebne zasilanie 24V - a te zasilacze masz na 12

liczysz średnio 3,5V na leda czyli 6x3,5=21V + do tego jakieś 2V dla drivera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu mówi że można :)

ale

do nitki 6 ledów potrzebne zasilanie 24V - a te zasilacze masz na 12

liczysz średnio 3,5V na leda czyli 6x3,5=21V + do tego jakieś 2V dla driverao

Spoko będzie trzeba kupić w takim razie chyba ze znajdę coś na budowie bo teraz w uk wszyscy ładują ledy wiec jest tego trochę


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.