Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

Do sterowania wentylatorów napisamelem program i jest do pobrania na forum. Program steruje płynnie obrotami i dobiera sobie prędkość w stosunku do temperatury, dodatkowo  program jest tak napisany że możesz prowadzić pomiar temperatury w dwóch roznych miejscach i uruchamia niezależnie wentylatory. Przy zasilaczu też proponuję zastosować wentylatory. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz może fotkę gotowej lampy? [emoji6]

Tylko takie ,inna perspektywa jest jeszcze gorzej bo swiatlo niebieskie przeszkadza 1d7c7f871e1b913596a558a8a1f244df.jpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, silvia napisał:

chodzi o hałas ?

Troszkę tak, ale bardziej chodzi o to, że musiałbym coś doczepiać do lampy i wszystko będzie sporych rozmiarów.

10 godzin temu, piotr8704 napisał:

A co do pin Dim jest już podciagniet pod 5V rezystorem 200k. Patrz aplikacje układu. Więc kiedy pin dim nie jest podłączony driver musi się uruchomić z moca 100% oczywiście bez Twoich rezystorow. A bałagan Tobie narobiło że driver był bezpośrednio zwarty do aluminium. 

Problem palących się driverów zaczął się gdy zacząłem podłączać piny DIM, wcześniej gdy sprawdzałem poprawność montażu diod wszytko było OK, piny DIM wisiały w powietrzu i szereg diod świecił pełną mocą. 

Tak czy siak ważne, że lampa żyje.

5 godzin temu, niwre37 napisał:

Tylko takie ,inna perspektywa jest jeszcze gorzej bo swiatlo niebieskie przeszkadza

Bardzo dziękuję za fotkę, nieźle daje ta lampa u Ciebie ;)

U mnie jest troszkę inaczej ponieważ lampa jest do akwarium słodkowodnego. Na to forum trafiłem w sumie przez Kolegę @magu, przez Jego sterownik, a przy okazji podziwiam akwaria morskie - może kiedyś i ja na takie będę mógł sobie pozwolić ;) 

 

Dziś odpaliłem pół lampy, pozakładałem soczewki (60, 90 i 100 stopni) i muszę powiedzieć, że te pół lampy na połowie mocy świecenia daje spooooro światła :P 

 

PS

Do spalonych rzeczy muszę jeszcze doliczyć moduł Bluetooth, chyba poleciał wraz z Arduino ponieważ dziś nie mogę się  nim połączyć - mruga tylko czerwoną diodą

 

PS2

Jest jakiś sposób na popiskujace drivery? Gdy w AqmaLED ustawie coś poniżej 100% świecenia to drivery lekko piszczą. Jeżeli wszystkie kanały ustawie na mniejszą moc świecenia to zasilacz też lekko wydaje piski.

 

Edytowane przez pit_i_mat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pit_i_mat napisał:

Do spalonych rzeczy muszę jeszcze doliczyć moduł Bluetooth, chyba poleciał wraz z Arduino ponieważ dziś nie mogę się  nim połączyć - mruga tylko czerwoną diodą

Zanim skasujesz bluetooth najpierw podłącz pod terminal i wywojaj komendy AT czy żyje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magu Planuję zakupy u Ciebie i pytanie, czy bez dedykowanej płytki da radę podpiąć wentylatory?

Mam Arduino mega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem, a mianowicie jestem w trakcie robienia lampy na sterowniku od magu (kupiłem płytkę natomiast elementy na płytce lutowałem sam) zadowolony że sprawdzę sobie jak to wszystko działa, a tu zonk wygląda na to że arduino nie dostaje napięcia.

Po wstępnych pomiarach prąd dochodzi do diody prostowniczej (12V) i z niej wychodzi (11.6V) natomiast dalej jest jeszcze na tranzystorze (IRL 540) i z niego już napięcie nie wychodzi.

Kolega Magu aktualnie nie jest dostępny na forum, a nie będę go niepokoił telefonicznie w takim świąteczno noworocznym okresie ;)

Więc pytanie do was koledzy wiecie może jaka może być przyczyna ? Być może sam trazystor jest walnięty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranzystor?
A tam nie przypadkiem stabilizatora liniowego? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu zalecił irl 540

Więc taki kupiłem  

Dane techniczne:

  • Typ tranzystora: unipolarny, N-MOSFET, HEXFET
  • Napięcie dren-źródło: 100V
  • Prąd drenu: 36A
  • Moc: 140W
  • Obudowa : TO220
  • Napięcie bramka-źródło: 16V
  • Rezystancja w stanie przewodzenia : 44mΩ
  • Rezystancja termiczna złącze-obudowa: 1,1K/W
  • Ładunek bramki: 49,3nC
  • Montaż: THT

 

Powinno być coć innego ? Może ja źle zrozumiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie jakieś. Ten mu się wydaje że tam ma być stabilizator


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na zdjęciu nie ma założonej zwory od programowania o nie jest podłączony minus od zasilacza ale jak sprawdałem działanie to wszystko było jak należy20191226_200326.jpg.dd91bf9985de508e155321a68e867966.jpg

Edytowane przez Łukasz_dg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie jakieś. Ten mu się wydaje że tam ma być stabilizator


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze taki stabilizator napięcia 5V L7805CV, który kupiłem jako pierwszy zamysł. Może go podmienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Łukasz_dg napisał:

Mam jeszcze taki stabilizator napięcia 5V L7805CV, który kupiłem jako pierwszy zamysł. Może go podmienić ?

a co jest na schemacie ?

Nie wiem czy to jest aktualny:

AQmaLEDControl.png

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie stabilizator 5V, wymienione i działa ;) dzięki wszystkim za pomoc wyszedłem trochę na durnia ale cóż ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz_dg a tam od razu na durnia - zwykłe świąteczne przemęczenie ;)

Ten IRL540 to jak sadze by czyms sterowac - nie wnikalem w sterownik Magu - przejrzyj sobie schemat, popatrz czy nie potrzebujesz tego do sterowania np. wentylatora ;) itp. 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przepatrzę schemat, ale to już na spokojnie bo znowu coś pomieszam ;) a być może w między czasie magu doda coś od siebie. 

Dzięki jeszcze raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lnnej beczki...

Czy to jest poprawne połączenie? Pytam,bo już jeden ardu sfajczyłem(Magu już wymienił),a nie chciałbym kolejnego upiec...

IMG_20191227_143114.jpg.1c243f715485ba29fe40d9af08dcdef0.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piter. 

A tak na marginesie, przeglądałem zdj z momentu jak usmażyłem poprzedni sterownik:Wychodzi na to,że położyłem go na lampie, i w momencie gdy puściłem napięcie, poszło zwarcie po obudowie lampy między obiema płytkami... Charakterystyczne "cyk!" i arduino przeszło do historii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narpierw trzeba popsuć, aby później to naprawić. :) zauważyłem że stosujesz dwa zasilacze, proponuję jeden zasilacz, a do zasilania modułu dał bym przetwornice na układzie LM2596HV ADJ ułatwi troszeczkę sytuację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Kupię przy okazji kolejnych zakupów. Póki co,o leci jak wyżej. Narazie rozpędzam się ze wszystkim. Czytam, patrzę, podglądam  ;)

WTF??

To normalne, czy ja tu czegoś nie kumam?? Czemu lampa gaśnie? Sterownik uwalony czy co? 

 

Edytowane przez Ustrzycki1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2019 o 19:33, Ustrzycki napisał:

Z lnnej beczki...

Czy to jest poprawne połączenie? Pytam,bo już jeden ardu sfajczyłem(Magu już wymienił),a nie chciałbym kolejnego upiec...

IMG_20191227_143114.jpg.1c243f715485ba29fe40d9af08dcdef0.jpg

 

Mam takie pytanie dałbyś rade podac mi wymiary obu płytek? Tej z arduino i tej z driverami? Długość, szerokość, wysokość. Uwzględniając złącza zegar rtc moduł bluetooth itp. 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2019 o 02:11, Ustrzycki1 napisał:

Racja. Kupię przy okazji kolejnych zakupów. Póki co,o leci jak wyżej. Narazie rozpędzam się ze wszystkim. Czytam, patrzę, podglądam  ;)

WTF??

To normalne, czy ja tu czegoś nie kumam?? Czemu lampa gaśnie? Sterownik uwalony czy co? 

 

To normalne że gaśnie,ponieważ podpinasz w tym momencie sterowanie. Żeby lampa działała ze sterownikiem trzeba ją ustawić przez aplikacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.