Skocz do zawartości
azgar

Kostka 43l Sosnowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, początkowo planowałem założyć kostkę optiwhite 30x30x30 bo akurat taka posiadałem ale kupiec się znalazł i dołożyłem trochę kasy i będzie 35x35x35 tak ze więcej wody w obiegu powinno być łatwiej.

Na większe akwarium juz nie bardzo mogłem sobie pozwolić - koszty i miejsce którym obecnie nie dysponuje

Z akwarium słodkowodnego została mi kaskada fzn 2

do kaskady chciałem dodać phosguard, purigen i węgiel aktywny trochę miejsca zostanie tzn większa cześć i myślałem dać kawałki żywej skały lub BioCeraMAX UltraPro 1600

Żywa skałą 5,4 kilo, żywy piasek około 2,5 kilo

Akwarium początkowo planuje na podmianach wody co tydzień prowadzić potem pewnie jakiś odpieniacz DIT skonstruuje mam cichutka pompkę powietrza to sie wykorzysta :)

Oświetlenie Blau nano LED 2 (11w led) - kupiłem wcześniej i miało byc do tej mniejszej kostki, do tej będzie pewno trochę mało ale tak po miesiącu około najwyżej dołożył bym cos ?

sól IO na start z czasem zmienię na lepsza podmiany 10% , filtr RO 7 mam

Obsada na początek miekasy i łatwe lpsy i spsy

Czekam na jakieś sugestie :)

Edytowane przez azgar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym kupował to bym kupil 3 ale mam 2 z starego akwarium własnie tylko chyba dam rade cos podobnego zrobic bo fzn 2 ma po jednej stronie koszyk na wkłady jak fzn 1 a z drugiej strony jak 3

A co do lampy to może dołożę aquael leddy tube 6w actinic i marine taka ilość światłą będzie dobra ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy ten resun w kaskadzie działa poprawnie? Na zdjęciach widać że niby poziom wody w kaskadzie jest niższy niż minimum na odpieniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałbyś 11W + 12 W z Leddy Tube? Jeśli tak to wtedy będzie już ok:) czy 2 białe +1 niebieska lub na odwrót to już tylko Twoje gusta jeśli chodzi o kolor:)

W FZN również dasz radę ;) sam miałem kiedyś FZN 2 i spokojnie wystarczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

actynic - barwa bardziej biała a marine niebieska ?

lampa blau blau strasznie mocno na białoświeci chciał bym to zrównoważyć, ale najbardziej zależy mi żeby wszystko fajnie rosło

jak by cos specyfikacja lampy blau

21 LED of 0,5w :

Marine Version 14 LED 15000ºK White + 7 Royal Bluei

Edytowane przez azgar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj kupiłem skalę w aqario

3304207_20150918_155526.jpg

A to wczoraj kupiona w akwaswiat - na 2 zdjęciu wypatrzyłem wężowidło

3304106_20150919_125420.jpg

3304125_20150919_125505.jpg

A tutaj mam cos co mnie zaciekawiło co to jest zdjęcie z lampa i bez w nocy robione

3304294_20150920_020354.jpg

to słabo wyszło - przy tym oświetleniu widać takie różowe fosforyzujące miejsca to było bardzo intensywne na zdjęciu wygląda na mniejsze i słabiej fosforyzujące niz w rzeczywistości

3304304_20150920_020456.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie widziałem, że lekko przetarte glony wapienne dawały taki właśnie efekt pod mocną aktyniką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak samo zaczynam z identyczną kostką. Mam pytanie jak jakościowo wypada skała w aquario? W planach mam dokupić. Na razie 2,5 kg w baniaku właśnie z akwa świata pełna życia ale przytargałem aiptasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział bym, ze w obu sklepach skała podobnej jakości, koralowców raczej sie nie uświadczsz przynajmniej na skałkach poniżej 1,5 kilo, życia tez nie zawile w akwaswiat zapytałem sprzedawce o astery to mi kilka dał zebrał szyby nawet 2 małe ślimaczki podobno glonożerne - jeden na zdjęciu

w aqario znalazłem zaś 2 małże, skałą całkiem fajna była sporo lekkich porowatych kawałków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, szkoda waszej kasy na skałę z przykrymi niespodziankami,mam na zbyciu nadwyzke, kawał pięknej skały okolo (20/15/15 ) z mnóstwem życia w środku i przyczepionym do niej czerwonym quadri, który nie gustuje w turystyce po zakamarkach akwarium

ukwiał od trzech miesięcy zamieszkuje otwór w skalę, wiec stanowią komplet

jeśli jesteście zainteresowani to bywam w domu tylko w weekendy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z 3 dnia

3319643_20150921_111354.jpg

Obecnie 5 dzień i bez zmian nic nie rośnie nic sie nie pojawiło :)

powoli za koralowcami się rozglądam najlepiej jakieś szczepki nic duzego nie chce na razie

Zapomniał bym, myślę nad oświetleniem i czy 30 wat leed cre nie będzie za dużo ?

Edytowane przez azgar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na ebayu pełno takich - i to sporo tańszych

o np tutaj (wyszukane na szybko)

http://www.ebay.com/...=item1e9be45b79

poszukaj sam to pewno jeszcze tańsze znajdziesz

http://www.ebay.com/...sd=181698664861

jedna z najtańszych - i do wyboru moc

http://www.ebay.com/...sd=371324845185

jakieś 68zł wychodzi sztuka

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te żarówki led normalnie się nadają? Nie grzeją się zbyt mocno? Widzę że są na normalny gwint to i bez majsterkowania można mieć fajne oświetlenie, pytanie tylko czy szybko się diody nie przepalą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

też mnie to ciekawi - na youtube gościu łapał w rękę i twierdził że nie parzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak rozbierzesz, pokażesz co ma w środku i pomierzysz napięcia to Ci powiem - bez przeróbki się nie obejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi dzisiaj małże w ciupało taka 1,5 cm, muszla całą nie uszkodzona co to mogło byc poza krabem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetka czyszcząca jak masz

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z życia nic nie wpuszczałem watpie by cos sie tam ukryło powyżej 2 cm przede mna skalę wyogladałem dobrze

A odnośnie krewetek to w przyszłości myślałem wpuścić albo czyszcząca krewetkę albo szkarłatna czy takie krewetki moga na slimaki polowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mogą polować na ślimaki ale wiem jedno,

na następny dzień po zakupie dwóch sztuk szkarlatnych, znalazłem na podłodze skórę z mojego kota,

a krewetki wyglądały na bardzo zadowolone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytałem bo skoro mogła by małża zjesc to czemu nie małego ślimaka.

Wolf mi po pijaku rożne rzeczy się zdarzały ale nigdy nie zjadłem kota gratulacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.