Skocz do zawartości
meczein

ocena jakości sprzętu w/g WAS

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem srobki mogly zardzewiec np zawiasy tez rdzewieja w szafkach gdzie jest sump pamietaj ze woda paruje w mniejszym lub wiekszym stopniu ten typ tak ma u jednych wyglada lepiej u drugich gorzej sa lampy ktore sa pare razy drozsze a niekiedy wygladaja masakrycznie.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkupiłem szafkę z drugiej ręki, zawiasy pordzewiałe. Nie mam pretensji -sprzedający przecież specjalnie tego nie zrobił :)

Natomiast teraz już kombinuję aby nie popełnić podobnego błędu.

Czy mozemy ten wątek wykorzystać i zrobić listę rdzewiących elementów i ich zamienników ?

Tacy jak ja moze nie kupią czegoś głupiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkupiłem szafkę z drugiej ręki, zawiasy pordzewiałe. Nie mam pretensji -sprzedający przecież specjalnie tego nie zrobił :)

Natomiast teraz już kombinuję aby nie popełnić podobnego błędu.

Czy mozemy ten wątek wykorzystać i zrobić listę rdzewiących elementów i ich zamienników ?

Tacy jak ja moze nie kupią czegoś głupiego.

Rdzewiejace rzeczy mozna wymienic, pewnie koszt nowych elementow nie jest drogi, a naprawde duzo rzeczy moze rdzewiec kupno tej lampy co kolega mial problem moim zdaniem sie oplacala i byla dobrym rozwiazaniem.

Cybant na pompie z obiegowki tez rdzewieje :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkupiłem szafkę z drugiej ręki, zawiasy pordzewiałe. Nie mam pretensji -sprzedający przecież specjalnie tego nie zrobił :)

Natomiast teraz już kombinuję aby nie popełnić podobnego błędu.

Czy mozemy ten wątek wykorzystać i zrobić listę rdzewiących elementów i ich zamienników ?

Tacy jak ja moze nie kupią czegoś głupiego.

Oczywiście,że wątek może być o korozji

Wysłane z mojego HTC Desire C przy użyciu Tapatalka


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro lampa ci nie odpowiada przy zakupie przez internet masz 14dni na zwrot bez podania przyczyny.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba w sklepie a nie od osoby prywatnej ? Cxy sie myle ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz postawić 200l za 3000 tysiące zapraszam do pomocy,bo niestety-- JA nie potrafię?!?!?

Spokojnie można

1. Akwa sump szafka hydraulika 1000 zł

lub http://nano-reef.pl/...p-i-hydraulika/

2. lampa z chin 500

3. obieg mwea jet 3000 250 zł

4. cyrkulacja 300 zł

5. skała piach 500 zł

6. odpieniacz

http://nano-reef.pl/...-deltec-ap-600/

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

4. cyrkulacja jvp 300 zł

JVP-202 12000L/H kosztuje jakieś 45zł więc skąd wzięło Ci się 300zł ?

chcesz dać 6 sztuk ? :shock:

a pompę 3000l/h z ceramiczną ośką kupisz za .. 110zł (fontannową)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie odpowiada mi lampa. Srzedający na forum nie przyjmuje zwrotu. Co zablokujemy mu konto? Zróbmy głosowanie czy ujawnić jego nick. :)

Teraz pierwsze zmniany:

lampa przed zakupem :(

SAM_1885 (Large).JPG

SAM_1887 (Large).JPG

Kolejne foty to lampa po lekkiej regeneracji.

Powisi z kilka miesięcy nad moim akwarium i albo padnie albo sprzedam dalej.

SAM_1890 (Large).JPG

SAM_1891 (Large).JPG

SAM_1892 (Large).JPG

SAM_1894 (Large).JPG

SAM_1897 (Large).JPG

Proszę o wyrozumiałość foty w ten sposób zamieszczam pierwszy raz.

Myślę że starasz się złapać mnie za błędy spowodowane zdenerwowaniem, przy zakupie niewypalonej lampy. Miało być jabeo rw4 plus jpv w tej cenie. Dopiero teraz jak wiem co z czym zjeść( tylko przy zakupie sprzętu), wiem że przelicznik 20zł/l jest w sam raz. Oczywiście można kupić tani sprzęt, ale powiem krótko = tylko bogaci mogą sobie pozwolić na zakup byle czego../Dlaczego= biedny woli oszczędzić i kupić dobry sprzęt by za kilka dni/miesięcy/... nie kupować kolejnego.

Niestety to JA

post-25746-0-42645500-1442617436_thumb.jpg

post-25746-0-46401200-1442617438_thumb.jpg

post-25746-0-17251200-1442617526_thumb.jpg

post-25746-0-13724900-1442617528_thumb.jpg

post-25746-0-41083800-1442617530_thumb.jpg

post-25746-0-99207900-1442617531_thumb.jpg

post-25746-0-52370000-1442617533_thumb.jpg


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kup

odpieniacz BK

obieg Red Dragon

oświetlenie rAZOR

cyrkulacja tunze co tam vortech

chemia AF

no i masz gwarancję sukcesu bo nie stać na tanie, co nie znaczy złe

Hołduję zasadzie, jak się nie ma co się lubi to...

Aha jeszcze jedno brnij dalej w i dojdziesz do 1000 l, bo to tylko jedyny słuszny litraż

jak to wszystko kupisz, to Twoja wiedza, wyczucie i zrozumienie nie będzie miało już znaczenia

Życzę sukcesu

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kup

odpieniacz BK

obieg Red Dragon

oświetlenie rAZOR

cyrkulacja tunze co tam vortech

chemia AF

no i masz gwarancję sukcesu bo nie stać na tanie, co nie znaczy złe

Hołduję zasadzie, jak się nie ma co się lubi to...

Aha jeszcze jedno brnij dalej w i dojdziesz do 1000 l, bo to tylko jedyny słuszny litraż

jak to wszystko kupisz, to Twoja wiedza, wyczucie i zrozumienie nie będzie miało już znaczenia

Życzę sukcesu

pozdr

NO Twoja wypowiedź mi nie pasuje.

Napisze to co mnie napisano.

Bijesz posty kolego...

Nikt tutaj o 1000l akwarium nie pisze. Jeżeli Cię boli brak pieniędzy i posiadasz słaby sprzęt -- przykro mi, znam to.

Nikt nie mówi o sprzęcie np. razora 2200 zł bo to sprzęt przereklamowany jak Mercedes.

Piszę o NOWYM!!

Jeżeli chodzi o część twoich wypocin- to tak chemię mam z aquaforest. Tam gdzie można zaoszczędzić chętnie to zrobię-- czytaj od początku wątek

Zmieńmy temat, z niczego na coś.

Faktycznie zróbmy temat, z przestrogą dla niewiedzących co dzieje się ze sprzętem podczas pracy w solniczkach.

Zdjęcia, opinie o produktach


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO Twoja wypowiedź mi nie pasuje.

Napisze to co mnie napisano.

Bijesz posty kolego...

Nikt tutaj o 1000l akwarium nie pisze. Jeżeli Cię boli brak pieniędzy i posiadasz słaby sprzęt -- przykro mi, znam to.

Nikt nie mówi o sprzęcie np. razora 2200 zł bo to sprzęt przereklamowany jak Mercedes.

Piszę o NOWYM!!

Jeżeli chodzi o część twoich wypocin- to tak chemię mam z aquaforest. Tam gdzie można zaoszczędzić chętnie to zrobię-- czytaj od początku wątek

Zmieńmy temat, z niczego na coś.

Faktycznie zróbmy temat, z przestrogą dla niewiedzących co dzieje się ze sprzętem podczas pracy w solniczkach.

Zdjęcia, opinie o produktach

1.Razor przereklamowany nie jest

2. Kończę wypociny

3. Twoje akwarium, Twoje decyzje

4. Sprzęt mam ok, przy zakupie cena nie była jedynym kryterium, tzn czym droższy tym lepszy

Jak cena nie ma znaczenia to zaszalej i nie kupuj używanego starego badziewia za grosze, a później narzekasz

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Razor przereklamowany nie jest

2. Kończę wypociny

3. Twoje akwarium, Twoje decyzje

4. Sprzęt mam ok, przy zakupie cena nie była jedynym kryterium, tzn czym droższy tym lepszy

Jak cena nie ma znaczenia to zaszalej i nie kupuj używanego starego badziewia za grosze, a później narzekasz

powodzenia

Faktycznie kończę dyskusję. Życzę powodzenia w prowadzeniu zbiornika

Wysłane z mojego HTC Desire C przy użyciu Tapatalka


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie a co ty sie spodziewałeś za lampy ,na pewno widziałeś zdjęcia przed kupnem,a jak nie to sie sam prosiłeś, a do rozdawania banów i glosowań nie jesteś upoważniony,zachowujesz się jak jakiś szczeniak


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopie a co ty sie spodziewałeś za lampy ,na pewno widziałeś zdjęcia przed kupnem,a jak nie to sie sam prosiłeś, a do rozdawania banów i glosowań nie jesteś upoważniony,zachowujesz się jak jakiś szczeniak

Sorry nie wiem co brałeś, ale przestań, bo widzisz slowa których, Nie ma.

1.Razor przereklamowany nie jest

2. Kończę wypociny

3. Twoje akwarium, Twoje decyzje

4. Sprzęt mam ok, przy zakupie cena nie była jedynym kryterium, tzn czym droższy tym lepszy

Jak cena nie ma znaczenia to zaszalej i nie kupuj używanego starego badziewia za grosze, a później narzekasz

powodzenia

Wysłane z mojego HTC Desire C przy użyciu Tapatalka

Temat do zamknięcia

Wysłane z mojego HTC Desire C przy użyciu Tapatalka


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kolega Gaber odpowiedział na twoje pytanie i ci doradził. Zasugerował też ze sukces to nie sprzęt z najwyższych pólek tylko na tym budżetowym też można. Więc po co się ciskasz????

Po drugie sam kupiłem na targowisku kilka rzeczy. Najpierw kontakt ,rozmowa a potem 100% satysfakcji i zadowolenia z mojej strony , np. NewJet 6000 bez śladów użytkowania za 250zł razem z przesyłką. I cały czas śledzę targowisko zawsze coś fajnego dla mnie może się pojawi.

Po trzecie trochę pokory bo sukces zbiornika to twoja wiedza której nie masz i nie zdobędziesz jeśli tak bedziesz rozmawiał na forum .

Bo albo zadajesz pytanie albo wiesz lepiej.

Edytowane przez Kajtek77 (wyświetl historię edycji)

Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Woda morska i atmosfera morska są bardzo agresywnymi środowiskami korozyjnymi. Nie ma nic dziwnego w tym że korodują elementy wykonane ze stali węglowej. Jest to naturalne zjawisko. Natury nie oszukasz. Problem korozji w tym przypadku mozna wyeliminować przez zmianę materiału z którego wykonana jest lampa. Wtedy jednak znacznie wzrośnie jej koszt. Procesy korozyjne w otoczeniu akwarium slodkowodnego zachodzą znacznie wolniej.

Nie ma tez nic dziwnego w tym że na lampie gromadzi się kurz.

Mi się ta lampa podoba - jak za taką kasę to jest super.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie odpowiada mi lampa. Srzedający na forum nie przyjmuje zwrotu. Co zablokujemy mu konto? Zróbmy głosowanie czy ujawnić jego nick. :)

ile masz lat 15?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa odpowiedź na zadane pytanie.


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli chodzi o twoje pytanie z 1 postu to na nie odpowiedziałem w poście numer 43.

Lampy i wszelkiego rodzaju sprzęty w środowisku morskim, które zawiera duże ilości siarczanów i chlorków ulegają zniszczeniu w wyniku procesów korozji elektrochemicznej. Powłoki lakiernicze oraz "galwaniczne" w tym środowisku nie wystarczą do tego żeby zabezpieczyć stal przed korozją. Szczególnie jeżeli jest to chrom, który w tym przypadku jest powłoką katodową która po uszkodzeniu nie daje żadnej ochrony przed korozją a nawet prowadzi do przyspieszenia procesów korozyjnych. Niestety w czasie wkręcania wkręta nie da się nie uszkodzić takiej powłoki...

Są to więc normalne procesy i ta lampa wygląda całkiem nieźle jak na swój wiek.

W otoczeniu akwarium słodkowodnego jest zupełnie inne środowisko w którym nie ma wody morskiej ani atmosfery w której jest dużo siarczanów i chlorków. Jest to zupełnie inna sytuacja.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam.. co się dzieje..

Meczein mam pytanie, czego potrzebujesz? wsparcia po kupieniu lamy która Cie nie satysfakcjonuje? Przestrzec przed kupowaniem używek? Bo już nie rozumiem tego tematu.

Chłopaki chcą Ci pomóc a Ty z tego co czytam wszystko traktujesz jak atak na własną osobe.

Co do rdzy, sól ma to do siebie, że przyspiesza korozje. Więc nawet takie rzeczy jak lampa która teoretycznie nie ma styczności z wodą morską koroduje szybciej niż ta sama nad słodkowodnym.


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałem się i przeczytałem cały wątek ;)

No nic kolega Żydek jeśli chodzi o kasę... Choćby to przymierzanie w realu, a kupowanie przez internet ;)

Tak to już jest z używkami i raczej nie ma się co nastawiać, że będzie wymuskane ;)

Nie jest to hobby dla sknery i szybko się przekonasz... Ja kompletowałem swoje 300l w obiegu prawie rok i jak podsumowałem wszystko to za sprzęt + do słonej wody czyli skała piasek itp bez życia dobiłem do 6000 PLN, a większość to były używki ;)

Nigdy w życiu nie zdecydowałbym się na morskie jakbym wpierw usiadł przed Excel i spisał wszystko co i ile trzeba przygotować ;)

ale jak już jest to trzeba dbać i być dumnym aby było jednym wielkim cukiereczkiem :D a no też troszkę miesięcznie kosztuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale wydaje mi się że kupując przez internet od osoby prywatnej również przysługuje 14 dniowy okres na zwrot bez podania przyczyny. Wystarczy napisać oświadczenie o odstąpieniu od umowy i przesłać mailem. Odsyłacz towar a sprzedawca w ciągu kolejnych 14dni powinien oddać ci pieniądze. To oczywiście teoria, w praktyce zapewne może być różnie:)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, tu nie zachodzi umowa sprzedaży jako takiej. Bardziej umowa cywilno-prawna.

Więc o tym prawo konsumenckie nic nie mówi.

Sprzedający z dobrej woli może przyjąć lampę, ale nie jest zmuszony żadnym zapisem prawa. No chyba że np. dał czas sprzedający na tzw. gwarancję rozruchową etc. to wtedy jest to jedynie punkt takiej umowy cywilnoprawnej i to też większym jej wypaczeniu.

Nawet nie wiem czy podając że to jest UC nie jest słowem branym na wyrost.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.