Skocz do zawartości
Gothmog

Lampa LED na Arduino

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś potrzebował projektu obudowy z plexi. Projekt w cdr dostepny pod adresem: http://unitsoftware.com.pl/Lampa.cdr

Projekt wymaga drobnych poprawek:

- trzeba powiększyć wielkość szkiełka na wyświetlacz, bo przy aktualnych wymiarach jest szczelina około 1mm i szkiełko lata w pokrywie,

- zwiększyć szerokość podłużnych otworów w nogach służących do regulacji szerokości,

- zwiększyć wymiar otworów pod śruby w górnej pokrywie.

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował projektu obudowy z plexi. Projekt w cdr dostepny pod adresem: http://unitsoftware.com.pl/Lampa.cdr

Projekt wymaga drobnych poprawek:

- trzeba powiększyć wielkość szkiełka na wyświetlacz, bo przy aktualnych wymiarach jest szczelina około 1mm i szkiełko lata w pokrywie,

- zwiększyć szerokość podłużnych otworów w nogach służących do regulacji szerokości,

- zwiększyć wymiar otworów pod śruby w górnej pokrywie.

Napewno sie przyda Grzegorz.

A jak z projektem twojej lampy niezapomniales o mnie (jakiś szkic polączeń)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, tylko nie mam czasu. Aktualnie jestem w delegacji i postaram się skończyć schemat jak wróce.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, tylko nie mam czasu. Aktualnie jestem w delegacji i postaram się skończyć schemat jak wróce.

Spokojnie mi sie nie spieszy tak tylko delikatnie przypomniałem hahahahahaha.Pozdrówko.

Narazie ogarniam posty i powolij szukam tanich cześci

Edytowane przez Marcin76 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wi-Fi

Ja próbowałem stworzyć sensowną stronę na ESP8266, niestety nie udało się. Chciałem ładować HTML z karty SD co ESP. Udało mi się ta operacja ale strona ładowała się 4-5minut, dlatego pomysł zarzuciłem.

Wsadziłem stronę html do kody arduino. Zapowiadało się fajnie. Mała strona z jquery odpalało się i wszystko fajnie wyglądało. Niestety przy większej stronie,strona nie ładował mi się do przeglądarki. Odpuściłem bo nie jestem dobrym programistą a czasu nie mam aby szukać.

Sam moduł nie jest taki zły bo można wykorzystać ten przykład . Po co? do wysłania danych temperatury, pH, pwm i innych funkcji na serwer a potem przedstawienia danych w formie wykresów. Jest to o tyle fajne że mam automatycznego loggera i można logować czas np dozowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa jest do sprzedania. Dziś lub jutro wyląduje na targowisku.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie bo nigdzie tego nie znalazlem. Duzo osob do lamp dodaje 1 lub 2 ledy UV. Co daje taka lampa która ma swiecic codziennie? To co przeczytalem to UV stosuje sie w przypadku chorob i to sporadycznie, nie powinno sie stosowac w normalnym uzytku bo zabija bakterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko efekt wizualny.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie bo nigdzie tego nie znalazlem. Duzo osob do lamp dodaje 1 lub 2 ledy UV. Co daje taka lampa która ma swiecic codziennie? To co przeczytalem to UV stosuje sie w przypadku chorob i to sporadycznie, nie powinno sie stosowa w normalnym uzytku bo zabija bakterie.

To nie "TO" UV .Dezynfekcja promieniami ultrafioletowymi to UV-C .

W morskim UV-A – długość fali: 315–400 nm

Ja używam 390 i 420nm (w sklepach 420 nm też pod nazwą UV )

Coraz więcej firm podkreśla w opisach swoich lamp że takowe pasmo posiadają ,i jest to ważne dla poprawnego wzrostu korali .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.