Skocz do zawartości
p_szubert

Kot się zrzygał do akwarium.

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sprawa przed chwilą mój kot wlazł na lampę i się po prostu zrzygał do akwarium. Zdążyłem część tego odłowić i wywalić poza akwarium, ale cześć wpadła w cyrkulacje i rozniosła się po akwarium.

Karma którą zwrócił to http://www.zooplus.p...erilized/433826

Na szybko przygotowuje podmianę ale to będzie za około kilka godzin, aż się woda uzupełni.

I teraz czy jest jakieś zagrożenie dla akwarium i życia, czy może nie powinno się nic wydarzyć. A może ktoś z was miał taką przygodę?

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kot wydalił sierść z brudami po wylizaniu się(normalne zjawisko)to nic złego tam nie ma oprócz sierści,kurzu i śliny

gorzej jak wydalił treść żołądkową (chlorowodór) radzę szybką podmiankę

sorki pomyliłem chlorowodór z inną substancją,nie pamiętam nazwy ale równie niebezpieczna

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sierści nie było, była biała wydzielina z niestrawionym jedzeniem, garść jego karmy suchej, która lekko była już rozmiękła. Mam nadzieje że to raczej gdzieś z przełyku wypluł niż to co piszesz: że treść żołądkową. Podmiana za min 4 godziny. 20 l.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

To trzeba mieć pecha ,dobrze że od razu zareagowałeś . Na pewno NO3 skoczy w górę i korale pojedzą :evil: .

Większa podmiana wody, odpieniacz na mokro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wydziela ostry zapach, (przypomniałem sobie) amoniaku,tak jak jego kupa to z żołądka,jeśli nie to nie ma strachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba mieć pecha ,dobrze że od razu zareagowałeś . Na pewno NO3 skoczy w górę i korale pojedzą :evil: .

Większa podmiana wody, odpieniacz na mokro .

No szczęście całe że byłem obok i usłyszałem jego stękanie, ale zanim podbiegłem było już za późno.

jeśli wydziela ostry zapach, (przypomniałem sobie) amoniaku,tak jak jego kupa to z żołądka,jeśli nie to nie ma strachu

No zapachu nie było jakiegoś takiego toksycznego. Bo filipa kupę czuć nawet przed blokiem. :p

Mam nadzieje że nic się nie stanie. I podmiana wystarczy.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio miałeś pecha, ale może okaże się że to świetna pożywka dla korali jest :) (jutro będą napompowane tak ze beda wychodzic z akwarium). Jak coś to daj znać - mam 2 koty więc wiesz...... :)



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorzej to chyba gdyby się tam utopił :)

myślałem że to dla żartu temat bo naprawde śmieszna sytuacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to grubo:P. Ja wlasnie jestem na etapie odpalania akwarium (obecne,czyli Reefmax jest z pokrywa) i od kilku dni glowkuje,jak zabezpieczyc akwarium przed futrzakiem,choc do tej pory myslalem,ze jedynym zagrozeniem jest ewentualna kapiel :p.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kot się zżygał wielkie mecyje. Wyłowić ile się da węgiel aktywny do sumpa i po temacie.

Mam 7 kotów w domu. i jakoś baniak żyje. A obudowa stelaża dalej leży u stolarza w planach. Gorsze od kotów są pasożyty szumnie nazywane dziećmi.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 litrów niewiele Ci podmieni. - Licząc jakieś 260 l obiegu (żeby łatwiej), podmienisz 20 l -czyli 1/13 - jak dobrze liczę, czyli usuniesz 1/13 toksyn

ewentualnych.

Wsadź węgiel i adsorbenty - jak masz, odpieniacz na mokro i cyrkulacja na powierzchnię wody (natlenianie).

No i trzymam kciuki, na dwoje babka wróżyła....

Niestety, Sierścuchy to ciekawe i inteligentne zwierzaki, jak nie wpadną do akwarium, to zrobią kuwetę albo

- jak u Ciebie,zwymiotują....

ps. może próbowal pić wodę ? Wszak solanka to stary środek wymiotny...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kot się zżygał wielkie mecyje. Wyłowić ile się da węgiel aktywny do sumpa i po temacie.

Mam 7 kotów w domu. i jakoś baniak żyje. A obudowa stelaża dalej leży u stolarza w planach. Gorsze od kotów są pasożyty szumnie nazywane dziećmi.

a masz jakieś ? bo wnioskując z wypowiedzi, mam nadzieje...że nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za oftop, ale w pierwszej chwili przeczytałem "Kto się zrzygał do akwarium" :smiling:


300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na czuja, to raczej nic nie powinno sie stac, sprawdz czy pH nie spadlo, ale przy ponad 200 litrach w obiegu, nie powinno. Podmianke zrob tak czy inaczej, wegiel tez nie zaszkodzi.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio miałeś pecha, ale może okaże się że to świetna pożywka dla korali jest :) (jutro będą napompowane tak ze beda wychodzic z akwarium). Jak coś to daj znać - mam 2 koty więc wiesz...... :)

No pech pech, ale na szczęście nic się nie stało. Wszystko jest ok.

No to grubo:P. Ja wlasnie jestem na etapie odpalania akwarium (obecne,czyli Reefmax jest z pokrywa) i od kilku dni glowkuje,jak zabezpieczyc akwarium przed futrzakiem,choc do tej pory myslalem,ze jedynym zagrozeniem jest ewentualna kapiel :p.

baszurek nadaje mobilnie...

No chyba jedynym zabezpieczeniem to pełna obudowa.

Kot się zżygał wielkie mecyje. Wyłowić ile się da węgiel aktywny do sumpa i po temacie.

Mam 7 kotów w domu. i jakoś baniak żyje. A obudowa stelaża dalej leży u stolarza w planach. Gorsze od kotów są pasożyty szumnie nazywane dziećmi.

I no problem taki kolego że nigdy nie miałem do czynienia z taką sytuacją. I nie wiedziałem jak może system na to zareagować. Więc lepiej zapytać. Ty masz 7 kotów i jest OK, ja mam jednego i mi się zrzygał do akwa, takie życie.

20 litrów niewiele Ci podmieni. - Licząc jakieś 260 l obiegu (żeby łatwiej), podmienisz 20 l -czyli 1/13 - jak dobrze liczę, czyli usuniesz 1/13 toksyn

ewentualnych.

Wsadź węgiel i adsorbenty - jak masz, odpieniacz na mokro i cyrkulacja na powierzchnię wody (natlenianie).

No i trzymam kciuki, na dwoje babka wróżyła....

Niestety, Sierścuchy to ciekawe i inteligentne zwierzaki, jak nie wpadną do akwarium, to zrobią kuwetę albo

- jak u Ciebie,zwymiotują....

ps. może próbowal pić wodę ? Wszak solanka to stary środek wymiotny...

No 20 l takie mam możliwości. Nigdy nie zauważyłem aby pił wodę, więc raczej znając jego nażarł się jak świnia i poszło....

Tak na czuja, to raczej nic nie powinno sie stac, sprawdz czy pH nie spadlo, ale przy ponad 200 litrach w obiegu, nie powinno. Podmianke zrob tak czy inaczej, wegiel tez nie zaszkodzi.

Parametry nawet nie drgnęły także

I jak sytuacja ja bym polecił skarpeta na powrót wata do sumpa węgiel i podmiana jak po4 poszło dawaj rowephos ah te pupile

Parametry nawet nie drgnęły także wygląda na to że wszystko w porządku.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo, kot zwymiotuje do baniaka jest znikome. Jak widać się zdarza. Przy systemach 300L w obiegu nic się nie dzieje. Jak pisałem wyłowić co się da, węgiel i zachować spokuj. System da radę.

Gorzej jak do baniaka dzieci zapodadzą 2 daniowy obiad. Problemy bardziej niż murowane. Własne dzieci da się wychować, gorzej z przyjezdnymi.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.