Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Akwa cudo. Czy oprócz mikro w componentach stosujesz jakąś dodatkową suplementację mikroelementami w celu dopieszczenia kolorów?

Nie kombinuje nic poza tym , czasami dam tylko krople Iodum , strontium , fluorine .

Urobek z 6 dni .

post-14197-1452282037,41_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj będąc w jednym ze sklepów natchnalem sie na ciekawy sprzęt , zakupiłem sobie po jednym , wydaje mi sie ciekawe wiec pokazuje .

post-14197-1452863238,66_thumb.jpgpost-14197-1452863248,9_thumb.jpg

Oba sprzęty maja długość po rozsunięciu prawie 70 cm .

Zastosowanie według pomysłu użytkownika .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ ziemia w ogrodzie zmarznięta a Ciebie na plewienie i grabienie nabrało ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ ziemia w ogrodzie zmarznięta a Ciebie na plewienie i grabienie nabrało ;-)

Pawciu Ty lepiej pokaz już swój zbiornik bo jest ładny i wszyscy czekają z utęsknieniem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w środę w Grzegorza z @wilson na odwiedzinach wieczorkiem :):thumbup:

Grzegorz przecież ty w tym akwa nie masz piasku

Chyba że w LPS do grabienia :D - ale "bananaika" nie wyprostujesz ;)

Oczywiście zapraszamy do Tarnowa na odwiedziny :D

p.s

:secret: Tylko weź kierowce :evil:


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ na razie to nie mam się czym chwalić. Zawyżyłeś poziom i na tle Twojego baniaka blado wypadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek czyta ten post , zmotywujcie kolegę Pawła bo zbiornik ma ładny , niestety ukrywa sie z nim i nie pozwala innym forumowiczom na ocenę .

Mam nadzieje ze jednak się zdecydujesz .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz obserwuje twoj watek od pierwszego dnia i Powiem tak

W tym watku jest napewno jedna bardzo istotna przeslanka 70 dni i las koralowy

Stworzyles zbiornik ktory robi niesamowite wrazenie moje oczy sa w szoku

W 300dni nie osiagnolem nawet 10% tego co ty w 70 dni

Uzywam dokladnie tych samych produktow co ty powiem wiecej mam nawet korale z tej samej stajni

Powiedz co jest najwiekszym motorem napedowym twojego zbiornika ?

Co jest odpowiedzialne za te kolory ? Twoja wiedza ? czy moze masz jakies tajniki o ktorych nam nie mowisz


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poświęcam sporo czasu dla mojego nowego zbiornika , jest jak niemowlę , niestabilny i bardzo jest trudno wyczuć od nowa system . Jak napisał pewien forumowicz , walcz , wiec walczę.

Mam mocne światło , lampy pokrywają cały zbiornik , wymieniam świetlówki co 6-7 miesięcy . Ostatnio walczyłem z ustawieniami cyrkulacji , uważam że w tak małym zbiorniku jaki mam jest trudno zadowolić wszystkie korale i cały czas któryś grymasi . Gdy nie czuje zbiornika bywa ze robię testy dwa razy na dzień , szczególnie Kh . Staram sie nie przecierać nowych szlaków i iść za wypróbowanymi sposobami . Znam kilka osób ktore patrzą na swój zbiornik i wiedza czy dziś karmimy czy jeszcze nie , może to jest sposób by nie przesadzić z czymś . Czesto sie dzieje tak ze ktoś stosuje produkty w ciemno , nie wie po co ale leje wszystko twierdząc ze taka metoda . Suplementy pomagają nam gdy stosujemy je z głowa , szkodzą gdy przedawkujemy . Każdy kto prowadzi zbiornik Sps wie że przy ULNS pomiędzy wybarwieniem a wzrostem , życiem a śmiercią jest cienka linia .

Myśle ze jeśli wszystko robisz tak jak trzeba to jestes blisko , wystarczy jakiś drobny szczegół który musisz skorygować by osiągnąć cel .

Mam nadzieje że za kilka miesięcy spotkamy sie w tym samym miejscu .

Nie stosuje żadnych specyfików poza tym co jest dostępne dla wszystkich , nie mam żadnej tajemnej wiedzy poza tą która jest dostępna na forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie doslownie to samo. :rtfm:

Troszcze sie jak o niemowle, nad zbiornikirm 200 litrow 300w co 6 mc wymiana rur.

Parametry trzymam zgodnie z zaleceniem AF Testy podobnie bywa ze rano zrobie i wieczorem,jak cos jest podejrzane.

Podmiany regularne, nigdy nie wlalem do zbiornika nic co by bylo innej firmy jak AF

Wszystko leje z umiarem, choc nigdy nie dostalem odpowiedzi co to jest umiar na 1 kg korali a co to jest umiar na 5 kg korali kropla na 100 litrow mowi nie wiele.

Poniewaz kazdy zbiornik jest inny wiec wszystko jest uzaleznione od konsumpcji.

Ale czytajac twoja odpowiedz wszystko wskazuje ze akwarystyka nie jest o tym co lejemy tylko po co to lejemy

Wiec nie ma znaczenia jakiej firmy uzyjemy jesli nie mamy doswiadczenia.

Twoje kolory korali zabijaja na fotach, niewiem jak w realu ale pewnie jeszce lepiej.

Moze kiedys osiagne takie kolory, choc u mnie juz 10 mc mija i nadal jestem w punkcie wyjscia patrzac na twoj zbiornik. :wallbash:

Bede sledzil twoj watek ale nie wstawiaj juz wiecej fotek ktore stresuja ludzii, wyjdz na przeciw i podpowiedz

co zrobic zeby sie innym udalo. wiele osob sledzi watek i oczekuje wskazowek od doswiadczonych Morszczakow

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem amatorem i nie mnie doradzać innym akwarystą , moze gdy za rok będę mądrzejszy o rok , póki co jest wiele osób z dużym starzem i doświadczeniem i to one mogą sie wypowiadać w takich tematach . Ja sie jeszcze sam uczę , obserwuje , badam . Używam od Lutego wszystkiego z AF i jestem zadowolony . Nigdy nie miałem żadnych problemów typu Dino czy jakieś naloty na piasku . W mojej miejscowości wszyscy bez wyjątku z osób ktore oczywiście znam , używają AF . Nikt z tego co wiem nie miał żadnych problemów . Usiłuje od dłuższego czasu namówić ich do pokazania swoich zbiorników .

Mój zbiornik ma dopiero 2 miesiące i rożnie moze jeszcze być , sukcesem będzie wychodować to co mam , większość korali jest z gatunku wymagających i wolnorosnacych , dlatego każdy kolejny miesiąc to sukces .

Moze to jest tak że w akwarystyce jest jak w sporcie , wszyscy go uprawiają , ale niewielu staje na pudle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes dzieki za skromnosc ale jesli tak wyglada twoj zbiornik to ja niechce zeby ktos inny doradzal :thumbup:

Wlasnie ty jestes przykladem jak mozna w dwa miesiace dokonac cos czego inni przez lata nie moga zrobic Dobra robota, chcialbym dzis miec twoje amatorskie doswiadczenie.

Moje cztery lata nie daja takich efektow pomimo ze uzywam to samo co ty, Kazdy zbiornik niestety inny

Produkty Af napewno dzialaja i jako uzytkownik powiem ze sa oki.Ale coz z tego potrzebna jest jeszcze dobra reka.

Rob tak dalej :clap: my bedziemy brali przyklad z ciebie moze sie do czekamy takiego lasu.z takimi kolorami

Musisz mi napisac na PW jakie ustawienia aparatu masz przy tych fotach

Probowalem ale u mnie te foty nie oddaja to co bym chcial.

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes dzieki za skromnosc ale jesli tak wyglada twoj zbiornik to ja niechce zeby ktos inny doradzal :thumbup:

Wlasnie ty jestes przykladem jak mozna w dwa miesiace dokonac cos czego inni przez lata nie moga zrobic Dobra robota, chcialbym dzis miec twoje amatorskie doswiadczenie.

Moje cztery lata nie daja takich efektow pomimo ze uzywam to samo co ty, Kazdy zbiornik niestety inny

Produkty Af napewno dzialaja i jako uzytkownik powiem ze sa oki.Ale coz z tego potrzebna jest jeszcze dobra reka.

Rob tak dalej :clap: my bedziemy brali przyklad z ciebie moze sie do czekamy takiego lasu.z takimi kolorami

Musisz mi napisac na PW jakie ustawienia aparatu masz przy tych fotach

Probowalem ale u mnie te foty nie oddaja to co bym chcial.

Witam

@marine Dlaczego na PW? Też mam Nikona i nie potrafię go ustawić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobota dzień podmiany . Beczka 60 l , 1/3 wody do nowego baniaka reszta do starego . Zaleta soli 15 minut i gotowe , sprawdzam tylko zasilenie i temperaturę .

post-14197-1452966894,48_thumb.jpg

Zaraz opisze jak robię fotki , zanim zacząłem je wogole robić wsadziłem biały papier do zbiornika i zrobiłem zdjęcie przy pełnym oświetleniu . Zdjęcie to wstawiłem jako balans bieli w ręcznych ustawieniach aparatu , to wiele zmieniło .

Póki co idę zrobić podmianę , woda już gotowa .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Napisze jeszcze ze ja dolewam najpierw wodę do systemu przy włączonym obiegu , po kilku minutach spuszczam nadmiar .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za model hanki.i jaka cena? Pewnie zabojcza hehe

Dobre z tym dolewaniem, ale moj sump chyba by nie przyjal kolejnych 30L ;)

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze ze ja dolewam najpierw wodę do systemu przy włączonym obiegu , po kilku minutach spuszczam nadmiar .

Rozumiem, że w ten sposób unikasz gwałtownych skoków każdego z paramterów zachowując "ciągłość" ?

Zbiornik piękny aż miło popatrzeć!

Edytowane przez Mr_Garden (wyświetl historię edycji)

Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam zwykłej Hanki na zasolenie HI 96822

http://www.hanna-polska.pl/modeles.asp?langue=en&application=6&famille=28&type=9

Cena jak zwykle po pojęcie względne i zależy od tego ile życia ma się w zbiorniku . Mam około 60 Acropor więc cena 1 tyś. przy takiej ilości wymagających zwierzaków nie przeraża .

Do sumpa mieści mi się dodatkowo 70 l więc mogę sobie pozwolić na takie podmiany .

Zrobiło mi się zdjęcie Echinatki tak przy okazji podmiany :D

u2648_1452971207_thumb.jpg

W paracie jest funkcja balans kolorów , zazwyczaj zdjęcie wychodzi z przewagą niebieskiego , ja przesuwam wykres w stronę czerwonego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mocne światło , lampy pokrywają cały zbiornik , wymieniam świetlówki co 6-7 miesięcy .

Grzechu dla mnie jesteś przemaster jeśli potrafisz w 3 miesięcznym akwarium wymieniać świetlówki co 6-7 miesięcy :clowning

(sorki, taki żarcik )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu dla mnie jesteś przemaster jeśli potrafisz w 3 miesięcznym akwarium wymieniać świetlówki co 6-7 miesięcy :clowning

(sorki, taki żarcik )

Masz racje ze tak jest , jedna z lamp została przeniesiona razem z koralami , świeciła nad poprzednim baniakiem , druga jako nowa dostała komplet nowych wiec miałem mieszane .

Grzechu dla mnie jesteś przemaster jeśli potrafisz w 3 miesięcznym akwarium wymieniać świetlówki co 6-7 miesięcy :clowning

(sorki, taki żarcik )

Masz racje ze tak jest , jedna z lamp została przeniesiona razem z koralami , świeciła nad poprzednim baniakiem , druga jako nowa dostała komplet nowych wiec miałem mieszane .

egon24 jakie masz parametry głównie chodzi mi o zasolenie, oraz KH pozostałem też chętnie zobaczę, Również stosuję AF

Wczoraj robiłem wszystkie testy

Zasolenie 1.027

Kh 8.00

Ca 430

Mg 1420

Po4 0,00 mała Hanka

No3 0.00 salifert

Ph wacha sie od 8-8.20

Redox 380-420

Temp. 25-27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens podmiany o ile to mozna podmiana nazwac. Wlania 60L nowej wody do dzialajacego baniaka i wylanie 60L. Podmiana bym tego nie nazwal tylko rozcienczeniem ewentualnych nadmiarow, ktore w zbiorniku moglyby powstac.

Idac droga dalej i patrzac na parametry to KH w zasadzie dosc wysokie jak na priobiotyke, ktora ma dzialac w zakresie do 7,7 :)

Zasolenie tez ale tego sie nie czepiam bo sam trzymam podobne :)

Ps. marine i egon naslodziliscie sobie strasznie :)

Pozdr


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest was dwóch....dwoje.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wlasnie jaki jest tego sens? Pytam powaznie bo moze ja robie jakis blad a co tydzien sam wylewam i wlewam 60L wody :)

Caly czas mi sie wydawalo ze podmiana ma wlasnie obnizyc ewentualne nadmiary - rozcienczenie oczywiscie tez je obnizy ale nie az tak.

Moze w tym tkwi cala magia ;)

Ps. Zeby nie bylo nie czepiam sie.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.