Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesiek, jest ładnie a nawet bardzo ładnie i nie ważne jaką metoda, ważne by właścicielowi dużo radości dawało


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie zasługa AF a poprostu doświadczenia i jakby sobie nie tłumaczyć i wiele osób już pisało tu o tym - wprowadzanie ludzi w błąd, szczególnie tych początkujących "kup AF będziesz miał super akwarium " myślę że doświadczenie to klucz do pięknego zbiornika, Poprostu wiedza. Wiem Sam po sobie jak wyglądało moje akwarium rok temu a jak wygląda teraz (jakoś tam wygląda ), dziś poprostu wiem dużo więcej niż wtedy, wiem jakie błędy popełniłem, uczę się na własnych błędach, pewnie jakbym miał jakiegoś guru, który by mi podpowiadał co mam robić też by było pastelowo w moim zbiorniku a jest jak jest ale jedno jest pewne im więcej wiesz tym lepiej , popełniasz mniej błędów, wiesz co lać i ile. Nie mam nic do AF, na każdych produktach da się mieć ładne akwarium, nawet na AF. .


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem jak Debora i Ty pokazujecie zdjęcia korali jestem pod wrażeniem. Piękne akwaria, aż chce się wszystko rzucić i kupić cały zestaw AF i osiągnąć to co wy. Jednakże śledząc wypowiedzi innych użytkówników produktów AF nie mają takich efektów, a wręcz przeciwnie kłopoty. I tu się rodzi pytanie, gdzie jest haczyk?

Może teraz gdy za oceanem produkty AF zostały entuzjastycznie przyjęte nastąpi wysyp pięknych zbiorników co udowodni skuteczność metody AF. Jednakże na tym forum jakoś tego nie widać. Ten wątek jest stricte marketingowy, przedstawiciel handlowy firmy AF pokazuje swoje prywatne akwarium prowadzone metodą AF i ma super piękne akwarium, nie widzę tego inaczej. Tak jak napisali na RC "nie chcesz nie używaj, nikt nie zmusza nikogo do zakupu produktów AF", jednakże taki wątek może wprowadzać w błąd inne osoby które stosując produkty AF nie osiągają takich efektów.

Gdzie jest haczyk? Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Nie sam produkt jest najważniejszy a doświadczenie i wiedza opiekuna akwarium (jej źródło nie ma akurat znaczenia). Doświadczony akwarysta w pół roku zrobi petardę na najtańszych chińskich produktach, inny choć wyda majątek bez wiedzy będzie stał w miejscu. Solidny fundament czyli bezkompromisowy setup dedykowany typowo pod spsy , doświadczenie (własne lub nie), systematyczność + trochę serca i musi rosnąć.. Wiadomo , że każde akwarium jest inne a o sukcesach jak to w życiu bywa decyduje zazwyczaj jedno najsłabsze ogniwo.. Tak jak Jacek powyżej napisał.. Agresywna kampania reklamowa daje nam początkującym do zrozumienia - kup nasze produkty a też będziesz miał tak piękne akwarium. Nie, nie jest to niestety tak proste i w praktyce 9 na 10 początkujących (i nie tylko) osób które testowały AF goniąc za tymi kolorowymi dofinansowanymi i przede wszystkim madrze prowadzonymi rodzynkami będzie nie zadowolonych. Paradoksalnie nie koniecznie ze względu na to, że same produkty są złe bo w to że na AF też się da raczej nikt nie wątpi.

Padają uwagi typu jak to możliwe, że w 3 miesiące ma takie korale, a dlaczego by nie? Przecież nie hodował ich wszystkich od patyczka, część była ze starego systemu, część to spore szczepki a skoro akwarium od początku idzie z pradem, nie zalicza wpadek jest mocne światło, płyny się leją to szybko rośnie. W sprzyjających warunkach twarde rosną szybciej niż miękkie dlatego lepiej postarać się złapać tą swoją falę niż liczyć tylko na produkt dzięki któremu będzie tak łatwo i szybko..


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest haczyk? Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Nie sam produkt jest najważniejszy a doświadczenie i wiedza opiekuna akwarium (jej źródło nie ma akurat znaczenia). Doświadczony akwarysta w pół roku zrobi petardę na najtańszych chińskich produktach, inny choć wyda majątek bez wiedzy będzie stał w miejscu. Solidny fundament czyli bezkompromisowy setup dedykowany typowo pod spsy , doświadczenie (własne lub nie), systematyczność + trochę serca i musi rosnąć.. Wiadomo , że każde akwarium jest inne a o sukcesach jak to w życiu bywa decyduje zazwyczaj jedno najsłabsze ogniwo.. Tak jak Jacek powyżej napisał.. Agresywna kampania reklamowa daje nam początkującym do zrozumienia - kup nasze produkty a też będziesz miał tak piękne akwarium. Nie, nie jest to niestety tak proste i w praktyce 9 na 10 początkujących (i nie tylko) osób które testowały AF goniąc za tymi kolorowymi dofinansowanymi i przede wszystkim madrze prowadzonymi rodzynkami będzie nie zadowolonych. Paradoksalnie nie koniecznie ze względu na to, że same produkty są złe bo w to że na AF też się da raczej nikt nie wątpi.

Padają uwagi typu jak to możliwe, że w 3 miesiące ma takie korale, a dlaczego by nie? Przecież nie hodował ich wszystkich od patyczka, część była ze starego systemu, część to spore szczepki a skoro akwarium od początku idzie z pradem, nie zalicza wpadek jest mocne światło, płyny się leją to szybko rośnie. W sprzyjających warunkach twarde rosną szybciej niż miękkie dlatego lepiej postarać się złapać tą swoją falę niż liczyć tylko na produkt dzięki któremu będzie tak łatwo i szybko..

Dokładnie, ująłeś to co ja miałem na myśli tylko lepiej

AF takimi sposobami sam sobie robi krzywdę, sam się kiedyś przejechalem i mam uraz

Produkty pewnie nie są złe tylko są źle reklamowane


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek56 dlaczego taka opinia ? Jest wiele takich akwariów na całym świecie, pokazujemy je cały czas. Jest tylko jeden haczyk, a mianowicie ile tych zbiorników stosujących AF, którym się nie powiodło było złożone według sztuki, a ile jest zrobione prawie dobrze ? W ilu ktoś na odpieniaczu oszczędził, w ilu na oświetleniu, w ilu na skale itd. itd. Coraz to dziwniejsze rozwiązania się stosuje utrudniające prowadzenie akwarium jak ostatnio dziwne rozwiązania z pompami dozującymi w reaktorach, ledami nie sprawdzonymi ,skałą dziwnego pochodzenia , piaskiem niby morskim z Doliny Nidy, przykładów są setki. Ile z tych osób nie rozumie podstawowych spraw w akwarium morskim myśląc, że jak kupi zestaw AF to zaraz korale wyskoczą z akwarium kilka lat temu było podobnie z KZ, na stu akwarystów jeden miał akwarium ładne, zresztą jest tak do dziś.

Tutaj się zgodzę, nie każdy zakłada i prowadzi według sztuki. Fajne jest, że AF napisał przewodnik i teraz warto byłoby go uzupełnić o tą " sztukę" co to jest dokładnie według AF, ile światła na ltr, jaki obieg i odpieniacz do danej objętości zbiornika. Może to pomoże uniknąć typowych błędów początkującym i innym którzy chcą osiągnąć Wasze efekty. Bo jak zawsze "diabeł" tkwi w szczegółach.

Jak już jesteśmy przy rozwiązaniach to co powiesz o twoim rozwiązaniu reaktor + balling we flagowym zbiorniku AF, tak przynajmniej kiedyś napisałeś na RC. Dla mnie to robienie sobie pod górkę, a może klucz do sukcesu?

Skąd taka opinia, spróbowałem, poległem, straciłem kilka korali i teraz z wielką ostrożnością podchodzę to produktów AF. Obserwuję poczynania innych i mi wychodzi, że tylko wasza trójka osiąga sukcesy. Jestem zapewnie w błędzie bo takich zbiorników jest więcej tylko nie widać ich na forum, a szkoda.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dostaliśmy wszyscy odpowiedź parę postów wcześniej... światło robi tutaj niesamowita robotę, reszta to tylko dodatki. Jeśli chcesz mieć mega sps nie może być kompromisów. Do tego wydaje mi się że trzymanie samych sps też robi swoje. Wielu z nas mixuje korale SPS/LPS czasem trzyma ktoś jakiegoś miekasa a to jednak trochę inne warunki. Co do światła sam zaczynałem na Led potem była hybryda ale nowy zbiornik już tylko na t5. Teraz żałuję że zamiast 10x80 wziąłem 8x80 ale nic już z tym nie zrobię. I również jak koledzy zamierzam mieć tylko SPS. Do tego podkreślone jest wielokrotnie że do probiotyki potrzeba mega odpieniacza a jak czytam wątki niektórych że dają 1 krople np i im się robią gluty i zakwity to nic dziwnego skoro mają odpieniacz na kostce i inne dziwadla. W każdym bądź razie wszystko zamierzam wprowadzić w życie w nowym zbiorniku i jestem bardzo ciekaw jak to pójdzie. Dodam jeszcze że sam prowadzę zbiornik od początku na af włącznie z jej skala i nigdy nie miałem żadnych plag dino cyjano czy innego badziewia. Może to fart a może po prostu trzymanie się jakichś reguł danej metody (odpowiednie kh, dobry odpieniacz itd). To tyle.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Wojtkiem w 100% Doswiadczenie To podstawa ALE

Czytajac Grzeska watek od poczatku nasuwa sie tylko jeden przekaz.

Brak doswiadczenia nie jest Przeszkoda w uzyskaniu takiego zbiornika.uzywajac AF

Ale to juz nie jest prawda. I musimy tego bronic

bez doswiadczenia takiego zbiornika nie osiagniesz. !l!!!!!!!!!!!!!!!!

Patrzac na rozwoj tego zbiornika ja czuje sie jak DEBIL ktory uzywajac dokladnie to samo majac cztery lata doswiadczenia nie osiagnolem nawet 10% Jaka bedzie reakcja mlodych ktorzy dzis pierwszy raz wejda na forum i przeczytaja Watek. juz mi ich szkoda.

Dobry produkt sam sie obroni na rynku nie potrzebuje pseudo reklamy ktora wczesniej czy pozniej stanie sie wrogiem dla samej firmy.

Uzywam Aquaforest i bede uzywal poniewaz produkt jest jak kazdy inny,

szkoda tylko ze tak Agresywni sa producenci. Doprowadzacie do sytylacji ze ludzie beda uzywac waszych produktow ale sie nie przyznaja do nich. powiem wiecej juz tak jest.

To co mnie najbardziej martwi to Brak reakcji Szanownych Starych Morszczakow na to wszystko,

NO chyba ze to juz nie jest forum tylko klub Biznesowy

.

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek jest po prostu skromny a już po poprzedniej bańce widać, że jest moc.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze, że jest amatorem i tym amatorów wprowadza w błąd


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tu golym okiem widac, ze akwarium jest sponsorowane przez aquaforest i wszystko musi byc piekne, zwykly kowalsko moze pomarzyc o takich efektach moze 10 procentom sie uda. Firma jak firma niektore produkty ma dobre a niektore o skandalicznej wprost jakosci.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek po jakim czasie od startu wzrosła konsumpcja i zacząłeś lać ballinga, opisz proszę karmienie jakie preparaty i jak często i kiedy.

I wstaw jakieś zdjęcie bo sfrustrowanym zazdrośnikom emocje gasną, a jak widać cały czas "gołym okiem" coś tam wypatrują ;)


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tu golym okiem widac, ze akwarium jest sponsorowane przez aquaforest i wszystko musi byc piekne, zwykly kowalsko moze pomarzyc o takich efektach moze 10 procentom sie uda. Firma jak firma niektore produkty ma dobre a niektore o skandalicznej wprost jakosci.

Idąc tą drogą każde ładne akwarium na naszych produktach jest sponsorowane ? To gdzie miejsce na zysk, bo tych zbiorników jest wiele na całym świecie.

Tutejsza dyskusja świadczy o tym że na forum należy pokazywać tylko problemy i słabe akwaria , ładne jak nie są na produktach zza zachodniej granicy to są, albo sponsorowane, albo po photoshopie.

Zaczynam pomału rozumieć tych ,którzy mają wielkie doświadczenie i piękne akwaria ,a używają naszych produktów dlaczego wolą się nie odzywać i nie pokazywać nic na tutejszym forum.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian, szkoda energii na te zaczepki, akwaria i produkty bronią sie same, nie ma co karmić trola.

Grzegorz jako handlowiec robi to dobrze bo ja jestem jeszcze bardziej pewny zakupów Waszych produktów.

Grzegorzu akwarium super, podoba mi sie Twoje podejscie i firmy w ktorej pracujesz, efekty mówią za Was.

Przepraszam jezeli było napisane i sie nie doczytałem, jaki masz czas świecenia nad akwarium w cyklu dziennym?


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marine cóż można powiedzieć :

Patrzac na rozwoj tego zbiornika ja czuje sie jak DEBIL ktory uzywajac dokladnie to samo majac cztery lata doswiadczenia nie osiagnolem nawet 10%

Jaka bedzie reakcja mlodych ktorzy dzis pierwszy raz wejda na forum i przeczytaja Watek. juz mi ich szkoda.

Czy zrobiłeś wszystko jak trzeba w swoim zbiorniku ? Czy nie widzisz różnicy miedzy swoim ,a Grześka?

Ja widzę olbrzymią różnicę :

Zbiornik

800dl. 600 gl. 450 wys.

Sump

600 dl.400 gl. 500 wys.

Osprzet

"Oswietlenie giesemann-infiniti-halide-150w 4x 24w"

Światło za słabe min. na ten zbiornik pod sps 6x39w min.(lampa ati lub giesseman)

Pompa jebao DC3000 szt 1

Jebao RW-4 Wave Maker szt 2 + 2

Odpieniacz Bubble-magus-c3,5 symboliczny do napowietrzania

Odpieniacz jak sam napisałeś symboliczny, czyli jakby go nie ma

Pompa do mieszania solanki szt1

Splyw wody Ro grawitacyjny

Skala sucha

Albo syntetyczna albo żywa - sucha to kiepski pomysł

Duzo piasku

Bardziej szkodzi jak pomaga przy spsach

.... i wiele innych drobiazgów...

Zrób wszystko jak trzeba do uzyskania takiego efektu , dodawaj nasze produkty z rozwagą, a osiągniesz też takie efekty . Nie będziesz pierwszy, któremu to mówię . Zresztą było tu wymieniane moje imię kilka razy, każdy kto poszedł do tematu podobnie osiąga rezultaty i nie będę tu wszystkich tych osób wymieniał ,bo to nie moje osiągnięcia, a ich samych, ja tylko podpowiedziałem co zrobić żeby było prawidłowo dokładnie jak to było z Grzegorzem.

Ps. widziałem ten zbiornik dwa razy raz jak był na aucie pakowany i raz jak Grzegorz kleił korale ,czy to jest moja zasługa? Chciałbym :)

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tu golym okiem widac, ze akwarium jest sponsorowane przez aquaforest i wszystko musi byc piekne, zwykly kowalsko moze pomarzyc o takich efektach moze 10 procentom sie uda. Firma jak firma niektore produkty ma dobre a niektore o skandalicznej wprost jakosci.

Ja rozumiem Twoja wypowiedz tak , że ludzie mają problemy w zbiornikach lub sobie nie radzą poniewaz kupują produkty , gdyby mieli sponsorowane to mieli by lepsze efekty ? .

Wiem ,że łatwo siedzi sie przed komputerem i można bez wielkiego wysiłku pisać rożne bzdury niepodparte dosłownie niczym , ale zastanówcie sie czasami , pomyślcie nad sensem , trochę logiki , nie róbcie z forum chłamu bo naprawdę wiele osób mówi mi że w życiu nic tu nie napisze bo nie potrzebują nerwów . Każdy z Nas ma inny charakter co widać po wypowiedziach , proponuje pisać skrajne przemyślenia dopiero na drugi dzień a nie pod wpływem emocji . Niech to forum będzie na jakimś poziomie . Cały czas pewna grupa osób ma z czymś problem . Często dwa razy się zastanawiam czy cos pisać , czy wklejać zdjęcie . Równie dobrze mogę egoistycznie cieszyć się swoim zbiornikiem w zaciszu domowym , tylko gdy każdy zacznie tak robić forum zacznie zamierac .

Grzesiek po jakim czasie od startu wzrosła konsumpcja i zacząłeś lać ballinga, opisz proszę karmienie jakie preparaty i jak często i kiedy.

I wstaw jakieś zdjęcie bo sfrustrowanym zazdrośnikom emocje gasną, a jak widać cały czas "gołym okiem" coś tam wypatrują ;)

Noe stosuje niczego według instrukcji , nie zapisuje , mam to w głowie , patrzę co rano na zbiornik i widzę czy trzeba sypnąć suchym czy nie . Baling uruchomiłem od momentu włożenia korali z poziomu 150 ml każdego płynu , dla czego tyle ? Intuicja mi powiedziała bym tak zrobić , moze to jakies wyczucie . Nie wiem . Koralowce karmie zawsze po zgaszeniu światła . Po jakiś 15 minutach daje CoralA i CoralE i czekam , po jakimś czasie wszystkie korale maja wyciągnięte pity na stożkach wzrostu , wtedy leje żarełko , czasami Coral Food zmieszany z wodąa czasami mrożonka , do tego CoralB . Tak robię codziennie jak widze ze jest za duzo robię przerwę , na ile dni ? Rożnie , na wyczucie . Ryby staram sie karmić suchym , mam zerowe Po4 więc staram sie sypać dużo .

Na zdjecia przyjdzie czas , co za duzo to jak widać niezdrowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@egon - dziękuję za odpowiedź, chociaż wykrętna i nie odpowiada na zarzut bobera.

Czego oczekujesz? Jest to jedna z form marketingu. Tak samo jak przynajmniej jeden znany mi jeszcze jeden przypadek

zbiornika na tym forum. Kol. Egon postawił zbiornik podłóg wiedzy i zgodnie ze sztuką. Opiera się na wiedzy Twórców

Aqua Forestu i ich doświadczeniach. Stosuje je na co dzień, prawdopodobnie też ocenia wszystko przez pryzmat swojego

doświadczenia. Z tego co wiem, AF odpowiada na pytania każdemu - przynajmniej w zakresie doradzenia jak stosować swoje produkty.

Za to biorą odpowiedzialność. Ale pamiętać trzeba że korale rosną nie dzięki kilku magicznym kropelkom wlanym co tydzień.

A dzięki umiejętnemu zastosowaniu wiedzy. Do tego dochodzi systematyczność i pieniążki na sprzęt.

Z jednej strony zarzut jest mało poważny (akwarium reklamowe u kogoś w domu), ale z drugiej, w świetle okoliczności,

można je uznać jako zbiornik demonstracyjny czy też pokazowy firmy AF, pokazujący jak może wyglądać akwarium każdego z nas, jeśli zdamy się

na prowadzenie dokładnie według pełnych zaleceń f-my AF.

Nie widzę w tym nic złego. Oczywiście jest to forma marketingu. I to bardzo mocnego marketingu. Ale myślę że z pożytkiem dla osób umiejących samodzielnie myśleć i

wyciągać wnioski.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. widziałem ten zbiornik dwa razy raz jak był na aucie pakowany i raz jak Grzegorz kleił korale ,czy to jest moja zasługa? Chciałbym :)

Waszych produktów nie neguję wręcz przeciwnie sam niektórych używam i jestem zadowolony, ale nie gra mi jedna rzecz piszesz, że widziałeś zbiornik 2x a na pytanie Ant'a czy to Ty ustawiałeś korale odpowiedziałeś "jak to poznałeś" więc jak jest na prawdę?


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze, że jest amatorem i tym amatorów wprowadza w błąd

Popełniam jeszcze wiele błędów jak amator , gdy poczuje się na siłach spisze ze osiągnąłem wyższy level , póki co jest wiele osób na tym forum ktore mają i doświadczenie i staż i im należy się szacunek za to co zrobili i czego Nas nauczyli . Takie jest moje zdanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian Bardzo szanuje cie za twoja wiedze, Szanuje za pomysl Aquaforest.

Ale ten Watek zaklamuje nas wszystkich To my jestesmy twoimi klientami i musisz wysluchac krytyki.

Produkty AF Mialyby wieksze poszanowanie gdyby nie takie watki i wasze reklamy ktore dziela spoleczenstwo Morskie.

Powiem wiecej dzialaja jak reklama proszku do prania 20 lat temu

Pewnie ze moge zainwestowac 50tys i kupic zestaw Egona Ale watek mowi o produktach a nie cenie

Bez ciebie takiego zbiornika nawet przy inwestycji 200 tys nie uzyskam.


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ewidentna subreklama, mysle, ze to akwarium byloby rownie piekne jak nie ladniejsze gdyby zastosowano produkty innych wiodacych firm.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ewidentna subreklama, mysle, ze to akwarium byloby rownie piekne jak nie ladniejsze gdyby zastosowano produkty innych wiodacych firm.

Piotr masz prawo tak myśleć i używać produktów jakie uznasz za słuszne , mój wątek nie ma na celu nikogo namawiać do niczego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezposrednio nie ma ale w formie ukrytej dziala i nie wierze w Twoja neutralnosc w tej sprawie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian Bardzo szanuje cie za twoja wiedze, Szanuje za pomysl Aquaforest.

Ale ten Watek zaklamuje nas wszystkich To my jestesmy twoimi klientami i musisz wysluchac krytyki.

Produkty AF Mialyby wieksze poszanowanie gdyby nie takie watki i wasze reklamy ktore dziela spoleczenstwo Morskie.

Powiem wiecej dzialaja jak reklama proszku do prania 20 lat temu

Pewnie ze moge zainwestowac 50tys i kupic zestaw Egona Ale watek mowi o produktach a nie cenie

Bez ciebie takiego zbiornika nawet przy inwestycji 200 tys nie uzyskam.

Napisze z racji ze to mój wątek jak ja to widze . Podstawy to światło , woda , parametry . Sam musisz zdecydować przy zakupie np. Lampy czy kupisz led , HQI czy t5 , i jakiej wielkość , za ile kasy . Stać Cię kupujesz nowa z wyższej polki , jak nie to używana i tak jest ze wszyskim . Ale pewne zasady są fundamentalne i cały czas o nich piszemy .

Bezposrednio nie ma ale w formie ukrytej dziala i nie wierze w Twoja neutralnosc w tej sprawie.

Piotr ale to jest kwestia Twojej wiary . Ja nie mam na nia wpływu . Masz do mnie blisko , zapraszam Cię na kawę , pojedziemy do kilku akwarystów w okolicy , posiedzimy pogadamy . Zwykły ludzki kontakt , hobby powinno łączyć ludzi a nie dzielić , po wizycie wyciągniesz wnioski bez domysłów z poziomu wiary .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare osób chyba ma tu lekką szpilę tam gdzie słońce nie dochodzi. Piękne akwarium, dobre efekty, super zdjęcia.

Nikt nikogo nie zmusza do używania tego co używa kol. egon. Róbcie na czym chcecie, każdy prowadzi akwarium swoją metodą. Śmieszne jest to, że forum które ma multum sponsorów którzy się reklamują prawie non stop, czepiacie się kogoś o reklame akurat AF.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu Prosze cie ja to wiem wszystko. TU jest mowa o calokrztalcie

Napisz prosze jaki jest koszt calosci jesli to nie jest tajemnica moze sie zdecyduje poprowadzic kopie.

Woda RO Angielska i powietrze nie powinny byc problemem


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.