Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację, kiepsko mi idzie myślenie i na patent z wyjęciem grzebienia nie wpadłam ;)

Jak dla mnie , to mogą mi wytatuować AF na czterech literach nawet, byle moje korale też tak wyglądały jak u Grzegorza czy Debory :D

Sorki, ale często uciekam w złośliwość w sytuacji kiedy odbieram coś jako atak. Przepraszam. Bywam chamem i prostakiem :(

Grzegorz ma ładne akwarium. Powiedział bym nawet że dla wielu z nas niedoścignione. Ale na to składa się wiele rzeczy.

Pieniądze, preparaty, sprzęt - rzecz nabyta, ale za wiedzę już kartą nie zapłacisz (parafrazując reklamę :) ).

Myślę że źle by się stało gdyby zaszczuty przez nas przestał pisać. Uważam że nawet jeśli ktoś Mu znacząco pomógł \

przy starcie i prowadzeniu za rączkę, więcej na tym skorzystamy czytając rzeczowy dziennik i wyciągając wnioski.

A firma będzie miała kolejnych klientów. Obie strony zadowolone :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mógłbyś mi powiedzieć po jakim czasie zaczoles przelewać wode z 1 zbiornika do 2? Czy było to jeszcze w trakcie podawania bios czy najpierw zakończyłes cykl azotowy? Oraz drugie pytanie. Interesuje mnie jak wyglądały twoje ustawienia ballinga zaraz po przerzuceniu korali z 1 zbiornika do 2? Chodzi mi o to z jakiej pozycji ballinga zaczynałes po przeniesieniu korali? W sensie jeśli w starym zbiorniku miałeś ustawione powiedzmy 100ml dziennej dawki to czy z takiej pozycji wychodziłes w nowym zbiorniku po przeniesieniu?

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz mam pytanie co do Zeo Mix i Phosphate Minus czy przy takich parametrach jak są w stopce jest sens używania tych produktów,pytam bo wyczytałem w twoim wątku ze używa ich cały czas a problemów z tym co one usuwają nie masz, jakie benefity sa z używania tych produktów non stop ?

Pierwsza rzecz to potrzeba .

W zbiornikach z obsadą mieszaną węgiel oprócz absorbcji mikro neutralizuje toksyny wydalane przez np. grzyby , miękasy .

W zbiornikach SPS może posłużyć do absorpcji mikroelementów i niektórych metali ciężkich .

Ktoś spyta po co , cel zmniejszenie mikro , niektóre SPS nie lubią bądź nie musza mieć takich ilości jak lejemy z pełnego ballinga . Ktoś znów zapyta po co lać skoro węgiel to wyciąga . działa to tak że węgiel wyciąga , balling leje , korale wchłaniają , czego nie wchłoną absorbuje węgiel . W pewnym sensie wszystko tak działa , dajemy jedzenie zbiornik zjada , co nie zje zostaje rozłożone bądź odpienione i mamy zachowane proporcje .

To samo tyczy się dwóch pozostałych produktów .

Tak widzę to ja i tak stosuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz to potrzeba .

W zbiornikach z obsadą mieszaną węgiel oprócz absorbcji mikro neutralizuje toksyny wydalane przez np. grzyby , miękasy .

W zbiornikach SPS może posłużyć do absorpcji mikroelementów i niektórych metali ciężkich .

Ktoś spyta po co , cel zmniejszenie mikro , niektóre SPS nie lubią bądź nie musza mieć takich ilości jak lejemy z pełnego ballinga . Ktoś znów zapyta po co lać skoro węgiel to wyciąga . działa to tak że węgiel wyciąga , balling leje , korale wchłaniają , czego nie wchłoną absorbuje węgiel . W pewnym sensie wszystko tak działa , dajemy jedzenie zbiornik zjada , co nie zje zostaje rozłożone bądź odpienione i mamy zachowane proporcje .

To samo tyczy się dwóch pozostałych produktów .

Tak widzę to ja i tak stosuję .

dzięki za odpowiedz


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Grzegorz czy mógłbyś mi odpowiedzieć na pytanie odnośnie tych podmianek wody na starcie? Do tego zainteresowało mnie pytanie hajtalera odnośnie stosowania przez ciebie zeo mix. Używasz do tego filtra zeo?

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ a nie zastanawiałes się przejść na reaktor?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Grzegorz czy mógłbyś mi odpowiedzieć na pytanie odnośnie tych podmianek wody na starcie? Do tego zainteresowało mnie pytanie hajtalera odnośnie stosowania przez ciebie zeo mix. Używasz do tego filtra zeo?

Pozdrawiam

Mnie używam kamieni zeo w tym zbiorniku .

Grześ a nie zastanawiałes się przejść na reaktor?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Nie zastanawiałem sie nad tym , może kiedyś , obecnie nie widze potrzeby przy tym litrazu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czwartkowy poranek , w zbiorniku stabilizują się powoli parametry , zwiększyłem karmienie ryb i korali . Dołożyłem jedną świetlówkę różową , widzę że jest za różowo . Zdjęcia też pokazują od razu że róż dominuje. Od pewnego czasu pojawiły mi się wirki , te które siedzą na LPS , do załogi rybnej dołożyłem Mandaryna Marmurkowego i Hexatenie , mam nadzieje że ograniczą plagę . Koralowce wyglądają na zdrowe i zadowolone , pojawiają się nieśmiałe przyrosty . Wygląda na to że coś z tego chyba będzie. Do suplementacji dołożyłem Jod , mimo iż mam go w ballingu test pokazał poziom 0,03 a norma to 0,06 , daję 2-3 krople i zobaczymy .

Jakieś dwie porannie fotki na szybko ...

u2648_1453972526_thumb.jpg

u2648_1453973304_thumb.jpg

Pozdrawiam GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, czytając temat twojego zbiornika znalazłem podane godziny świecenia poszczególnych lamp, a można poprosić o marki świetlówek i rodzaje jakich używasz i kolejność ich zamocowania w lampie, oraz jak często je wymieniasz ?


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz takie pytanko do tego co napisałeś. Zadałem je już wielu osobom i amatorom i takim co zęby zjedli na akwarystyce i do nikogo nie dostałem konkretnej odpowiedzi wiec może Ty mi pomożesz

Co takiego widzisz rano??? Po czym wiesz że Twoje korale "są głodne". Na co zwracasz uwagę? Konkretny koral? Jakiś polip? jakaś zmiana? Konkretnie Co takiego się dzieje w Twoim akwarium że Ty jako akwarysta amator wiesz że dziś dam 2 a nie 3 krople CoralA a CoralE sobie daruje na korzyść CoralFood? Tym bardziej teraz kiedy przełożyłeś korale do nowego akwarium, to jest praktycznie jałowe środowisko wiec korale wyciągnęły kolory na maxa skąd wiesz ile czego i kiedy trzeba im dodać żeby utrzymać ten efekt?

Pytam zupełnie serio i odpowiedzi typu - intuicja czy każdy zbiorniki jest inny mnie nie satysfakcjonują ;)

Podbijam pytanie bo niestety zostało olane a też mnie interesuje. Dla ciekawości dodam, że mam całą półkę produktów AF a boję się ich używać, wcześniej jak robiłem regularne podmiany na soli AF plus lałem magiczne kropelki to nie mogłem wyjść z lasu glonów. Ostatnie 6 miesięcy nie zrobiłem ani jednej podmiany i nie dodałem żadnej kropli, w akwarium nie ma ani jednego glona a i korale zaczynają mnie cieszyć. Jednak czegoś im brakuje do szczęścia, stąd i moje takie pytanie: na ci zwracać uwagę? Co obserwować i po czym wiedzieć jaka kropelkę dolać?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNC Rob nie rób nadal podmian i będzie jeszcze lepiej bo jedziesz na samej soli i nic nie uzupełniasz ,brakuje pewnie wszystkich pierwiastków to i glony nie rosną , ja chętnie od ciebie odkupie kropelki AF ,


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie bo niestety zostało olane a też mnie interesuje. Dla ciekawości dodam, że mam całą półkę produktów AF a boję się ich używać, wcześniej jak robiłem regularne podmiany na soli AF plus lałem magiczne kropelki to nie mogłem wyjść z lasu glonów. Ostatnie 6 miesięcy nie zrobiłem ani jednej podmiany i nie dodałem żadnej kropli, w akwarium nie ma ani jednego glona a i korale zaczynają mnie cieszyć. Jednak czegoś im brakuje do szczęścia, stąd i moje takie pytanie: na ci zwracać uwagę? Co obserwować i po czym wiedzieć jaka kropelkę dolać?

Witam ,

Olane to takie nieładne słowo , uznałem to pytanie za żart , każdy ma inny zbiornik i inne warunki w nim ale postaram sie napisać cokolwiek . Wyczucie to sprawa indywidualna i nie da sie tego nauczyć z dnia na dzień . Podawanie konkretnych preparatów do zbiornika musi mieć sens . Niektóre z nich mozna przedawkować co widać po naszych zwierzakach . Naprzyklad po przedawkowaniu amino korale zaczynaja sie robić bure , gdy za duzo karmimy tez tracimy kolory . Na forum jest multum wątków na ten temat wiec ja nie mogę tu wnieść nic nowego . Gdy ktoś zaczyna zabawę z Acroporami musi sie liczyć z nielada wyzwaniem , dlatego mnie to tak kręci , miałem już proste Sps , były ładne , rosły szybko ale to nie było zadowalające . Podsumowując , nie ma gotowej recepty , trzeba eksperymentować , czasami jest za mało czegoś a czasami za dużo . Sam walczę ze zbiornikiem bo ostatnio rozjechały mi sie parametry , kilka korali straciło lekko kolor inne bardziej , ale jest znaczna poprawa . Miałem przez jakiś czas dziwnie niskie Ph , aż tu nagle odpieniacz nie bije piany , okazało sie że wlot powietrza na pompie zarósł jakimś dziwnym kamieniem . Zakres Ph miałem 7.8-8.10 , po wyczyszczeniu pompy mam 8 - 8.30 . Cały czas ustawiam jeszcze cyrkulację która ma tez wielki wpływ na kondycje korali . Tak wiec zabaw nie ma końca i na tym polega cały bajer .

Grześ, czytając temat twojego zbiornika znalazłem podane godziny świecenia poszczególnych lamp, a można poprosić o marki świetlówek i rodzaje jakich używasz i kolejność ich zamocowania w lampie, oraz jak często je wymieniasz ?

Swietlowki mam rożne , kilka Ati , głownie białe i różowe , niebieskie Narwy blue2 i kilka Giesemann.

Patrząc od przodu :

Niebieska

Niebieska

Biała

Niebieska

Różowa

Niebieska

Niebieska

Biała

Niebieska

Różowa

Niebieska

Biała

Niebieska

Niebieska

Pozdrawiam GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ dużo nie napiszę , zbiornik piękny :clap: i tak trzymaj :thumbup:

Edytowane przez grzesiek wo (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Pytałem bo jestem początkującym morszczakiem a analizując wykresy widm i opinie innych nikt nie trzyma się jednej firmy. Np. Każda niebieska świetlówka ma różne widma i dla mnie łatwiej jest posłużyć się opinią doświadczonego morszczaka chociaż barwa to rzecz gustu ale dla korali już nie

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nadal wymijajaca odpowiedź. Interesuje mnie po czym dokładnie zwracasz uwagę czy podać jedna krople mniej czy więcej i skąd wiesz która? I po czym widzisz różnice w ten czy jutrzejszy poranek? Jakiś ogólny wyznacznik jest napewno a ja już go sobie dostosuję do mojego akwarium.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nadal wymijajaca odpowiedź. Interesuje mnie po czym dokładnie zwracasz uwagę czy podać jedna krople mniej czy więcej i skąd wiesz która? I po czym widzisz różnice w ten czy jutrzejszy poranek? Jakiś ogólny wyznacznik jest napewno a ja już go sobie dostosuję do mojego akwarium.

Robert napisze jeszcze raz , gotowego przepisu nie uzyskasz ani na tym ani na innym forum , każdy robi inaczej i po swojemu . Jeśli robię cos na wyczucie bo mi sie wydaje ze tak jest dobrze i jest lepiej to idę ta droga , jeśli robię a jest gorzej to skręcam . Moze porównam to do pracy pilota , pilot podczas lotu ma niby wpływ na wszystko ale wiele czynników jest zmiennych jak pogoda , turbulencje , podmuchy boczne . Gdybys chciał spytać go jak on to robi ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz już odpowiedź x), jak w baniaku ma turbulencje używa więcej kropel coral A, jak ma podmuchy boczne używa coral B, jak ma rano złą pogodę używa coral X.... itd. pikuś :reading:baby

Im bardziej chodzi o te turbulencje i złą pogodę którą pilot może natrafić / wie rano.

Rano u siebie widzę ciemny zbiornik, ślimaki i śpiące korale W dzień widać czy coś przedawkowane bo jakiś syfek wyjdzie, jak np. coś brakuje polipy są nieśmiałe ale to w ciągu dnia.. Co rano ?

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, trochę mało trafna analogia. W dzisiejszym świecie pilot wszystko robi "po punktach", nawet najprostrze czynności. Typu skręt o tyle stopni,

to wychylić tą wajchę o taką wartość na tyle sekund...

Zaś w akwarium...

Grzegorzu, widzisz... Gdyby tak uzasadnił odpowiedź Paweł (Fox) czy Adam, albo inni, którzy zbiorniki prowadzili latami,

na różnych specyfikach, było by to dla mnie wiarygodne bez dyskusji.

Ale Ty sam mówiłeś że niedawno zacząłeś, produkty AF też są od niedawna na rynku, dlatego dla mnie nie brzmi to zbyt wiarygodnie.

Ale może tylko jestem zbyt podejrzliwy? W każdym razie, baniak działa, wszystko rośnie - Ty masz satysfakcję.

To najważniejsze.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale AF jest na rynku 5lat więc nie aż tak od niedawna . Było i jest bardzo dużo zbiorników prowadzone na naszych produktach kilka nawet na tym forum założone i prowadzone tylko na AF więc nie bardzo rozumiem co tu jest nie wiarygodnego ?


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dla czego inni mogą prowadzić swój dziennik na zasadzie. "Dziś zebrało mi się trochę syfu na skale, przedmucham", albo "taka i taka acra idzie mi trochę w zieleń, ograniczę te kropelki,a dodam tamtych". Rozumiem, że nie każdy ma na to czas, aje w końcu to zbiornik gościa co sprzedaje ten produkt, więc niejako to jego praca zajmowanie się zbiornikami. Moim zdaniem taki marketing lepiej by się sprzedał niż, pokaże wam fotki rakieta, ale jak i co to sami się domyślacie.

Gdyby taki dziennik był prowadzony, każdy sam wyciągnął by wnioski.

Fajnie jakby do produktu wartością dodaną było trochę wiedzy. Mogło by to być na zasadzie forum zamkniętego dla klientów AF, rozumiem, że wiedza też na cenę.

Ja mam takie odczucie, może mylne, że nie bardzo chcecie się tą wiedzą dzielić.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co takiego widzisz rano??? Po czym wiesz że Twoje korale "są głodne". Na co zwracasz uwagę? Konkretny koral? Jakiś polip? jakaś zmiana? Konkretnie Co takiego się dzieje w Twoim akwarium że Ty jako akwarysta amator wiesz że dziś dam 2 a nie 3 krople CoralA a CoralE sobie daruje na korzyść CoralFood? Tym bardziej teraz kiedy przełożyłeś korale do nowego akwarium, to jest praktycznie jałowe środowisko wiec korale wyciągnęły kolory na maxa skąd wiesz ile czego i kiedy trzeba im dodać żeby utrzymać ten efekt?

Pytam zupełnie serio i odpowiedzi typu - intuicja czy każdy zbiorniki jest inny mnie nie satysfakcjonują ;)

Robert napisze jeszcze raz , gotowego przepisu nie uzyskasz ani na tym ani na innym forum , każdy robi inaczej i po swojemu . Jeśli robię cos na wyczucie bo mi sie wydaje ze tak jest dobrze i jest lepiej to idę ta droga , jeśli robię a jest gorzej to skręcam . Moze porównam to do pracy pilota , pilot podczas lotu ma niby wpływ na wszystko ale wiele czynników jest zmiennych jak pogoda , turbulencje , podmuchy boczne . Gdybys chciał spytać go jak on to robi ....

Ponawiam pytania kolegów. Co takiego widać rano, kiedy korale jeszcze śpią lub dopiero budzą się?

Czy koral nr 1 głodny ma polipy wyciągnięte na 0,5 mm a syty na 1 mm czy odwrotnie? Podobno niektóre karmimy popołudniu, inne wieczorem, jeszcze inne w nocy?

A koral nr 2 po czym poznać rano że jest dziś głodny skoro rano jest skurczony lub zwinięty a pełnię napompowania osiąga około południa?

Czy jeśli koral nr 1 wyciągnął rano polipy na 0,5 mm to jaka jest zależność podawania specyfiku z butelki A, B a może C i czy na pewno trzeba podać cokolwiek, a może wystarczy mrożonkę wrzucić?

Jeśli jak podkreślasz Grzegorzu jesteś początkującym akwarystą, to zdradź proszę po czym to wszystko rozpoznajesz? Może dostałeś schemat postępowania: polip wyciągnięty na 0,5mm -> dodać kroplę specyfiku X ->turbulencja boczna ->jest gorzej -> dodać specyfik Y -> rano widać COŚ? ->dodajemy specyfik Z? Codziennie czy raz na kilka dni/raz w tygodniu? Jeśli wszystko jest dynamiczne i każdy zbiornik jest inny to albo jest to COŚ co widzisz rano albo jest to niewiarygodne vooodoo pt. "a dziś dodam sobie po 3 krople specyfiku V bo mi się tak podoba i zobaczymy co się stanie, przecież dodaję zgodnie z instrukcją, ale w sumie nie wiem dlaczego to dodaję...


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale AF jest na rynku 5lat więc nie aż tak od niedawna . Było i jest bardzo dużo zbiorników prowadzone na naszych produktach kilka nawet na tym forum założone i prowadzone tylko na AF więc nie bardzo rozumiem co tu jest nie wiarygodnego ?

Przepraszam, wydawało mi się że sól probiotyczna i "kanisterki 1,2,3" pojawiły się jakoś niedawno :)

Ten czas strasznie leci.

Cóż, w takim razie, pozostaje mi tylko pogratulować doświadczenia i życzyć nam wszystkim, początkującym, takiej znajomości tematu, by po

samej obserwacji rozpoznawać czego brakuje.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duże macie oczekiwania w stosunku do tych kropelek a to po prostu żarcie dla korali. U mnie przy większym dawkowaniu pojawiały się ogniska cyjano, po zmniejszeniu ustępowało.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert napisze jeszcze raz , gotowego przepisu nie uzyskasz ani na tym ani na innym forum , każdy robi inaczej i po swojemu . Jeśli robię cos na wyczucie bo mi sie wydaje ze tak jest dobrze i jest lepiej to idę ta droga , jeśli robię a jest gorzej to skręcam . Moze porównam to do pracy pilota , pilot podczas lotu ma niby wpływ na wszystko ale wiele czynników jest zmiennych jak pogoda , turbulencje , podmuchy boczne . Gdybys chciał spytać go jak on to robi ....

Bełkot marketingowy i tyle. Skoro to temat Twojego akwarium to zdradz jak robisz to u siebie a nie mydlisz wszystkim oczy, że w każdym akwarium jest inaczej. Zacznę zdanie za ciebie: wstaje rano, spoglądam na akwarium i .... (po tym i po tym) rozpoznaje, że. ... (przedawkowalem lub mam niedobór tych i tych kropelek).

Uzupełnij proszę w brakujące informacje, swój zbiornik znasz i wiesz na co zwracasz uwagę więc nie sciemniaj kolejny raz, że w każdym zbiorniku będzie inaczej. No chyba, nie nie mąż bladego pojęcia co robisz i unikasz konkretnej odpowiedzi?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bełkot marketingowy i tyle. Skoro to temat Twojego akwarium to zdradz jak robisz to u siebie a nie mydlisz wszystkim oczy, że w każdym akwarium jest inaczej. Zacznę zdanie za ciebie: wstaje rano, spoglądam na akwarium i .... (po tym i po tym) rozpoznaje, że. ... (przedawkowalem lub mam niedobór tych i tych kropelek).

Uzupełnij proszę w brakujące informacje, swój zbiornik znasz i wiesz na co zwracasz uwagę więc nie sciemniaj kolejny raz, że w każdym zbiorniku będzie inaczej. No chyba, nie nie mąż bladego pojęcia co robisz i unikasz konkretnej odpowiedzi?

Bełkot marketingowy= szkoda mojej pary .

Życzę wszystkim miłego dnia i sukcesów we własnych ogródkach .

Pozdrawiam GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.