Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc jak tam dostałeś odpowiedz w sprawie sensye? Co do temp sprawdzałeś z innymi urzedzaniami których jesteś pewien ze dobrze wskazują


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc jak tam dostałeś odpowiedz w sprawie sensye? Co do temp sprawdzałeś z innymi urzedzaniami których jesteś pewien ze dobrze wskazują

Cześć, obecnie zbiorniki zostawiłem i jadę na wczasy . Przed wyjazdem dowiedziałem się w jakich jednostkach jest pomiar NH4 , temp różni się od moich czujników o około 2 stopnie . Czekam na odp . Czy da się to jakoś skalibrowac .

Obecnie odpoczywam również od akwarystyki morskiej.

1fb2d08afaf076519f9943bd15c55230.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , czas na powrót z wakacji , zbiornik przeżył moja nieobecność , dziś zrobiłem z fotki więc wrzucę coś dla uaktualnienia wątku.

5fe4ecb92c875dac7bc72bd5a6d7350b.jpg

1b073e56014fce657be8721cf2d38953.jpg

64d0e2255a91b3485eca86d03ba8dc52.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie!!!

Jak dla mnie mistrzostwo swiata.


150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , co do Seneye to polecam sprzęt jeśli chodzi o stały monitoring kilku parametrów wraz z alarmem. Udało mi się dowiedzieć że temperaturę da się tu kalibrować więc problem znikł. Piękna sprawa to alarm temperatury , wynurzenia czujnika a co za tym idzie zatrzymania obiegu bądź nieszczelności zbiornika . Podsumowując kilka razy udało mi się uniknąć dzięki temu przegrzania .

przy okazji fotka zbiornika z dzisiejszego dnia .

8de7f2281c86af174b7e59e43fcc81c7.jpg

02636d0419dd6d53631f56f161561565.jpg

e915fc13368afdbf03a9edaaf445e0d9.jpg

Tu jestem ciekaw ile im zejdzie by się spotkać. Mam punkt pomiarowy .

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clap: kosmos jakiś!! Kolory mnie dobijają i efekt wizualny bez piachu jednak można osiągnąć, choć to zawsze łatwiej o parametry!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorki przepiękne widać że zbiornik cały czas nabiera mocy.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Krótki film z truskawką w roli głównej.

Koral wsadzony po transporcie od razu polipuje.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem filmik jako ciekawostkę, ten koral bardzo szybko wysuwa polipy , nigdy nie miałem takiego przypadku u siebie , polipuje dzień i noc . Nie wiem jak z kolorem ale mam nadzieję że utrzymam go w dobrej kondycji i będę mógł się pochwalić za jakiś czas .

Jak dla mnie Grzesiu brakuje tylko "Badabing" :thumbsup:

Liczyłem że tak jak poprzednim razem przyjedzie "Walt Disney" ale nie było , może uda się przy następnej dostawie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory MEGA :thumbup:

Pozazdrościć :unworthy:


ad2a63f5799d4fff8609f1f6f08c4d34u1024a898.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem filmik jako ciekawostkę, ten koral bardzo szybko wysuwa polipy , nigdy nie miałem takiego przypadku u siebie , polipuje dzień i noc . Nie wiem jak z kolorem ale mam nadzieję że utrzymam go w dobrej kondycji i będę mógł się pochwalić za jakiś czas .

Liczyłem że tak jak poprzednim razem przyjedzie "Walt Disney" ale nie było , może uda się przy następnej dostawie .

Mam szczepke tej truskawy ładnie rośnie i nie traci koloru, choć inne spsy ostatnio w nie najlepszej kondycji to truskawka trzyma fason

Wrzuciłem filmik jako ciekawostkę, ten koral bardzo szybko wysuwa polipy , nigdy nie miałem takiego przypadku u siebie , polipuje dzień i noc . Nie wiem jak z kolorem ale mam nadzieję że utrzymam go w dobrej kondycji i będę mógł się pochwalić za jakiś czas .

Liczyłem że tak jak poprzednim razem przyjedzie "Walt Disney" ale nie było , może uda się przy następnej dostawie .

Mam szczepke tej truskawy ładnie rośnie i nie traci koloru, choć inne spsy ostatnio w nie najlepszej kondycji to truskawka trzyma fason


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest z tymi koralami , jedne nie robią sobie nic z niczego inne czułe na każdy impuls , czas pokaże , póki co niektóre rosną jak wściekłe , inne marudzą od czasu do czasu . Truskawa nadal wściekle kudłata aż miło popatrzeć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mija 8 miesięcy od przełożenia korali . Zbiornik na produktach Aquaforest. Światło to 12szt t5 54W , skimmer AF200 na pompie Aqua bee 8000 24V , obieg Aqua bee 8000 24V . zbiornik bez piasku z myślą o zalaniu dna przez Montipory Superman . Pełny Baling Component 1,2,3 . Pełna suplementacja codziennie AF Amino Mix , AF Build, AF Energy , Probios, - Np Pro , Iron , Strontium, Fluorine, Iodum . Jedzenie AF Power Food .

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to niesamowicie.

Grzegorz na jakim poziomie utrzymujesz no3 na jakim po4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz gratuluję super

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , staram się , No3 0,00 , Po4 ostatnio było około 0,006 , podkręciłem karmienie suchym na 4 dawki dziennie i nie płukałem przez jakiś czas mrożonek . Obecnie suche leci nadal 4 porcje w małych dawkach , wróciłem do płukania mrożonek , wkrótce zbadam wodę i zobaczymy . Nie polecam zerowania Fosforanów a często spotykam zbiorniki które taki poziom mają i zaczynają się problemy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz aktualnie cyrkulację ?


400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz aktualnie cyrkulację ?

Z lewej robi Jebao RW 15 , z prawej RW 15 plus Vor Tech MP40 , wylot z pompy na czymś takim http://www.aquario.pl/akcesoria/2893-macro-aqua-flow-swing-s-elektroniczny-wylot-wody.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz, warto pakować kasę w Vortecha ? Jak z jego głośnością? Mnie u Jebao męczy konieczność czyszczenia co 3 tygodnie.


400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zainwestować w Vor Techa te nowe z serii QD są rewelacyjne prawie bezgłośne , nie czyszczę jej w ogóle moc cały czas jest . Trzeba mieć na uwadze to że silnik jest na zewnątrz i potrzeba trochę miejsca na to .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cisza...Mój nowy zbiornik będzie 2 metry od mojego łóżka gdzie będę spał.

ps. kiedy wybierasz się do Olsztyna?


400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.