Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe dobre, był zabieg odcinania by je przenieść w inne miejsce , niech się oblewają.

zdjęcie po operacji ...

b1019721f0fcc3d09a85fe7664132790.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Dziś z racji zbliżającego się sezonu grzewczego czyli zwiększonego zanieczyszczenia powietrza zainstalowałem filtr węglowy. Wykorzystałem do tego filtr przepływowy z zasyp em węglowym. Odpieniacz ma wyciągnięty wężyk za okno więc będę spokojniejszy.

b5455087c2f499377c1a9e932a169e40.jpg

Czy ktoś z was używa tego typu rozwiązanie?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można takie filtry kupić z stajni aquaforesta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, tylko wg mnie to średnice węży za małe

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ten patent jest znany wszystkim i wiele osób zabezpieczyło się przed np. Dymem od sąsiada czy lakierem do włosów żony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pięknie wyglada . Grzegorz pokaż ją za jakiś miesiąc ;)

Minął miesiąc , barwa słabsza za to polipowanie pierwsza klasa i oby tak dalej .

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął miesiąc , barwa słabsza za to polipowanie pierwsza klasa i oby tak dalej .

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Grzesiek przepłacileś :rofl:

PS: Żarcik

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TM ma w swojej ofercie już bardzo dawno filtry pod zasyp węglowy dla pobieranego powietrza


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał ona się do mnie śmiała , patrzyła na mnie , nie mogłem odmówić , to było jak miłość od pierwszego wejrzenia . :yes

TM ma w swojej ofercie już bardzo dawno filtry pod zasyp węglowy dla pobieranego powietrza

Paweł spoko , tylko ja mogę go użyć ponownie jako filtr więc wydaje mi się to uniwersalne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł spoko , tylko ja mogę go użyć ponownie jako filtr więc wydaje mi się to uniwersalne .

no jeśli używasz tylko w zimie i zakładając, że jako filtr przepływowy wtedy będzie Ci służyć tylko latem :).

Osobiście uznałem, że jak już idzie powietrze z zewnątrz przez filtr, to idzie cały czas - nie ważne czy lato czy zima.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest jak piszesz , ciekaw jestem ile osób używa jakiegokolwiek filtra powietrza . Miałem przypadek u kolegi gdy po użyciu przez osobę trzecia preparatu na komary poleciało większość Acropor .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszny gąszcz masz w tym akwarium :clap:

Jak wkleiłeś zdjęcia sprzętu do "operacji" wstąpiła we mnie nadzieja - może będą nowe szczepki !!! ...

A tu nic !

Ale Grzegorz , jakby korale Ci szyby zaczęły już rysować to ja z Krakowa migusiem mogę być u Ciebie , po co je męczyć :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, podpytaj Waszych chemików jak to jest, ale nie wiem czy węgiel nie powinien być zwilżany co jakiś czas. Żeby oczyszczał powietrze. Kiedyś czytałem o systemach regeneracji powietrza w zamkniętych obiegach i tam taka informacja się pojawiła. Ale głowy nie położę o to. Daj znać co i jak, bo sam będę coś takiego zakładał - czasem w domu pojawia się jakaś chemia.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To aż tak trzeba dmuchać na zimne? Lepiej jak steryl:P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można takie filtry kupić z stajni aquaforesta?

Kilka sklepów ma już je w ofercie .

Grzegorz, podpytaj Waszych chemików jak to jest, ale nie wiem czy węgiel nie powinien być zwilżany co jakiś czas. Żeby oczyszczał powietrze. Kiedyś czytałem o systemach regeneracji powietrza w zamkniętych obiegach i tam taka informacja się pojawiła. Ale głowy nie położę o to. Daj znać co i jak, bo sam będę coś takiego zakładał - czasem w domu pojawia się jakaś chemia.

"Czynniki redukujące skuteczność węgla:

  • TEMPERATURA redukuje pojemność adsorpcyjną węgla. Im niższa temperatura, tym mniejsza pojemność adsorpcyjna węgla.
  • WILGOTNOŚĆ ma negatywny wpływ na pojemność adsorpcyjną węgla, ponieważ może on funkcjonować przy wilgotności względnej wynoszącej maksymalnie 70%.
  • PYŁ to kolejny czynnik niekorzystnie wpływający na węgiel. Blokuje pory i powierzchnie między poszczególnymi rowkami, zmniejszając przez to wydajność i zwiększając straty ciśnienia.
  • Kolejnym istotnym czynnikiem jest CZAS KONTAKTU powietrza z węglem aktywnym; zależnie od wymaganych wyników zaleca się czasy w zakresie od 0,05 s do 0,2 s.
  • Niezwykle ważną kwestią, o której należy pamiętać, aby uzyskiwać odpowiednie wyniki, jest ZWARTOŚĆ węgla. Płyty lub panele, które nie będą odpowiednio upakowane lub będą charakteryzować się dużymi rozmiarami granulek, nie przyniosą pożądanych wyników.
  • MONTAŻ filtra z węgla aktywnego powinien umożliwiać jego działanie we wgłębieniach.
  • Należy unikać stosowania filtrów węglowych o bardzo małych rozmiarach. "

żródło http://www.labro.com.pl/pl/labro/dla-laboratoriow/aktualnosci/248.html

To aż tak trzeba dmuchać na zimne? Lepiej jak steryl:P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Czym więcej życia w zbiorniku tym bardziej zmienia się spojrzenie na dmuchanie na zimne .

Pomysł fajny, tylko wg mnie to średnice węży za małe

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Taki wężyk mam od dawna i idealnie pasuje do odpieniacza . Przy instalacji filtra wystarczyło przeciąć i wpiąć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, widocznie wiedzą lepiej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, czy fajnie pasuje bo zapewne tak, tylko chodzi mi o to, że spada wydajność pobieranego powietrza przez odpieniacz. Być może jest to zupełnie pomijalna sprawa ale warta zastanowienia.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, czy fajnie pasuje bo zapewne tak, tylko chodzi mi o to, że spada wydajność pobieranego powietrza przez odpieniacz. Być może jest to zupełnie pomijalna sprawa ale warta zastanowienia.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Wiem co masz na myśli ale ten wężyk ma tą samą średnicę jak ten co idzie do pompy , poza tym wpięcie na wężyk jest też na tą wielkość .

87c9aba64d985ecc84e9d4023484c0d9.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiflu chodzi o to, ze przy dlugim wezyku ta srednica moze generowac opory powietrza, i o ile przy 20cm wezyka to nie problem, to przy 5m juz moze byc.A to czy pasuje czy nie to moze nie miec znaczenia


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi o to - pociągnij powietrze przez 50cm wężyk a pociągnij przez 2m, jest różnica. Kiedyś natrafiłem na opis z BK który opisywał jaka ma być średnica rury zasysającej na przedłużeniu. Nie umie kurde teraz tego znaleźć, ale opisane było że średnica winna być większa.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egon brawo I liga . Ta akra z drogiego zdjecia ta rizowa to ...?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Egon brawo I liga . Ta akra z drogiego zdjecia ta rizowa to ...?

Hiacyntus

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

a dokładnie to acropora hyacinthus

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Jeszcze na koniec obłędny Monti Blue

przy niebieskim świetle wygląda wspaniale.

4846692d2af5963cb8afaa2d282ae66c.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś temat Fiji , odpaliłem stary sprzęt i zrobiłem kilka fotek makro i nie tylko . Zainspirował mnie kolega @panoramiks oraz nowy sprzęt w postaci Maca 27 cali , idealny do przeglądania zdjęć i grafiki . Zdjęcia z ręki i jak zwykle na szybko . Nie obrabiane ani barwione . Wrzucam bo mi się podobają .

u2648_1475782797_thumb.jpg

u2648_1475783227_thumb.jpg

u2648_1475783279_thumb.jpg

u2648_1475783333_thumb.jpg

u2648_1475783430_thumb.jpg

u2648_1475783485_thumb.jpg

u2648_1475783578_thumb.jpg

u2648_1475783638_thumb.jpg

Koniec przynudzania idę nakarmić zwierzynę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.