Skocz do zawartości
josetsu

Mułołapka i doświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik ma 53x53x53 oświetlenie producenta zaczyna mnie conieco irytować stad pomysł na zmiane ośietlenia na ledowe DIY.

Jedyne miejsce gdzie mozna zamontować belke to miejsce zamiast 6x24 swietlowek o powierzchni 50x17cm- doradzcie jakie diody i ile?? Kolega na szybko zaproponowal ze ledy o lacznej watowosci na poziomie 36 w- o szczegoly nie pytajcie bo nawet nie wiem- glownie chodzi mi o Wasze sugestie ile da sie w taka dzire wstawic.

Twardzieli nie bedzie tylko miekasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś mułołapkę? Możesz pokazać fotki zbiornika?

Co do ledów, to jeżeli planujesz twarde koralowce to lepiej zostaw 6x24 T5, ładniej się wybarwią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko co potrzeba do budowy lampy,firma ledbyt Bytom

moja propozycja 0,5 w na 1l wody

haha mułapka, teraz się zaczną sypać gromy na głowę. ..współczuję koledze

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czad mulapka w sprzedazy ?


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wywal ten chłam, kup coć, co da Ci szansę na prowadzenie baniaka.

Nie ma przekładki "ile wat na litr" - ważna jest barwa i jakość diody. No ale nie dziwi mnie takie pytanie,

skoro dałeś sobie wcisnąć ten cudowny i wszystkomający wynalazek, to masz prawo zakładać że wystarczą same "waty" :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne miejsce gdzie mozna zamontować belke to miejsce zamiast 6x24 swietlowek o powierzchni 50x17cm- doradzcie jakie diody i ile??

Chyba Ci się błąd wkradł. Wydaje mi się że nie da rady zmieścić 6 świetlówek na 17 cm. Chyba że się dotykają :) - a jeśli tak to producent tego ustrojstwa uprawia niezłą sztukę dla sztuki.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...) producent tego ustrojstwa uprawia niezłą sztukę dla sztuki.

producent tego ... czegoś ... montuje tam także halogeny, świetlówki i wentylator - z Castoramy - o czym informował w filmikach promocyjnych na YT

np. tu

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze ze wraca era mulapki Silvia dzieki za ten filmik ale monitor mam caly mokry :rofl:

Prawda jest ze wiara czymi cuda :welcome:


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mułapki jest mi obcy, przeglądałem po łebkach forum bo ta konstrukcja nic nie wnosiła do mojego akwarium. Ale teraz to już nie jest śmieszne. Taki filmik promocyjny to ewidentne naciąganie ludzi. Niech ktoś pokaże roczne akwarium działające na mułapce i lampach jak w filmie. Ale nie ukrywam, że uśmiałem się do łez.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mulolapke testuje sobie na sklepie. Póki co do samego systemu filtracji nie mam żadnych zastrzeżeń. O to Panowie Was nie pytałem. Pytamjakie diody itd. A co do sświatła to TAK na 17 cm mam 6x24 dodatkowo jest 125 w lampa sodowa i 2 halogeny. Wkurza mnie pobór mocy i stad chce zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego chętnie odpowiem na twoje pytanie choć nie będzie łatwo. 6x24W w świetlówkach + 125W lampa sodowa + 2 halogeny (zakładam 2x75W) to daje w sumie 419W mocy zainstalowanej. Tak dobrze policzyłem ponad 400W. Patrząc na wymiary akwarium wychodzi 125 litrów. I powiem krótko ......... jestem w szoku. Nie widziałem jeszcze takiego stosunku mocy do objętości a tym bardziej takiego źródła światła w akwarium morskim. To 3,3W na litr. To łamie wszystkie zasady które ja znam. Co mogę doradzić ......... wywalić halogeny, wywalić żarówkę sodową i wymienić te 6 świetlówek na jakieś porządne, morskie. Powinny spokojne dać radę na to akwarium no chyba, że będą się przegrzewać z powodu zbyt ciasnego upakowania.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast "Mułołapka" mogłeś napisać że masz taki sobie baniak 53x53x53 i świecisz 6xt5 i chcesz ledy więc prosisz o pomoc.. i że ledy możesz wcisnąć na powierzchni 50x17.

Te forum jest uczulone na ich produkt .. A tak serrio to może napiszcie jak byście widzieli światło niż hejtować bogu ducha winnego Świeżaka,"Mułołapka" była ostatnio na targach we wrocku i w łodzi to raczej pojawi się więcej ludzi którzy wpadli na ich gadany marketing... To chyba lepsze niż to że kolejny temat znowu upada...

Co do lampy Ja bym na twoim miejscu przerobił na ledowo t5 ..


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mulolapke testuje sobie na sklepie. Póki co do samego systemu filtracji nie mam żadnych zastrzeżeń. O to Panowie Was nie pytałem. Pytamjakie diody itd. A co do sświatła to TAK na 17 cm mam 6x24 dodatkowo jest 125 w lampa sodowa i 2 halogeny. Wkurza mnie pobór mocy i stad chce zmienic

Czegoś nie rozumię ... masz akwarium 53x53x53 nad tym świecisz 6x24W + 125W lampa sodowa i 2 halogeny ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy lampka ATI 6 x 24 W.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie ATI ... skoro same miękkie to nie ma co przesadzać z lampami i płacić za nie niewiadomo ile .

A jak chcesz ledy to kup najtańszego chińczyka 120W ,zawsze możesz go skręcić na mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mulolapke testuje sobie na sklepie. Póki co do samego systemu filtracji nie mam żadnych zastrzeżeń. O to Panowie Was nie pytałem. Pytamjakie diody itd. A co do sświatła to TAK na 17 cm mam 6x24 dodatkowo jest 125 w lampa sodowa i 2 halogeny. Wkurza mnie pobór mocy i stad chce zmienic

Jasne, nie pytałeś.... "Kolego", jak dla mnie, jesteś kolejną odsłoną "wynalazcy" z serii "hit-mułapka". Co jakiś czas pojawiają się kolejne posty i tematy gdzie jakiś "zadowolony klient" pisze jak to cudownie działa.

Napisz w jakim sklepie, napisz jak długo prowadzisz baniak. Wpadną, zobaczą, podpowiedzą.

A przy okazji obiektywnie napiszą co i jak.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pyta o oświetlenie a nie o opinie o mułapce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę napisać jaki sklep żeby nie było że reklama ale nie mam nic mórz czyżby więc mogę napisać chya- Rzekotka.com Katowice. Zapraszam można wpadać oglądać. Zarzuty pod tytułem ze się chwałę jako niby zadowolony klient itd obala bo nie jestem ani zadowolony ani klient-akwa otrzymałem na sklep jako wstawać i się nim bawię.

Co do tematu samego baniaka nie będę tu dyskutował tylko założę w końcu temat w opowieści dziale.

tu bardziej chce usłyszeć jaka lampa itd.

A co do waszych wyliczeń to naprawdę tam jest tyle światła lecz z założenia światło halogenowe włącza się tylko by podgrzać wodę w akwa-osobiscie wole grzałkę stąd halogeny wyłączone.

Póki co świece 6x24 blue z juwela lecz chce usilnie zmienić na Led a mam tyle miejsca wiec szukam pomysłu jak miałaby wyglądać instalacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg.starych wyjadaczy morskich udzielających porad na forum

od 0,5w na 1l wody dla miękkasów I lps

od 1w na 1l wody dla wymagających

dwa radiatory 50cm x7cm po 10 diod np.3w na radiator załatwia problem

a dla krytyków posiadaczy mułapki, kupił bo najwidoczniej stać go na taki kaprys :thumbup: -

a was najwidoczniej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę napisać jaki sklep żeby nie było że reklama ale nie mam nic mórz czyżby więc mogę napisać chya- Rzekotka.com Katowice. Zapraszam można wpadać oglądać. Zarzuty pod tytułem ze się chwałę jako niby zadowolony klient itd obala bo nie jestem ani zadowolony ani klient-akwa otrzymałem na sklep jako wstawać i się nim bawię.

Co do tematu samego baniaka nie będę tu dyskutował tylko założę w końcu temat w opowieści dziale.

tu bardziej chce usłyszeć jaka lampa itd.

A co do waszych wyliczeń to naprawdę tam jest tyle światła lecz z założenia światło halogenowe włącza się tylko by podgrzać wodę w akwa-osobiscie wole grzałkę stąd halogeny wyłączone.

Póki co świece 6x24 blue z juwela lecz chce usilnie zmienić na Led a mam tyle miejsca wiec szukam pomysłu jak miałaby wyglądać instalacja

Strona w budowie, a adresu nie ma :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona jest ........... nie szukajmy dziury w całym.

http://rzekotka.com/

https://www.facebook.com/rzekotkacom

Edytowane przez Grzegorz T (wyświetl historię edycji)

600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie powinniśmy faworyzować kolegi za tą mułapkę a zrobić tak żeby zachęcić go do założenia tematu w galerii i pokazywania zdjęć z każdego etapu założenia akwarium. Wtedy będzie pogląd na parametry itd.

Będą to wtedy twarde dowody które potwierdza że to nie jest nawet przeciętne rozwiązanie ^^

Bo w temacie o tym czymś ktoś tylko jedno zdjęcie podał z tego co pamiętam


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona jest ........... nie szukajmy dziury w całym.

http://rzekotka.com/

https://www.facebook.com/rzekotkacom

Nie szukam dziury, jestem aktualnie w Katowicach i zastanawiałem się czy mam ich po drodze, a adresu na www nie ma. Dopiero na Fb widać :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panie i Panowie - nikt jeszcze nie zauważył że gdyby do tego "garba" wsypać z 10cm piasku ... to mamy ... DSB ?

tylko po co to pakować do zbiornika :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.