Skocz do zawartości
MayFly

Mułapka hit czy kit ??

Mułapka  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mu?apka hit czy kit ??

    • Hit
      17
    • Kit
      83


Rekomendowane odpowiedzi

Witm zapraszam do komentowania link do strony producenta i opis działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa - mistrzostwo swiata :-D cena i sam produkt - totalna masakra :-) ale na miejscu producenta nazwe bym opatentowal :-) jak wymysli cos porzadnego to moze byc hit :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staroć już :) Na "słodkim" forum opisywali to już dawno - ponoć "coś tam działa". Mnie zniechęcił brak kontaktu z firmą, zakupiłem na ich stronie sporo ceramiki i skończyło się na samym złożeniu zamówienia - zero jakiegokolwiek kontaktu - że o potwierdzeniu zamówienia choćby, nie wspomnę.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powoduje ze plynacy z pradem detrytus "skreci" do ktorejs z kieszeni a nie wyplynie z woda? (dolna prawa kropka)

I jeszcze inna watpliwosc... Jesli nie stosujemy plenum czy DSB to wszystkie zlogi detrytusu sa zrodlem NO3 tak jak kazda zafajdana gabka


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej zasadzie działa ta mułapka, ale u mnie w 400 litrach doskonale spełnia tę role komin. Mam na szerokość krótszego boku taki balkonik. Na dnie zbiera się śliczny beżowy detrytus. O ile w sumpie zauważlna ilośc zbiera sie po 2-3 miesiacach to tu po 2-3 dniach jest już co odessać


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość - szef tej firmy opatentował ten produkt, na targach zoobotanica 2012 w Wrocku opowiadał iż w morzu (oceanie) nie ma filtrów, gąbek, preparatów, które trzeba lać do wody i on stwierdził iż akwarium morskie może żyć sobie samo w sobie tylko dzięki tej mułapce i nie potrzeba nic więcej do szczęścia. A bakterie cały syfek rozłożą :)

Ciekawe ile w tym prawdy a ile głupot ?


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest prawda. Tylko z małym "ale" - jest trochę inny stosunek ryb, korali i "żyjątek", do wody, piasku i skały. Jeśli uda Ci się go zachować, wtedy wystarczy mułapka... :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat , czy ktoś odważył się stosować tą mułapke w morskim przez dłuższy czas ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AR bylo pokazane chyba 6 miesieczne szklo, ale nie powalilo na kolana

Wysłane z mojego SK17i przy użyciu Tapatalka


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało informacji na ten temat a jeszcze mniej zbiorników działających na mułapce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja widziałem ten patent na własne oczy w pewnym sklepie a małopolsce :) Podobno nie trzeba odpieniacza ani innych sprzętów... Fajnie by było :) Akwa miało na razie jakiś miesiąc i miało się dobrze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież są baniaki prowadzone bez odpieniacza, sumpa itp... nawet koło 200-300 litrów - gdzieś tutaj czytałem o takich...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno działać, teoretycznie. Kwestia dobrania odpowiedniego przepływu przez (nad) komorami i spowodowania unoszenia detrytusu z dna. Resztę robi grawitacja. Grube cząstki do pierwszej komory, najdrobniejsze do ostatniej, genialne w swej prostocie.

To prawie jak z moim znajomym, który zaparkował samochód w pobliżu komina, twierdząc, że tu nic nie spadnie, bo po to są kominy, żeby pyły odlatywały w dal. Zdziwił się jak zastał rankiem samochód "wytapetowany" dużymi kropkami ze smoły/sadzy itp (Petrochemia). He, he. Drobne cząstki i dym poleciały.

Co do czyszczenia, ja gąbki w kaskadzie płuczę co ok. 10-14 dni. Coś tam się jednak zbiera i nie jest tego mało. Bardziej martwi mie syfek w siporaksie, którego staram się nie ruszać, aby nie zaburzyć warstw tlenowych i beztlenowych.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie fajnie ale jak to się będzie sprawdzać po powiedzmy roku czasu, gdzie będą spsy i nie mała obasada ryb ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardziej kit niż hit , jeśli coś takiego to tylko sump z "lamalami".


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja się tym bawiłem, jednak od razu zakrzyczano mnie "to nie ma prawa funkcjonować!"

Myślę o powrocie do mułapki jednak nie w zbiorniku tylko w sumpie. Dlaczego ?

Zbieranie syfu zalegającego w sumpie

Funkcja odpieniacza

Cyrkulacja (powiązane z punktem pierwszym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ciekawe ile ona kosztuje bo jakoś nigdzie nie ma o tym wzmianki. Zalezne jest to od wielkości ale chociażby szacunkowy dla kilku najpopularniejrzych przedziałow litrażowych zbiorników tez byłoby warto znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba w tym projekcie słowotwórstwo ... kaman... Mułapka z komorą zwaną czelustnią .... padłem i kwiczę... :p

wysłane z kieszonkowego miniekraniku ;)


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiście mega podoba sie nazwa mułapka

łatwo zrozumieć nadawanie produktom/usługom anglojęzyczne nazwy lub brzmiące z naszej perspektywy egzotycznie

docenić należy jednak, że Polak chce swoją myśl techniczną okrasić nazwą zrodzoną z języka ojczystego

beczkę śmiechu można mieć na serio, gdy przetłumaczymy wiele dumnie brzmiących nazw/terminów zachodnich, z których miejscowi jakoś się nie śmieją...

bardzo kibicuję twórcom mułapki i wszystkim polskim konstruktorom, którzy nierzadko bardziej cenieni są poza granicami swego macierzystego kraju.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby coś takiego dobrze działało proponuje w całym lub części sumpa zrobić komorę z lamelami. Polecam lekturę

http://en.wikipedia.org/wiki/Lamella_clarifier


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, ciekawy artykuł, jednak moja znajomość angielskiego, jest zbyt uboga, żeby zrozumieć zależności pomiędzy kątami, powierzchniami i przepływem :( A taki odstojnik był by ciekawym elementem sumpa. Można by w dnie zamocować odpływ z zaworem, wtedy podmiana wody by jednocześnie czyściła komorę z detrytusu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Dla mnie nazwa kojarzy się z urządzeniem do łapania mułów albo... mułłów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warte obejrzenia, rowniez ze wzgledu na super rozwiazanie oswietlenia, ogrzewania i elektryki.

Fascynujace.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.