Skocz do zawartości
kilu

Ustawienie filtra ro + di

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Może to sie wyda głupie. Zastanawiam się czy filtr RO i filtr di może być ustawony w poziomie a nie pionie. Tzn prefiltry i di na leżąco. W sumie wydaje się że w niczym to nie przeszkadza ale warto się o to zapytać żeby mieć pewność i poznać opinie innych na ten temat. Nie widziałem żeby ktos o to pytał na forum. Pozdrawiam Kilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie filtr ro stoi, pojemnik z di leży. Wszystko działa, filtruje, na wylocie po di 0 pokazuje.

masz przezroczysty ? pokaż fotkę jak się ułożyła żywica (frakcje) bo akurat DI powinien stać a woda wpływać od dołu RO może leżeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz przezroczysty ? pokaż fotkę jak się ułożyła żywica (frakcje) bo akurat DI powinien stać a woda wpływać od dołu RO może leżeć

Właśnie czytałem gdzieś na forum chyba "wszystko o kawie" pisali ze demiralizator nie dziala w poziomie. Mimo wszystko spoko bo w sumie prefiltry zajmuja najwiecej miejsca. Ostatnio robilem zmianu w szafce i mi sie nie mieszczą w pionie. Dzięki za odpowiedź

Wysłane z mojego GT-S7710

Edytowane przez kilu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

żywica to mieszanka kationitu i anionitu (cokolwiek to jest :) jedno kwaśne drugie zasadowe) jak wymieniasz to przeważnie widać wyraźnie że się rozwarstwia - ustaw w pionie

bo może się nierówno zużywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat, a jak wygląda sprawa z objętością puszki DI?

Bo mam 2 puszki ale tylko 1l żywicy, i czy lepiej dać tylko jedną na full załadowaną czy 2 luźno??

Mogłem więcej zamówić fakt, albo dokupię albo jw, co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na 100 procent pewien ale z tego co czytalem musi byc na full i to mocno ubite bo woda ma się przez to przeciskac. Jak nie ubijesz to nawet ze świeżą żywicą mozesz miec tds więcej niż 0. Raz tak miałem nie ubilem i Tds001 dodałem jeszcze kieliszek żywicy i 000. Pozdrawiam Kilu

Wysłane z mojego GT-S7710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

puszka puszcze nierówna - są różne modele (średnia to coś koło 0,7l) - jedno jest pewne należy ubić żywicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo Ci zależy na czasie to możesz ubić jedną i puść bez drugiej puszki. Jak dojdzie Ci żywica to dołączysz drugą. One i tak się nie równo zużywają. Pierwszy stopień na pewno jest bardziej zużyty. Ja mam tylko jedną puszkę. Chyba że masz dwie puszki w jednej obudowie.

Wysłane z mojego GT-S7710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oddzielne 2 puszki ale właśnie spojrzałem ze jedna jest znacznie mniejsza wiec dam ja chyba jako druga.

Będę coś zamawial do akwa to kupię małe opakowanie i Juz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.