Skocz do zawartości
szczepangranit

Lampa led mars-aqua 300W

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.ebay.com/itm/300W-Dimmable-full-spectrum-219-234W-power-draw-led-aquarium-lights-for-SPS-LPS-/261534468394?hash=item3ce4ab492a:g:20AAAOSwMmBV0ZKA

czy ta lampa nadaje się do morskiego?

chodzi o spektrum

  • Spectrum of Light:
  • Dimmer One (50 LEDs): 14 x Cool White 12,000K, 10 x Neutral White 7500K, 10 x Warm White 3500K, 4 x Red 660nm, 4 x Green 520nm, 8 x Blue 460nm
  • Dimmer Two (50 LEDs): 20 x Royal Blue 450nm, 30 x Blue 460nm
  • co o tym sądzicie?

W opisie jest ,że do lps i sps...


ea4aaffa1d1a1b3012cc0437457f593au772a679.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wygląda jak "starsza siostra" chinki 165W i pewno świecić będzie podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Lampę użytkuję od grudnia zeszłego roku... dla ludzi zainteresowanych nią lampa ma sporą moc 300W ledów ale są obciążone niższym prądem z driverów co przekłada się tak naprawdę na 230W. U mnie wisi jakieś 12cm nad baniaczkiem i dla takiej wysokości kąt świecenia pozwala na oświetlenie baniaczka o wymiarach 90x40. mam ją wykręconą na jakieś 40% możliwości bo mam mały baniaczek. Lampa ma dwie sekcje - każda z nich sterowana potencjometrem niezależnie i zasilana również. Sekcja niebieska jest jak w opisie natomiast biała jak na warunki dla morszczaków trochę za żółta (kwestia gustu). U mnie montipora digitata uwielbia to słonko - bardzo ładnie wystawia polipy i przyrasta a baniaczek mam świeży... Za taką cenę bardzo polecam ten led

Edytowane przez sumka33 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.com/...0AAAOSwMmBV0ZKA

czy ta lampa nadaje się do morskiego?

W opisie jest ,że do lps i sps...

witam,

ciekawi mnie, czy kupiłeś lampę ? Jeśli tak, to jak się sprawuje ?

marcin


90x50x50 [225l + sump] z Gdańska http://nano-reef.pl/...jekt-z-gdanska/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przyłączam się do pytania. Musze w najbliższym czasie coś zakupić i ta wygląda dość fajnie.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przyłączam się do pytania. Musze w najbliższym czasie coś zakupić i ta wygląda dość fajnie.

lampę mam już w domu.

+ wygląd

+ jakość światła

+ 2 regulatory na obudowie, jeden do niebieskiego , drugi do pozostałych

+ możliwość podwieszenia lamy pod sufitem

+ ekspresowa wysyłka

- przy rozkręconym natężeniu LED o ponad 50% włącza się chłodzenie , wiatraczki są głośne ( zamówiłem za grosze nowe , o połowę cichsze - dam znać, czy jakość się poprawi :)


90x50x50 [225l + sump] z Gdańska http://nano-reef.pl/...jekt-z-gdanska/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałeś z Chin?Jakie były opłaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie z chin:

Pytał się o nią (lampę) 11 lutego - a dziś już ją ma :)

Statki tak szybko nie pływają :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego widziałem na aukcji to wysyłka jest z UK

Edit. Farti płaciłes coś dodatkowo - cło, VAT?

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego widziałem na aukcji to wysyłka jest z UK

Edit. Farti płaciłes coś dodatkowo - cło, VAT?

heh, do mnie przyszło z Germany, żadnych dodatkowych opłat , przesyłka szła 3 dni i kosztowała chyba 20 pln


90x50x50 [225l + sump] z Gdańska http://nano-reef.pl/...jekt-z-gdanska/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeślij link do aukcji gdzie kupowałeś. Ile wyszło ci po przeliczeniu na pln?

Tapnięte mobilnie

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli około 700,- za 185 wat . Z elektroniki jestem totalna noga - da się złożyć lampę DIY na markowych ledach w podobnej kwocie i zbliżonych parametrach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli około 700,- za 185 wat . Z elektroniki jestem totalna noga - da się złożyć lampę DIY na markowych ledach w podobnej kwocie i zbliżonych parametrach ?

Czyli około 700,- za 300 wat

i też jestem noga, nie mam pojęcia o składaniu, zapytaj: Grzegorza ( http://nano-reef.pl/user/24774-grzegorz-t/ ) , jest elektronikiem, myślę, że Ci coś podpowie.


90x50x50 [225l + sump] z Gdańska http://nano-reef.pl/...jekt-z-gdanska/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też będę wdzięczny za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania o jej sprawowanie ;)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć widzę duże zainteresowanie dużą chinką. Pisaliśmy już z kolegą @farti trochę prywatnych postów na temat tej lampy... mam dokładnie ten model, wcześniej ludzie zamawiali jej mniejszą siostrę (bo nie było większej) 165W - to lampy bliźniacze tyle że ta ma 100 LEDów. @endriu0 z tego co pamiętam to miałeś małą chinke więc ta jest identyczna tylko 2x większa - więc znasz jej mocne i słabe strony. Co do przesyłki z ebaya to przyszło mi to błyskawicznie (aż byłem zaskoczony) chyba po 7 dniach. Lampa przyszła z UK i z cłem nie było wtedy problemów. Lampa ta ma 20 x Royal Blue 450nm; 30 x Blue 460nm na jednym dimmerze (50 LEDów) także fluoro ładnie świecą. Biały dimmer ma (50 LEDów) 14 x Cool White 12,000K, 10 x Neutral White 7500K, 10 x Warm White 3500K, 4 x Red 660nm, 4 x Green 520nm, 8 x Blue 460nm natomiast ma mocno ciepłe światło jak na oświetlenie do akwarium rafowego i w mojej ocenie wykręcenie tego dimmera na full może nie wyglądać estetycznie (to moja prywatna opinia), Wszystkie diody mają zamontowane soczewki. Lampa posiada dwa przyłącza elektryczne ( biały i niebieski dimmer) oraz dwa niezależne potencjometry odpowiednio jedno do białego i jedno do niebieskiego dimmera. Ogólnie to w pełni samodzielne oświetlenie (aha trzeba by tu jakiegoś małego 1W leda dołożyć na noc jako oświetlenie nocne). U mnie lampa wisi na zamontowanych specjalnych linkach - wykonane bardzo schludnie (jak na moje oko). W tylnej części obudowy zamontowane są 3 wentylatory, których obroty zależą od mocy oświetlenia na jaką ustawimy lampę. Co do hałasu to na 100% możliwości może być odrobinę za głośna natomiast ja nie mogę przy mojej pojemności akwarium wykręcić ją tak wysoko bo bym korale popalił. Dlatego u mnie ona pracuje na 50% mocy i wiatraki kręcą się bardzo wolno. Wentylatory wydają mi się że to standardowe 92x92mm i z łatwością da się ja wymienić na jakieś z łożyskowaną bieżnią a nie ślizgową. Aha należy jeszcze wspomnieć o jednym - lampa nie posiada płynnego włączenia i wyłączenia a więc jeżeli ktoś chciałby mieć powolne jednogodzinne wschody i zachody w solniczce to trzeba sobie sterownik dołożyć... Obudowa wykonana jak w mniejszej siostrze - bardzo estetycznie i ładnie spasowana. To chyba wszystko

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie wyboru oświetlenia. Może jakieś uwagi po kilku miesiącach użytkowania? Czy zakup warty polecenia? I czy według Was da radę doświetlić po podniesieniu wyżej baniak 120x55szerx60wys? Z góry dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie wyboru oĹwietlenia. MoĹźe jakieĹ uwagi po kilku miesiÄcach uĹźytkowania? Czy zakup warty polecenia? I czy wedĹug Was da radÄ doĹwietliÄ po podniesieniu wyĹźej baniak 120x55szerx60wys? Z gĂłry dziÄkujÄ za odpowiedĹş. pozdrawiam

Witaj,

Na poprzednich stronach moĹźesz sobie przeczytaÄ moje wypowiedzi na temat tego produktu - na dzieĹ dzisiejszy w peĹni sie z nimi zgadzam. LampÄ natomiast podniosĹem do 15 cm nad poziomem wody co w zupeĹnoĹci wystarczy do oĹwietlenia mojego akwarium. Ĺťeby oszacowaÄ z jakiej wysokoĹci musiaĹbyĹ ĹwieciÄ Ĺźeby oĹwietliÄtwoje akwarium musiaĹbyĹ to policzyÄ - z trygonometrii . Lampa fajna i ma duĹźy zapas mocy - prowadzÄ na niej trochÄ spsĂłw (gĹĂłwnie montipory i seriatopory)natomiast jeszcze nie przymierzyĹem sie do acropor. Spektrum jakim Ĺwieci to typowy ukĹad szeroko rozpowszechnionych u nas chinek wiec musiaĹbyĹ u kogoĹ zobaczyÄ jak one ĹwiecÄ - to jest ich duĹźa wersja. Co do bezawaryjnoĹci to nie mam z niÄ Ĺźadnych problemĂłw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć widzę duże zainteresowanie dużą chinką. Pisaliśmy już z kolegą @farti trochę prywatnych postów na temat tej lampy... mam dokładnie ten model, wcześniej ludzie zamawiali jej mniejszą siostrę (bo nie było większej) 165W - to lampy bliźniacze tyle że ta ma 100 LEDów. @endriu0 z tego co pamiętam to miałeś małą chinke więc ta jest identyczna tylko 2x większa - więc znasz jej mocne i słabe strony. Co do przesyłki z ebaya to przyszło mi to błyskawicznie (aż byłem zaskoczony) chyba po 7 dniach. Lampa przyszła z UK i z cłem nie było wtedy problemów. Lampa ta ma 20 x Royal Blue 450nm; 30 x Blue 460nm na jednym dimmerze (50 LEDów) także fluoro ładnie świecą. Biały dimmer ma (50 LEDów) 14 x Cool White 12,000K, 10 x Neutral White 7500K, 10 x Warm White 3500K, 4 x Red 660nm, 4 x Green 520nm, 8 x Blue 460nm natomiast ma mocno ciepłe światło jak na oświetlenie do akwarium rafowego i w mojej ocenie wykręcenie tego dimmera na full może nie wyglądać estetycznie (to moja prywatna opinia), Wszystkie diody mają zamontowane soczewki. Lampa posiada dwa przyłącza elektryczne ( biały i niebieski dimmer) oraz dwa niezależne potencjometry odpowiednio jedno do białego i jedno do niebieskiego dimmera. Ogólnie to w pełni samodzielne oświetlenie (aha trzeba by tu jakiegoś małego 1W leda dołożyć na noc jako oświetlenie nocne). U mnie lampa wisi na zamontowanych specjalnych linkach - wykonane bardzo schludnie (jak na moje oko). W tylnej części obudowy zamontowane są 3 wentylatory, których obroty zależą od mocy oświetlenia na jaką ustawimy lampę. Co do hałasu to na 100% możliwości może być odrobinę za głośna natomiast ja nie mogę przy mojej pojemności akwarium wykręcić ją tak wysoko bo bym korale popalił. Dlatego u mnie ona pracuje na 50% mocy i wiatraki kręcą się bardzo wolno. Wentylatory wydają mi się że to standardowe 92x92mm i z łatwością da się ja wymienić na jakieś z łożyskowaną bieżnią a nie ślizgową. Aha należy jeszcze wspomnieć o jednym - lampa nie posiada płynnego włączenia i wyłączenia a więc jeżeli ktoś chciałby mieć powolne jednogodzinne wschody i zachody w solniczce to trzeba sobie sterownik dołożyć... Obudowa wykonana jak w mniejszej siostrze - bardzo estetycznie i ładnie spasowana. To chyba wszystko

Pozdrawiam

Witam,

Jestem zainteresowany taką lampą wiec ciekawi mnie Jaki sterownik pan poleci do wschodów i zachodów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.