Skocz do zawartości
Coltrane

Jebao / Jecod Cross Flow Pump CP-40

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ktoś z Was, drodzy forumowicze orientuję się czy jest w polsce serwis dla falownika CP-40 ?

Falownik w ciągu roku wysiadł 3 razy, erybka nie przyjmuke na gwarancje twierdząc, że wszysyko jest ok... dramat. Chyba trafił mi sie wadliwy model :unsure:

Edytowane przez Gato (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Cześć.
Ktoś z Was, drodzy forumowicze orientuję się czy jest w polsce serwis dla falownika CP-40 ?
Falownik w ciągu roku wysiadł 3 razy, erybka nie przyjmuke na gwarancje twierdząc, że wszysyko jest ok... dramat. Chyba trafił mi sie wadliwy model :unsure:
Mi poszedł cp-40 dokładnie trzpień, reklamacja tego nie uwzględnia. Mimo to dali mi nową pompę. Erybka - Marki.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój drugi cp 40 padł po 6 miesiącach, po wymianie silnika pochodził jeszcze 3 miesiące i tak skończył się moja przygoda z tego typu falownikami, zarówno od jebao jak i maxspecta. 


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Ja przymierzam sie do zakupu wersji cp-55, mam nadzieję że jest trochę poprawiony względem starszych braci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Cp 40. Jeden wirnik chodzi na pelnej mocy, drugi ewidentnie słabiej. Probowałem juz zmieniać strony. Z 20 razy wyciagalem i dalej to samo. Jakies pomysly?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

a do mnie przyszła dzisiaj właśnie cp-55 kawał fajnego sprzetu będę testował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laszek spróbuj rozłożyć wirnik i ponownie go złożyć , u mnie pomogło . Używam dwóch CP 40 od roku i jest OK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Laszek spróbuj rozłożyć wirnik i ponownie go złożyć , u mnie pomogło . Używam dwóch CP 40 od roku i jest OK. 
Składałem go naście razy. Nakładka gumowa na wirnik się ślizga i obraca ją. W każdym bądź razie jeden wirnik chodzi słabiej.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 godzin temu, laszek napisał:

Składałem go naście razy. Nakładka gumowa na wirnik się ślizga i obraca ją. W każdym bądź razie jeden wirnik chodzi słabiej.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

w tych pompach sa chyba dwa oddzielne silniki, widocznie ten o którym piszesz się kończy czytałem że wersje 40 i 25 mialy tendencję do zacierania/przepalania się silnik, ponoć po roku 2017 była już wypuszczana w wersji z poprawionym silnikiem, z ktorego roku jest  twoja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
w tych pompach sa chyba dwa oddzielne silniki, widocznie ten o którym piszesz się kończy czytałem że wersje 40 i 25 mialy tendencję do zacierania/przepalania się silnik, ponoć po roku 2017 była już wypuszczana w wersji z poprawionym silnikiem, z ktorego roku jest  twoja ?
Moja była z zeszłego padł trzpień po 6 miesiącach. Dostałem nową inne zaczepy w silniku widzę, a jeden wirnik wolniej kręcie po niespełna 1,5 miesiąca...

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, laszek napisał:

Moja była z zeszłego padł trzpień po 6 miesiącach. Dostałem nową inne zaczepy w silniku widzę, a jeden wirnik wolniej kręcie po niespełna 1,5 miesiąca...

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

to musi być jakaś wada jak masz możliwość to reklamuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

To wina trzpienia, który nie jest uwzględniany na gwarancji... Dostałem nową pompę... Raz

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 minut temu, laszek napisał:

To wina trzpienia, który nie jest uwzględniany na gwarancji... Dostałem nową pompę... Raz

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

nom to słabo zostaje Ci kupić, mozesz napisać do chińczyka na aliexpres być może któryś z dostawców ma dostęp do takich części i da rade kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Więcej tego nie kupie właśnie zamontowałem tunze 6105 turbelle stream. Cp chodzi jakoś to niech chodzi. Kupię coś na jego miejsce. Prawdopodobnie vortech mp40

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ja kupiłem cp-55 na test bo wyszła niedrogo i czytalem że jest podobno poprawiona wzgledem poprzedniczek,  zobaczymy jak się nie sprawdzi to kupię Maxspect GYRE bardzo mi sie podoba taki typ pompy jedna w akwarium i pieknie miesza wodę :), nie upieram się na jebao ale fajnie by było jakby nie padła za 6 miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać ale ma znaczenie poprawne złożenie samego wirnika , po wyciągnięciu łopatek i ponownym ich osadzeniu poprawia się praca pompy. Testowałem to wielokrotnie . Dwa CP 40 używam od roku i wszystko jest OK.  Moje zakupiłem w DMG Group w Katowicach. Obsługa super. Zadzwoń może Ci pomogą tel. 695 416 544. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Nie pierwszy raz czyściłem cp-40. I nie wypowiadałbym się jakbym nie potrafił go poskładać. Ale dzięki za info.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy używa ktoś CP-55 i może coś powiedzieć o tej pompie? Opinii mało i nie wiem czy to tak wadliwa pompa jak CP-40 czy jednak coś poprawili?


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Pompa jest super, ja używam od marca polecam :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompa jest super, ja używam od marca polecam [emoji4]
 
 
A jak u ciebie z głośnością, bo moja jest mega główna i zastanawiam się czy się musi dotrzeć czy ten typ tak ma.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ja mam w trybie falowania jak stanę przy szkle to słyszę, ale muszę się przysłuchać, akwarium stoi w sypialni ale jest jak wiesz w ścianie wiec ciężko mi ocenić :), nie pamiętam czy na początku chodzila głośniej :/ , za to wiem że jak wpadnie mały ślimak to nie ma spania :) trzeba wyciągnąć ale to bolączka tego typu konstrukcji, a co twoja aż tak mocno hałasuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest masakra, fakt ze odpalałem testowo w akwarium 100x40x40 zapełnione tylko w 1/3. Ale warkot masakryczny.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 godzin temu, Gothmog napisał:

No właśnie jest masakra, fakt ze odpalałem testowo w akwarium 100x40x40 zapełnione tylko w 1/3. Ale warkot masakryczny.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

Nom skoro aż tak to słabo, ale przy takiej malej ilości wody ciężko stwierdzić pamiętaj te pompy są przeznaczone do zbiorników morskich od 1,5-2m, a w słodkowodnych do 2,6m, ja mam akwarium 100x60x65 i na 3-4 biegu buja za 3 pompy :)

Przechwytywanie.JPG.d53a367409ca9b79700bd7b64627394a.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

CP 40 działała aż przestała działać...:( minął rok i kilka naście dni .Rozleciał się ten silikonowy element który łączy wirnik z silnikiem i mam pytanie czy ktoś to już miał i jak sobie z tym poradził? a może jakiś sklep ma części zamienne do tych falowników....szukałem w "Polskim" internecie ale nic nie znalazłem (w j.ang jest mi nieco ciężko)...

 

już wiem Aquario jest dystrybutorem.zapytam u nich.

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.