Skocz do zawartości
Coltrane

Jebao / Jecod Cross Flow Pump CP-40

Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz oddałem swoją i zwrot kasy 4 razy wymieniana i za każdym razem po tyg to samo, zraziło mnie to, teraz mam rw8 jedna i buja wodę aż miło


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, nie masz tam żadnej instrukcji jak to rozłożyć, muszę poszukać jutro czy coś jest w pudełku to dam znać.

Nie ma nic. Na filmiku widać już po odgięciu tych końców. Boję się coś złamać.Coś w tym linku , ale z portugalskim u mnie słabo od 4 min :)

Rozebrałem to. Wystarczy odgiąć, ale chyba lipa, bo jeden wałek jest chyba zablokowany. Obraca się bardzo ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już kilka razy CP-25 stanęła ale za każdym razem z ślimakiem w środku. Nigdy jej nie rozbierałem tylko zawsze ślimaka uśmiercałem małym widelczykiem do defonte :/ niestety... Sprawdź czy ci się wirniki swobodnie obracają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu do serwisu...ten sam problem silnik padł.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu do serwisu...ten sam problem silnik padł.

O.o ... masz CP-40 czy 25? Ja cały czas tylko ślimaki z wirnika wyciągam - chyba zrobili za szerokie odstępy w osłonie wirnika i przez to co chwile tam jakiś turbo go blokuje a tak hula aż miło. Mam CP-25 - może oprócz różnic w wielkości duża wersja ma jakiś feler...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.o ... masz CP-40 czy 25? Ja cały czas tylko ślimaki z wirnika wyciągam - chyba zrobili za szerokie odstępy w osłonie wirnika i przez to co chwile tam jakiś turbo go blokuje a tak hula aż miło. Mam CP-25 - może oprócz różnic w wielkości duża wersja ma jakiś feler...

Cp 40,ponoc pierwsza partia wyszła z felernymi silnikami.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.o ... masz CP-40 czy 25? Ja cały czas tylko ślimaki z wirnika wyciągam - chyba zrobili za szerokie odstępy w osłonie wirnika i przez to co chwile tam jakiś turbo go blokuje a tak hula aż miło. Mam CP-25 - może oprócz różnic w wielkości duża wersja ma jakiś feler...

Mam maxpecta 150 i mam ten sam problem, lecz u mnie nie blokowało zwykle wirnika ale było słychać stukanie ślimaka o obudowę, takie terkotanie. Żeby nie było za wesoło to miałem felerną uszczelkę tą która jest na osłonie wirnika którą się wciska w główny napęd, a, że mam pompę do góry nogami przekręciło mi tą osłonkę do góry, woda zaczęła chlapać na lampę i sprzątania w cholerę miałem. Uważam, że w gyre za szerokie są szczeliny w osłonie wirnika i teraz już wiem, że w jebao jest podobnie.

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Ĺlimak jest odpowiednio duĹźy ze go nie wciagnie to tez terkocze ale te mniejsze z reguĹy wciÄga i blokuje wirnik. Zapala sie czerwona lampka i trzeba biedaka uĹmiercaÄ i restartowaÄ pompkÄ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Panoramiks200 jak to masz do gory no game, nine wyobrazam sobie tego. Przeciez te kratki swobodnie można kręcić w koło ustawiając strumien od poziomego do pionowego, ja mam pod katem 40 stopni ustawiony kierunek strumienia w stosunku do tafli.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek nie mogłem się powstrzymać sorry za off top ale czy Ty jako strażak też wolisz niebieski ? haha

Co do pompy to po prostu jak założysz prosto woda jest kręcona zgodnie ze wskazówkami zegara i zaczyna opadać u mnie po 150cm. Jak obróciłem do góry nogami to jest podkręcana w przeciwną stronę do ruchu zegara tworząc wiry z dołu w górę i leci mi przez całe 2m prosto do pudełka.

Zobacz czerwony kolor to jak miałem normalnie, a zielony to jak idzie to teraz.

post-13865-0-10305200-1475775413_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemień wirniki z prawe daj na lewą stronę z lewej na prawej.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemień wirniki z prawe daj na lewą stronę z lewej na prawej.

Karol ale czy coś się jej może stać jak przekręciłem całą pompę ? Żeby zrobić jak Ty mówisz musiałbym na biegu wstecznym hulać

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem,w nowych jebao był taki myk że kabel był umiejscowiony od dołu,co wydawało mi się bez sensu ,musiałem przewód poprowadzić pod pompą że by nie byczała,i kiedyś wyjąłem ją i na zasadzie prób i błędów poprzemieniałem wirniki tak jak ci napisałem,i było ok.Do momentu aż nie padła...ale to inna historia.Później już było ok.

ale żeby twoja nie chodziła do tyłu bo to bez sensu zrob tak ,tzn spróbuj wymienić.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W maxpect kabel jest po środku. A jak zamienię wirniki i nie dam trybu wstecznego to będę miał słabszą moc ze względu odwrotnie zamocowanych łopatek

edit:

Chyba, że nie do mnie piszesz ? ;)

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ciebie do ciebie Rafał,w jebao też jest po środku kabel,No nie wiem ja bym popróbował.Umnie zadziałało.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ciebie do ciebie Rafał,w jebao też jest po środku kabel,No nie wiem ja bym popróbował.Umnie zadziałało.

Na razie chyba podoba mi się tak, woda nie opada a leci w górę i jest moc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mopja woda też leci w górę,ale po tafli czyli napowietrza, a później skręca na dół i zbiera syf.

Moja pompa jest około 10cm nad taflą.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mopja woda też leci w górę,ale po tafli czyli napowietrza, a później skręca na dół i zbiera syf.

Moja pompa jest około 10cm nad taflą.

To wszystko to i tak trzeba metodą prób i błędów. Ciężko mi było ślimaki wyciągać jak czasem w nocy któryś wpadnie, a do góry nogami to ta kratka trochę inaczej jest ustawiona i trochę mi łatwiej grzebać tam pensetą. Lecz czasem się nie da wyjać i trzeba wyjąć pompę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, czerwony :). To wymyśliłeś z tym odwróceniem, ja mam 7 cm od tafli i tak ustawione że trafia w tafle prąd z pompy 10cm od ścianki akwarium i leci po całości ac02dc9edd97d3587847c394da7fdc02.jpg74ed114b2542c2c9f0c8800f452af71e.jpg436be024650cbc2f8a416bf552ba6a3f.jpg

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz u mnie po 150cm odpadało na dno. Teraz jak woda się kręci w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara, woda nie opada i pięknie przedmuchuje całe 200cm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do dziś byłem cały czas bardzo zadowolony z pompy.

Dziś rano jak wstałem to nie chodziła a na kontrolerze paliła się czerwona lampka warning.

W wirnikach nie ma żadnego ślimaka.

Wyłączyłem z prądu i włączyłem kilka razy i w ogóle nie rusza.

Ktoś ma jakąś radę czy pakować i do sklepu na gwarancję oddać do naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz i przemyj, jak nie pomoże to do sklepu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do dziś byłem cały czas bardzo zadowolony z pompy.

Dziś rano jak wstałem to nie chodziła a na kontrolerze paliła się czerwona lampka warning.

W wirnikach nie ma żadnego ślimaka.

Wyłączyłem z prądu i włączyłem kilka razy i w ogóle nie rusza.

Ktoś ma jakąś radę czy pakować i do sklepu na gwarancję oddać do naprawy?

Na gwarancję silnik padł,ja już miałem to 2razy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.