Skocz do zawartości
Coltrane

Jebao / Jecod Cross Flow Pump CP-40

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu nasze sklepy nie maja cp 25 czy to az taka nowosc jest?

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nowosc ale bież większy model i go skręcasz nie różnią sie wielkością za bardzo


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalnie z pudełka właśnie był już tak .Może źle złożyli.

Zauważyłem że jak pompa jest do góry nogami to gorzej dmucha :D Czyli jak kabel jest u góry.

edyta.

Pompa cicha jak na razie. Bardziej słychać odpieniacz z szafki. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym cp 25 bo jest tansza a mam tylko 200 litrow solanki.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie maxspect 150 na 70 % mocy przy długości 180 cm zbiornika dmucha konkretnie - na maxa jak dam - fale jak na Bałtyku. Chocdzi cichutko i jeszcze nie czyściłam. Planuje zakupić drugi ale mniejszy i zastanawiałam się nad zamiennikiem - po tym co wyczytałam - pozostanę przy oryginale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu Gyre zaliczył pierwsze czyszczenie po 6 miesiącach i poza walorami estetycznymi nic się nie zmieniło. Brak tutaj efektu zbierania się śluzu pomiędzy magnesem a stojanem co ma miejsce w tradycyjnych falownikach czy pompach. same łopatki były czyste jak i wnętrze kratek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wracam z pracy a moja pompa nie pracuje, szlak trafił motor, kreci się 2 razy i włącza się światełko na kontrolerze, czyszczenie nic nie pomogło .Poszła na gwarancje :(


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak cyrkulacji nie jest dobrą wiadomością, ale tak z off top to temp. jaką masz 27st.C też nie służy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek nie strasz chłopaka :p 27 to jeszcze zero lipy ;) przy 40 stopniach na termometrze zewnętrznym mam 34 w pokoju,chłodziarka daje radę do 28,5 schłodzić wodę, a furczy jak farelka. Uważam, że dopiero to jest skrajnie wysoka temperatura lecz jeszcze nie zabiła mi korali. Wyczuwam, że masz klimę w pokoju :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam klimy i max mam 27 w domu to Ty na pustyni mieszkasz?:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem zwykła pompkę obiegowa na szybę i było ok , sklep w którym kupiłem pompę wysłał mi expresem ze miałem pompkę przed 12 następnego dnia , a co do temperatury ostatnio czytałem fajny artykuł ze optymalna tem to 26,27C a 25 to minimalna i ze nie powinno sie schodzić poniżej i ze bardziej niebezpieczne jest zejście poniżej 25C niż kilku dniowe przegrzanie zbiornika


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Panoramiks200 w poprzednim mieszkaniu i baniaku 200l miałem klime, teraz na nowym lokum i zbiorniku nie mam, a temperaturą steruje system automatyki domowej za pomocą rolet okiennych, w zależności od warunków atmosferycznych i ruchu słońca odpowiednio zamyka i otwiera rolety aby nie nagrzewać mieszkania, a zachować cyrkulację chłodnego powietrza w domu. Jak na razie świetnie się sprawdza i zwykle mam 5 st.C różnicy pomiędzy domem a dworem. Akwarium chłodzone jest 4 wentylatorami, które maksymalnie są w stanie zbić w dół o 2 st. C suma tego wszystkiego pozwoliła mi uniknąć dodatkowych sprzętów.

W akwarium utrzymuję tendencje spadkową w nocy i stopniowy wzrost w dzień, tak bay cykl dnia i nocy był powiązany ze światłem.

Zauważyłem, że temp na poziomie 24 do 25 st. C jest optymalna dla zimy i lata, nie powoduje częstego załączania grzałki co przy dużym akwarium na znaczenie.

Na Wielkiej rafie są znacznie większe temperatury:

http://www.great-bar...ef-weather.html czyli jak widać w naturze jest to całkiem przystosowane.

Poniżej screen z widocznym wykresem z mojego domu:

0eee58ed346b572523b2e3deaced8650.png

A jakie wy trzymacie temperatury?

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta pompa nada się do baniaka 90x43x40cm ?? da się ją wysterować ,żeby nie zrobiła tajfunu w baniaku ?? baniak pod miekasy i lpsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do użytkowników CP40 a mianowicie czy dwa takie falowniki wyrobią się w akwarium o wym. 200X60X60.

Z góry dziękuję za odpowiedź i sugestie.

Pozdrawiam Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta pompa nada się do baniaka 90x43x40cm ?? da się ją wysterować ,żeby nie zrobiła tajfunu w baniaku ?? baniak pod miekasy i lpsy.

Mam CP25 dokładnie w akwarium o takich wymiarach i sterowanie mocą i czasem pracy jest na tyle dokładne że można sobie wszystko spokojnie wyregulować nawet na mniejsze zbiorniki.

Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników cp25 miał z nią problemy mi przyszłedl tydzien temu nowy silnik do niej i dziwi juz nie działa dokładnie to samo sie zrobiło co ostatnio


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników cp25 miał z nią problemy mi przyszłedl tydzien temu nowy silnik do niej i dziwi juz nie działa dokładnie to samo sie zrobiło co ostatnio

Mam ją od 4-5 miesięcy i nie mam z nią żadnych problemów. Może masz ją źle złożoną albo wirnik ma opory przy obrocie. Zapytaj czy możesz odesłać całą pompę do weryfikacji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mi wysłał dzisiaj cala nowa dobrze ze w uk kupiłem i właściciel sklepu jest profesjonalista i tez tak podchodzi do klientów


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jebalka już na gwarancji,stanela i koniec...Generalnie wszystkie te szity od jebao ,każda pompka byla kilka razy na gwarancji,e bez skutków,po kilku dniach ciągle były problemy.Chyba następnym razem zainwestuje w markowy sprzęt.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także swoją juz 2 razy odsyłałem bo stanęła i kaplica .... Teraz ponoć maja wymieniać silniczki i ma być dobrze , wiec jest nadzieja

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


300L

642a045595e7faf264be73fb03561bd5u953a894.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także swoją juz 2 razy odsyłałem bo stanęła i kaplica .... Teraz ponoć maja wymieniać silniczki i ma być dobrze , wiec jest nadzieja

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wszystko to moim zdaniem błędy młodości. Pamiątajcie, że Maxspect też miał skuche z mocowaniami -chodził jak traktor dopiero za 3 razem osiągneli oczekiwany przez nas efekt-Jeboao też się nauczy :)

Tak samo jak pompy dozyjące. Słyszałem, że nie trzymają ciśnienia i wężyk się zapowietrza. Mam DP3 i działa bez zarzutu -w porówanianiu do AquaTrenda mega szybka i cicha . Oczywiście nie wiem jak będzie z żywotnością :)

Poczekamy zaobaczymy .

Póki co Cena Czyni Cuda . Wszystkie tzw. Chińczyki są 2 x tańsze od konkurencji .

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wróciła w poniedziałek , w sumie z tego co widzę zostala wymieniona na nową cała pompka,tylko sterownik i zasilacz został stary.Ale pompka odziwo chodzi dużo ciszej jak tamta poprzednia.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja CP-40 Cross Flow się zablokowała. Mam pytanie jak ją rozłożyć. Czy wystarczy rozchylić te okrągłe końce czy jeszcze coś tam trzeba kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CP-40 , ściągana od dystrybutora z Chin, na razie działa pięknie, nic się nie zacina, nie masz tam żadnej instrukcji jak to rozłożyć, muszę poszukać jutro czy coś jest w pudełku to dam znać.


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.