Skocz do zawartości
Coltrane

Jebao / Jecod Cross Flow Pump CP-40

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znac jak jest ze spadkiem wydajnosci po 3 tygodniach pracy.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie spodzkewalem wyrywania korali,bo to nie oto chodzi,Napewno moca się różnią,ale jak dla moich potrzeb ta pomka wystarczy.No i maam spory zapas mocy gdyby zachciało i się zrobić huragan,sztorm.

Sztorm, a właściwie zmiana kierunku jest przydatna do wymycia detrytusu.

Są mniej wydajne i są połowe tańsze.Wolał bym kupić dwie Jebałki i mieć na zapas niż jedną maxpecta,swoją drogą też produkcji Chińskiej.

Tak, tyle że przy dwu pompach masz dwa razy więcej kabli i sprzętu w baniaku. Masz dwa razy większe zużycie pradu i dwa razy większe prawdopodobieństwo awarii, co przy chińczyku tej klasy jest nie do pominięcia.

Maxpect jest też robiony w Chinach, ale ma inną kontrolę jakości i staranności wykonania. No i wyższą kulturę pracy. Poza tym mam serwis w Polsce. Fakt że w Rybce mają wzorowe podejście do klienta - to ratuje sytuację.

Jednak myślę że będziesz zadowolony z tej pompy, Jak i inni użytkownicy, ja jednak polecam oryginał :) - ot choćby dla zasady :)

I


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztorm, a właściwie zmiana kierunku jest przydatna do wymycia detrytusu.

Tak, tyle że przy dwu pompach masz dwa razy więcej kabli i sprzętu w baniaku. Masz dwa razy większe zużycie pradu i dwa razy większe prawdopodobieństwo awarii, co przy chińczyku tej klasy jest nie do pominięcia.

Maxpect jest też robiony w Chinach, ale ma inną kontrolę jakości i staranności wykonania. No i wyższą kulturę pracy. Poza tym mam serwis w Polsce. Fakt że w Rybce mają wzorowe podejście do klienta - to ratuje sytuację.

Jednak myślę że będziesz zadowolony z tej pompy, Jak i inni użytkownicy, ja jednak polecam oryginał :) - ot choćby dla zasady :)

I

Mi bardziej chodziło o to że bym wolał kupić dwie sztuki,w razie awarii jednej zakładam druga,zreszta mam tak sprzęt od dawna pokombinowany żeby mnie nie zaskoczyło nic,w jakis długi weekend,dwie lampy,dwa cyrkulatory dwie obiegowki.Lepiej dmuchać na zimne,wczoraj spaliła mi się dolewka a tej nie miałem podwójnej...dobrze że we Wrocku jest gdzie na szybko kupić.

Dam znac jak ze spadkiem siły dmuchania,bo mając już doświadczenie z WP ,jest to możliwe.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc tak...Pompe uruchomiłem dzisiaj rano moje dwie WP25 były nie słyszalne,po zamianie na CP40 różnicy w głośności w pokoju nie widzę,dopiero jak przyłożę ucho do magnezu to słychać delikatnie coś.Moc pompy mam ustawioną na 60%,ale i przy 100% nic nie słychać,mam akwarium długości 80cm i ta moc jest w sam raz,fajnie dmucha na taflę,strumień jest widoczny na całości tafli a nie punktowo jak przy WP.Generalnie jestem bardzo zadowolony,choć próbowałem ją rozebrać przed włożeniem do wody żeby sprawdzić jak to się robi,i się poddałem.Fakt pompa się trzęsie ale amortyzatorki dają radę i nie przenoszą nic na szybę,pompa ma bardzo mocny magnez.Ale sądzę że przy grubych szybach docisk moze być słabszy i może magnez nie trzymać pompki na 100% stąd te drgania.Pompa ustawiona poziomo.Niby długa ale i tak jest wizualnie mniej zauważalna jak dwie WP.

Myślę że za 550zł nie znajdziemy teraz na rynku lepszej pompki,którą można dopasować do wielu różnego rodzaju zbiorników(wielkość i obsada).

Pompa kupiona w erybce.

Dzięki bober6662 za opinie, proszę cię tyko popraw nazwy bo magnez i magnes to dwie rożne rzeczy ;).

Sent from the sea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jedna cp-40 dałaby radę w zbiorniku dł.160?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jedna cp-40 dałaby radę w zbiorniku dł.160?

hej, ja mam na 185 i jest cool :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, ja mam na 185 i jest cool :)

:thumbup:

A jakiej długości jest kabel od pompy do sterownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek hahaha Jebao i 185cm długości ??? Bez urazy ale...przy SPS to jakiś żart ;) Mam 200x50x50 i jebao zostało oddane do sklepu po godzinie. Teraz mamy jednego Gyre 150 na 100% przez 10s i 10s min, a vis a vis jest 6105 na max i wavebox 6215 i dopiero to w miarę daje radę, dodam, że próby ratowania jebao przez dołożenie 6105 i 6215 nie poskutkowały zbytnio. CP-40 to max 120cm przedmuchiwała u mnie,ogólnie to szkoda bo pokładałem nadzieje w tej pompie. Co prawda gyre 150 to do 150cm ładnie dmucha,niby niewiele więcej, ale niektóre korale musiałem podkleić bo pompa ma na prawdę pie**********e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może instrukcje w pdf,albo umie wytłumaczyć lopatologicznie od czego zaczynamy rozbieranie pompy...który element pierwszy i jak?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec

1. ściągasz 2 plastikowe zaślepki po obu końcach pompy

2.teraz możesz odczepić pompę od magnesu po prostu wysuń ja

3, teraz odciągnij 2 wirniki od silniczka

4. teraz z wirnika po stronie tych zaślepek (patrz punkt 1) wyciągnij gumkę która trzyma wirnik

5. teraz delikatnie wypychaj wirnik po stronie tych gumek

6.myjesz i gotowe rob jedna stronę na raz bo potem sie można pogubić ze składaniem

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec

1. ściągasz 2 plastikowe zaślepki po obu końcach pompy

2.teraz możesz odczepić pompę od magnesu po prostu wysuń ja

3, teraz odciągnij 2 wirniki od silniczka

4. teraz z wirnika po stronie tych zaślepek (patrz punkt 1) wyciągnij gumkę która trzyma wirnik

5. teraz delikatnie wypychaj wirnik po stronie tych gumek

6.myjesz i gotowe rob jedna stronę na raz bo potem sie można pogubić ze składaniem

Dzięki,u dało się.Generalnie nie chciałem jej czyścić ale drażni mnie ten przewód który oryginalnie był na dole pompy,teraz poprzestawjalem ja lekkko i kabel mam u góry i co ciekawe drgania ustały .


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kabel zawsze był u gory cos chyba zle podpioles :)


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kabel zawsze był u gory cos chyba zle podpioles :)

oryginalnie z pudełka właśnie był już tak .Może źle złożyli.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło, może ma już ktoś jakieś spostrzeżenia dotyczące tego cyrkulatora używanego przez dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po miesiacu jestem bardzo zadowolony. nie wrocilbym do starych, klasycznych pomp.

Choc uzywam tylko na10-20% mocy

10-20% mocy starcza na jakie akwarium u Ciebie? chodzi mi o długość zbiornika...



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak po miesiącu? Ciszej chodzi czy nadal słychać "mruczenie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wydajnoscia czy szybko spada?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wydajnoscia czy szybko spada?

Ja użytkuję CP-25 od 17 maja 2016r. i jeszcze jej nie myłem (O.o) i o dziwo nie zarasta. Konstrukcja jest jakoś tak wykonana że zarówno wlot jak i wylot nie ma tendencji do zarastania. Czego nie mogę powiedzieć o korali którą co parę tygodni muszę przeczyścić. Korpus magnesu CP-25tki wewnątrz akwarium natomiast zarósł strasznie - może dlatego że przepływ wody w tym rejonie jest dość niewielki. W tym czasie miałem 1 awarie - Jebaoka przestała dmuchać na jakieś (12h). Na sterowniku zaświeciła się czerwona kontrolka "awaria". Wyłączałem cyrkulator i ponownie go włączałem kilkukrotnie aż coś mnie wzięło żeby zaglądnąć do akwarium w łopatki (co tam się do .... dzieje) - ku mojemu zdziwieniu mały turbo tak niefartownie wlazł do pompy że ją całkowicie zablokował. Niestety biedaka musiałem pozbawić części skorupki żeby odblokować cyrkulator. Po ponownym włączeniu Jecod zaczął znowu śmiało dmuchać. Szczerze polecam tą pompę cyrkulacyjną - niejedna mimo zablokowania łopatek dalej puszczałaby na silnik prąd przez co mogłoby się to różnie skończyć z nieodwracalnym uszkodzeniem pompy włącznie. Tutaj jak widać chiński producent wykazał się myśleniem :). Aha co do kultury pracy to mogę powiedzieć że po tym czasie (2 miesiące) pompa może odrobinę głośniej pracuje w porównaniu do początku jej żywota w moim baniaczku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś u Nas w kraju ma ten model cp25 w sprzedazy czy ciagnoles go z chin?

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś u Nas w kraju ma ten model cp25 w sprzedazy czy ciagnoles go z chin?

fish street

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez użytkuje juz trochę ta pompę wiec tak

Jest to najgłośniejsze urządzenie w baniaku ale da sie żyć

Spadków mocy nie zaobserwowałem tak jak przedmówca mało zarasta glonami

Generalnie pompa jest super i nie zamienił bym jej na tradycyjne ewentualnie na oryginalne gyre by było trochę ciszej


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.