Skocz do zawartości
xEndriu

Ro4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie,we wrześniu zamontowałem filtr i pokazywał 0 ppm. Ale dzisiaj trochę wody chciałem sobie zrobić i jest 30 ppm . Co może być? Filtry do wymiany po 2 miechach ? Nawet 200 wody nie zrobiły

Edytowane przez xEndriu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuść kilka litrów wody tak żeby wszystko sie przepłukało i powtórz pomiary. Jak będą dalej wysokie to żywica do wymiany.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zawsze spuść ze 2 l w ściek i dopiero mierz czy ma 000 , +/- 45min to średni wynik na 5l więc jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki , jutro 5l zrobię i potem sprawdzę . A jaki jest powod szybkiego zużycia ? Jeszcze zapytam czy 5l w 43minuty to dobry wynik ?

A jakiej przepustowości masz membranę ??

U mnie na 100 leci 5L około 25-30 minut.

Jak często używasz filtra? jeżeli rzadko to spokojnie 5-10L upuść do kibla i dopiero potem sprawdź TDS-em.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membrana to 75 . Używam zadko . Dzisiaj zawory zamontowałem . Zaraz za wylotami z filtra woda ro i ściek . A membranę trzy macie pod ciśnieniem ? Np zasilanie normalnie włączone A zakręcone zawory wylot ścieku i ro

Edytowane przez xEndriu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie zakrecam, zeby nic nie stalo pod cisnieniem, bo jak cos popusci...

Wazne, zeby zywica nie stala bez wody.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywicę masz ubitą czy luźno lata? Jeśli jest luz to dosyp do pełna.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaleca się bardzo, aby kartridże z żywicą stały pionowo. Żywice Di mają skłonność do zmniejszania z czasem swojej objętości. Jeśli pojemnik na żywicę leży poziomo, po pewnym czasie poda zaczyna płynąć w dużej części powyżej złoża, co oczywiście przekłada się na jego wydajność i wynik TDS


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo ma być ubita, tak na chama??. Pierwszy raz wymieniam , orginalnie gąbki nie były zplaszczone . Jak ugniotlem to się splaszczyly, nie za mocno ją ubilem ????


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz...

Jesli kartridz jest pionowo to zywica nie musi byc ubita. Kartridz nawet nie musi byc pelen zywicy. Jesli pojemnik z zywica jest poziomo to powinno sie zywice maksymalnie ubic. Gabki maja za zadanie wypelniac kurczaca sie zwice.

U mnie po 6 miesiacach uzytkowania zywicy (mam 4 kartridze polaczne szeregowo) w pojemnikach od gory jest okolo 2 cm luzu.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest ubita mocno bo nigdy nie dotykałem tego . Filtry są w pionie i widać z 1 cm luzu na górze . Kupiłem zestaw ro4 na allegro, nawet nie wiem czy ten wkład jest rozbieralny czy muszę kupić z korpusem tym . W przyszłości dołoży jeszcze jeden korpus z 1 mikronen przed membraną i zostaną witam się nad 2 żywica ? Warto?

http://zapodaj.net/eb2826437f6e9.jpg.html

http://zapodaj.net/01990887a979d.jpg.html

Edytowane przez xEndriu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.