Skocz do zawartości
Krzysztof-W

Opinie na temat odpieniacza NYOS Quantum 160

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar zakupić ten odpieniacz do akwarium 400l może ktoś ma taki lub miał ?

Byłbym wdzięczny za informacie

Pozdrawiam Krzysiek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ostatnio temat o tych odpieniaczach.


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem ale większość postów było nie na temat :(

Zastanawiam się nad nim i też nad deltec 1660 cena prawie ta sama .

Tylko co do 1660 to pompy ma jebao a z nimi rożnie .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz pewny odpieniacz, wykonany na światowym poziomie, kup odpieniacz u sponsora forum Twistmana. A nie wynalazki.

Widziałem jak one pienią. Widziałem jak są zrobione. Porównywałem do delteców czy innych octopusów - były jednocześnie podpięte.

Niech się chowają :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwage ze mniej wiecej po roku, poltora jest duza szansa na to ze sie zwali zasilacz do jebao. Uzywam tych pomp cyrkulacjnych i nie tylko i ostatnio jakas fala psujacych sie zasilaczy w pompach ktore maja rok do poltora ( bo starszych nie mam). Wiec nie wiem jak akwarium dalej pociagnie. czasem lepiej wydac wiecej kasy na delteca i miec spokoj na dlugi czas niz oszczedzac a potem dokladac na likwidacje strat.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz pewny odpieniacz, wykonany na światowym poziomie, kup odpieniacz u sponsora forum Twistmana. A nie wynalazki.

Widziałem jak one pienią. Widziałem jak są zrobione. Porównywałem do delteców czy innych octopusów - były jednocześnie podpięte.

Niech się chowają :)

Ale Twistman też jest na Jebao lub jakiejś innej chińszczyźnie -bliźniaczo podobny jest sterownik i korpus pompy :)

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :(

Mi nie chodzi o kasę ale też niechciałbym kupować dwa razy.

Też mnie trochę miejsce ogranicza bo mam tylko 24x35x700 .

Ponoć te NYOS są ciche i robią robotę .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nosie mam na jakich pompach są odpieniacze Twistmana. A to dlatego, że widziałem jak one pracują, jak są ciche, no i mam na sprzęt gwarancję - więc jak padnie, to się wymieni. A jak padnie po dwu latach (czy po ilu tam jest na gwarancji) - płakać nie będę, tylko kupię następną.

Ale wiem, że będę miał sprzęt, jakościowo - z najwyższej półki sklepowej, gdzie nie płacę za markę.

Patrząc po "achach" i "ochach" na tym forum, jakie unoszą się nad "lampami cree" diy, odpieniaczami opartymi na konstrukcjach z przed dziesięciu i więcej lat, czy rękodziełem klepanym w garażu, rozumiem Wasze stanowisko.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ma w ofercie trzy odpieniacze ale żaden nie wejdzie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzialem na filmach to odpieniacze te fajnie sie prezentuja. wiec uwazam ze sa warty uwagi do 400l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem przyjemność montować NYOS'a 160 w akwarium, wykonanie bardzo dobre, cena ok, bardzo ciche i świetnie pienią. W tych pieniądzach naprawdę ciężko poszukać czegoś równie dobrego.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad 300 Litrów akwarium, ok 350 Litrów w obiegu...


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nosie mam na jakich pompach są odpieniacze Twistmana. A to dlatego, że widziałem jak one pracują, jak są ciche, no i mam na sprzęt gwarancję - więc jak padnie, to się wymieni. A jak padnie po dwu latach (czy po ilu tam jest na gwarancji) - płakać nie będę, tylko kupię następną.

Ale wiem, że będę miał sprzęt, jakościowo - z najwyższej półki sklepowej, gdzie nie płacę za markę.

Patrząc po "achach" i "ochach" na tym forum, jakie unoszą się nad "lampami cree" diy, odpieniaczami opartymi na konstrukcjach z przed dziesięciu i więcej lat, czy rękodziełem klepanym w garażu, rozumiem Wasze stanowisko.

No ale nie widziałeś jak pracuję NYOS Q160 więc nie masz porównania. Pozatym Deltec SC 1660 jest prawdopodobnie na takiej samej pompie jak Twistman . I nie sądzę ,że któryś z nich jest przestrzałą konstrukcją . Uważam , że wszystkie 3 Pienidła są tej samej klasy.

Jeśli dla Ciebie normalne jest ,że pompa padnie po dwóch latach to super. Ja zakładam , że ten sprzęt dobrej klasy jest na lata . Stąd właśnie tyle go z rynku wtórnym na forum .

Ponadto na stronie Twistman jest jak byk napisane GWARANCJA 12 miesięcy więc o jakich Ty latach piszesz @dale???

Do autora tematu:

Ja bym chyba wybrał Delteca ze względu na doświadczenie firmy. Dlatego , że NYOS to nowość i nie wiemy na co go stać . Tak naprawdę to za jakiś czas będziemy wiedzieć co to za odpieniacz i jak się sprawuje w porównaniu z konkurencją na przestrzeni czasu.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, Twistman robi pompy samemu - dlatego nie mają gwarancji oryginalnej. Widziałem ich "wirniczki" czy "zężki"

To są konie robocze przy tych zabaweczkach. Sprzetu na rynku wtórnym jest tyle - bo ludzie kupują buble i

potem pozbywają się ich - skoro nie spełniają swojego zadania. Dopisując bajeczki do oferty. A wystarczy poczytać wątki

takich "kolegów", a to buja się z lampą ponad rok, korale mu nie rosną, potem wystawia jako "stan idealny" "super

hiper lampa", a to odpieniacz "robiony na specjalne zamówienie po testach w NASA" - oczywiście tylko dlatego sprzedaje mu wodę wyjaławia

do tego stopnia że nawet herbata w drugim pokoju bieleje...

Kolego, mi jest doskonale obojętne co, kto kupi. U Twistmana też nie pracuję, odpieniacza nie zmieniam,

a w ogóle, to Chłop ma minusa ode mnie bo zają mi miejsce pod Mureną ostatnio :)

A pisze to tylko dlatego że jestem pod wrażeniem jego produktów. Jako akwarysta, jako osoba która niejedno

zrobiła i widziała czy zaprojektowała. Poczytaj moje inne posty i zauważ że jestem dosyć oszczędny w pochwałach,

czy polecaniu czegoś...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale, nie widziałem odpieniaczy twistmana na żywo, tylko w Internecie, wierzę, że są dobre. Ale takie rzeczy to się ocenia po latach, a nie chwilę po premierze firmy na rynku. No i chyba przesadzasz z tym deltekiem, zdobył sobie opinię niezawodnego sprzętu bo jest na rynku od wielu lat. Duży szacunek dla Twojego kolegi z miasta, pewnie sam też bym się pokusił na jego sprzęt gdyby było mnie stać na nowy sprzęt, bo dzięki Bogu jest rękojmia i nie musiałbym się obawiać tego roku, ale nie ma co wieszać psów na deltecu, bez przesady.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku ja nie wieszam psów na deltec tylko napisałem że z pompami" rożnie bywa"bardziej chodziło mi o kulturę pracy czyli głośność niż awaryjność .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, słowa swoje kierowałem bardziej do kolegi Dale. Trochę się zapędził i sprowadził delteca do poziomu DIY.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wieszam psów na deltecu, tylko stwierdzam że jest to konstrukcja z przed kilku lat i banalnie prosta - w porównaniu do pienideł Twistmana. Chodzi mi o to że tam każdy szczegół jest dopracowany. Ot, choćby śruba do blokowania regulacji, ot choćby wirnik pompy sporo większy niż w innych, czy na przykład zwężka przystosowana do ozonatora. Wszystko składa się płynnie, jest spasowane i wykończone idealnie. Sprzęt klasy BK, a cenowo połowę mniej. Co do kultury, to słyszałem pracę, choćby jego największego potworka, stabilny, jednostajny przepływ powietrza, bez żadnych siorbnięć, mówi wszystko dla mnie. Z tego co wiem, Krzysztof ma w planach wypuścić coś mniejszego.

Marku, deltec, schuran czy inne konstrukcje są sprawdzone w boju, to znaczy, da się na nich prowadzić baniaki, ale są to modele powstałe kilka lat temu już, zaś obecne wyroby Twistmana powstały po ich analizie i stanowią kompilację zalet w połączeniu z doświadczeniami i testami - dały produkt wysoce efektywny.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Dale -większy wirnik niż w innych to akurat wada nie zaleta . Dla trwałości zasada jest prosta im wirnik mniejszy tym pompa więcej wytrzymuje i jest stabilniejsza .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi testami to poczekajmy ze dwa trzy lata jak odpieniacze pójdą w świat. Zaznaczam, że to co napiszę to tylko jakieś wyssane z palca przykłady, ale co jeśli ten sporo większy wirnik okaże się jednak za wielki i pompa się spali, co jeśli te dopracowane detale są wykonane z nieodpowiednio dobranego materiału, teraz na pewno będzie zapewniał mnie o tym producent, ale prawdy dowiemy się jak w świat pójdzie kilkaset czy kilka tysięcy egzemplarzy i po latach pojawią się opinie użytkowników. Nawet takie opinie mogą być niewiarygodne, bo sam wiem, że często te negatywne nie są puszczane na forum bo ludzie nie chcą się kopać z koniem i rzeszą fanów marki. Sam kilka takich opinii usłyszałem przy wizycie na kawie o produktach cenionych na forum.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejny temat wylądował na poziom marketingu, a myślałem że chociaż dowiem się coś o Nyosie. Ehh.. znowu to samo..

Mam delteca, działa super i zastanawiał bym się przy kolejnym kupnie nad Nyos (220 działa obłędnie).

Czy w temacie jest napisane coś o Twistmanie? proponuje w tematach o tych odpieniaczach pisać opinie.

Opinie na temat odpieniacza NYOS Quantum 160


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, kończę temat,

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na UK forum tam więcej opinie znajdziesz bo dość popularne są


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przepraszam :) Słuszna uwaga, idę do kąta na 30 minut :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.