Skocz do zawartości
pepedu

Prośba o identyfikację glonów

Rekomendowane odpowiedzi

Przyplątał mi się taki glon, ktoś może wie co to jest i co ważniejsze jak się go pozbyć?

post-8404-0-06960000-1446985360_thumb.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bryopsis w czystej postaci - jeden z trudniejszych glonów do usuwania.

Pokolce prawie na pewno nie beda tym zainteresowane.

Borskuk może, ale nie musi tego jeść.

Ta seriatopora raczej nie przeżyje bo glon ja po prostu udusi.

Jeśli chce Ci sie bawic, to mozesz probowac to wyrywac recznie, zwlaszcza jesli masz mozliwosc wyjecia całej skałki. W wodzi reczej bedzie trudno, bo to kruchy glon i bedzie Ci plywal po całym akwarium zwiększajac ryzyko rozplenienia po innych skałach.

Jeśli Ci nie żal, to usun całą szczepkę z glonem - mniej nerwow gwarantowane.

Ostatecznie wyjmij skałkę, odłam korala i zrób z niego szczepkę na nowej skałce a tą wywal.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety cholerstwo jest już też na innych skałkach, na razie rwę ile się da. Ten żółtek to na pewno nie pomoże?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żółtek nie pomoże ale borsuk na 90 % mam drugiego borsuka już i wcina tak samo jak 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można chemią np. FM Algea X (Dino X). Konieczne jest jednak aby wytrzymać te 21 dni kuracji ew. wykonać ją ponownie po małej przerwie.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na briopsis u mnie skutkowało podniesienie Mg do wartości bliskich 2000. Na koniec jeszcze dawka preparatu Kenta do podbijania Mg i zapominasz o glonie.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chemii to stosowałem Ultra Algea X i drugi preparat na dino i niestety na to cholerstwo nie pomogło, jedynie spowolniło wzrost.

To podniesienie Mg wygląda ciekawie, tylko czym to podnieść, z Balinga jak przeliczyłem to musiał bym wiadrami lać.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samym chlorkiem magnezu. Możesz też od razu lać kenta tylko że drożej wychodzi ale podobno efekty lepsze.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedynie fizyczne wywalenie ze zbiornika.

Widzę że część przeniosła się już na duży kawałek skały, można go jakoś wyczyścić poza zbiornikiem?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wcina to dolabella ale musisz mieć całe łąki, żeby ją utrzymać dłużej przy życiu. Poza tym polecam podniesienie wszystkich parametrów bailingiem. Zauważyłem u siebie, że briopsis nie lubi wyższego KH i wyższego magnezu. KH podniosłem do 10 z jednoczesnym podniesieniem innych parametrów. Briopsis zrobiło się bardziej blade i nie przyrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, piszesz o Kencie czy ogólnie o podwyższeniu magnezu? U mnie podziałało nawet bez kenta.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje

Na początek wywalę co się da, szczepki przesadzę na nowe skałki.

Co zrobić ze skałą którą już briopsis obsiadły, można ją jakoś wyczyścić poza akwarium?

Ponieważ nie wiem na ile się jeszcze gdzieś nie przeniosło to spróbuje z podniesieniem KH, Ca i Mg, obecnie leję Balinga 30ml/dzień i parametry utrzymuję się na poziomach Ca-420, Mg-1220 , KH-7,7. Czy podnosić Balingiem bo chyba dość dużo tego wyjdzie, lać A, B i C po równo?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to tylko jedna skala to z punktu widzenia zdrowia psychicznego akwarysty, lepiej bedzie wymienic ten kawalek skaly


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałki co prawda dwie ale udało mi się umeblować bez nich. Czy po wyszorowaniu i wysuszeniu skały glony padną?

Z tym balingiem to jak szybko (ile lać) i na jak długo podnosić Mg, Ca i KH?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem wszystko co się dało, dwa kawałki skały poszły na balkon. Podnoszę profilaktycznie KH i Mg - tu pytanie do jakiego poziomu podnosić i jak długo to utrzymywać.

Po tygodniu nie widzę ich już, może podziałało


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowiedzieć do jakiego poziomu i na jak długo podnieść Mg i KH?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiś inny sposób pozbycia się tego glona? Po czyszczeniu skałek niestety nie wszystko udało się usunąć a wyrywanie raczej nie będzie skuteczne.

Na razie nie jest tego dużo, ale pozostawiony w spokoju szybko rośnie


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też usuwałem mechaniczni i już jest ok. Fakt trochę czasu zeszło

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.