Skocz do zawartości
endriu0

Studencki baniaczek :D [200]+[112] z DSB Lublin

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie lampy ruszyło dojrzewanie, pojawił się glon ciemnozielony i prawdopodobnie algi wapienne ( tutaj nie wiem )

gczbp6ldygcixh5c.jpeg

sjllxwmhbmyvji4q.jpeg

yilhdsrl19bibv56.jpeg

0evkps8qx3r7aqlv.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miękkie bez problemu i zadziwiająco prosty sps jak hystrix też ma się doskonale.

Ten histrix wegetuje a nie ma się dobrze


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka sol stosujesz?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Salt, teraz jest z nim gorzej przyznaje, ale zanim wyskoczyły mi te glony wyglądał dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie lampy ruszyło dojrzewanie, pojawił się glon ciemnozielony i prawdopodobnie algi wapienne ( tutaj nie wiem )

bądz pewien, to nie algi wapienne

teraz dopiero zacznie ci sie przygoda z akwarium morskim, nic nie wkładaj do zbiornika

Na Twoim miejscu na chwilę obecną wprowadziłbym -NP Pro i najlepiej jakiś absorebnt fosforu, dojrzewaniaj nie powstrzyma, ale przejdzie łagodniej.

Edytowane przez berklej (wyświetl historię edycji)

początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chciałem do akwarium więcej wkładać. No może glony caulerpe tylko. Bo z tego co zauważyłem rośnie on u mnie najszybciej. Spaghetti stoi w miejscu. Zawsze to konkurencja pokarmowa dla innych glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisałem to kilka fotek chociaż wrzucę, nie są najlepszej jakości, ale chciałem się błaznem pochwalić bo nauczył się już siedzieć w ukwiale:

viupgouwopds6ahh.jpeg

pdvz22np0clue4qz.jpeg

q8seova6xhkjrlvf.jpeg

xb8lvejloeinfrbt.jpeg

A co do samej wody to spadło lekko NO3 do 25-ciu. Tylko teraz mam problem z zasoleniem. Kalibrowałem refraktometr na RO i robiłem solankę na 35. A ostatnio znajomy skalibrował mi na płynie wzorcowym i nagle w akwarium zrobiło mi się zasolenie 30-31. (jeszcze raz dzięki Kroczek :p)

Teraz jestem w rozterce czy powoli dosalać :/

Szczerze mówiąc chciałbym, żeby te problemy, które miałem z koralami były przyczyną tego zasolenia bo może podniesienie go by dało jakieś poprawy. Miękkie i zoa trzymają się nieźle, najgorzej jest z euphillia, pompuje się ale nie wystawia za długich polipów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym no3 nie ma aż takej tragedii musisz koniecznie podnieść to zasolenie bo ta euphilka się rozpłynie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak hystrix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze zeby byla to kwestia w zasolenia, zbiornik zaczyna Ci sie dopiero ruszac. A to ze pogarszaja Ci sie korale to nie kwestia ze warunki sie pogorszyly tylko ze to co mialy dobrego z innego baniaka wlasnie minelo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak hystrix?

Szkoda mi go było więc oddałem znajomemu na przechowywanie.

Podniose to zasolenie i zobaczymy jak to będzie teraz wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hystrix odżyło trochę - myślę że będzie ok :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem sporo pęcherzyków powietrza na piasku (najprawdopodobniej dino). Ze zmian to zmieniłem świetlówkę z niebieskiej na białą, teraz mam układ 2+2, wcześniej 3+1. Oraz dołożyłem do każdej świetlówki osobny odbłyśnik, bo wcześniej wszystkie 4 miały jeden wspólny. Na razie nic nie robię, poczekam. Miałem podmianę robić jutro jak co 2 tyg, ale poczekam z nią na razie. Jak się zacznie rozwijać to będę odsysał z piasku, a co z tłem i skałami? Szorowanie szczoteczką do zębów?

Jeśli chodzi o pęcherzyki powietrza to jak pompa przechodzi w stan nocny (czyli dmucha ciągle, teraz mam tryb W1) to widzę jak te pęcherzyki ulatują do góry.

Żadnych innych zmian nie robiłem, nie mocze rąk w akwarium w ogóle więc to pewnie kolejny etap dojrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem sporo pęcherzyków powietrza na piasku (najprawdopodobniej dino). Ze zmian to zmieniłem świetlówkę z niebieskiej na białą, teraz mam układ 2+2, wcześniej 3+1. Oraz dołożyłem do każdej świetlówki osobny odbłyśnik, bo wcześniej wszystkie 4 miały jeden wspólny. Na razie nic nie robię, poczekam. Miałem podmianę robić jutro jak co 2 tyg, ale poczekam z nią na razie. Jak się zacznie rozwijać to będę odsysał z piasku, a co z tłem i skałami? Szorowanie szczoteczką do zębów?

Jeśli chodzi o pęcherzyki powietrza to jak pompa przechodzi w stan nocny (czyli dmucha ciągle, teraz mam tryb W1) to widzę jak te pęcherzyki ulatują do góry.

Żadnych innych zmian nie robiłem, nie mocze rąk w akwarium w ogóle więc to pewnie kolejny etap dojrzewania.

Jestem świeżak i ra zej nie rada, ale takie mam skojarzenie...

Zasolenie - zasoleniem i z pewnością je trzeba wyrównać... Niemniej jednak zauważ, że Zbiornik zaczął Ci dojrzewać po zmianie oświetlenia. Potem schodki zbiegają się z kombinacją oświetlenia. Tak mi się zdaje, że Ty lubisz niebieskie... ale zwierzaki widocznie wolą jednak więcej białego. Jak idziesz do fabryki i nie ma cie pół dnia odpalaj białe plus mini niebieskie, a niebieskie wieczorami doświetlaj mocniej i nocą zostawiaj samo niebieskie... Ja bym spróbował 2 białe, jedna niebieska i jedna półniebieska...

Nie mam jeszcze baniaka, ale z Twoich doświadczeń idzie się dużo nauczyć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że korale lubią białe dałem 2 białe świetlówki, a raczej jedną białą 10000K i coral plus, do tego niebieska i aktynika. Pierwsze się zapalają i ostatnie gasną niebieskie, jak zauważyłeś bardziej mi się podobają. Dlatego dla kolorków będę dokładał ledy royal blue, niesamowicie pod nimi świecą zoasy i iine fluo korale.

Cieszę się, że komuś może ten temat pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłem ostatnio właśnie to mówili mi że nie mają jak mi zmierzyć PO4,

dlatego suchym zacząłem więcej karmić żeby PO4 podbić, ale nie mam jak sprawdzić teraz.

Hmnn, zawsze myślałem, że to niepłukane mrożonki podbijają Po4 a nie suchy pokarm?

Sent from my iPhone using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmnn, zawsze myślałem, że to niepłukane mrożonki podbijają Po4 a nie suchy pokarm?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mrożonki swoją drogą ale i tak znacznie mniej niż pokarm suchy. Tutaj był test robiony: http://reefhub.pl/fosforany-ich-zawartosc-w-popularnych-pokarmach-stosowanych-w-akwarystyce-morskiej/


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek bardzo fajny. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Szkło w twoim akwarium to float czy opit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

Zwykły float

A mrożonek nie plukalem od samego początku, a na hance kilka razy mierzone zawsze 0 pokazywało. No3 na ten moment 25, stoi bo podmiany nie robilem ze 3 tyg. Czekam aż dojrzewanie trochę minie. Potem będę zwiększał systematycznie do 20l podmiany na tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dobrych wieści to dojrzewanie już przechodzi. Cyjano z głównego akwarium zeszło już całkiem, w DSB jeszcze się trzyma. Dino został mi mały placek na piasku w wielkości 4x4cm, malejący z dnia na dzień. Ogólnie skała jest już czysta, pojawiają się algi wapienne.

Korale mają się lepiej. Ślimaki się mnożą bo co chwile gdzieś widzę jajka na szybie, a przy karmieniu malutkie ślimaczki. Dodatkowo samiec pteropogona nie przyjmuje już jedzenie ze 2 tyg więc pewnie nosi ikrę bo pysk ma jak wiadro :D. Ale nie schudł w ogóle, cały czas tłuściutki i widać mu cycki na brzuchu.

Parametry z przed chwili:

NO3 - 10 w końcu spadło

Ca - 420

Mg - 1380

Kh ~ 8.4

Jedynie muszę teraz zasolenie sprawdzić dokładnie. Ale dzisiaj mam mieć wagę jubilerską i zrobię roztwór wzorcowy 35PSU z przepisu Testera z Reefhub.

Z dojrzewaniem nie robiłem nic, nie odsysałem nie szorowałem skały. Czekałem cierpliwie nie wkładając rąk do akwarium.

W DSB glony mi już trochę podrosły i widzę tam już trochę życia biega po piasku.

Opanowałem też już mój odpieniacz. Mniej więcej co tydzień opróżniam 2/3 kubka ciemno-brązowego syfu.

@EDIT:

Już po kalibracji, zasolenie wyszło mi w akwarium 33PSU. Kalibrowałem roztworem 18.25g NaCl i 481.75g wody RO w temp. ~20'.

Edytowane przez endriu0 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się w końcu nowej szafki:

c14a7011.jpg

DSB aktualnie wygląda tak:

2859ed73.jpg

I euphillia:

7f21755c.jpg

Ślimaki się mnożą, pteropogony się trą, zacząłem więcej karmić to i korale już coraz lepiej wyglądają. Mam nadzieję że wszystko teraz będzie już szło w dobrym kierunku :)

Edytowane przez endriu0 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka i korona super. Tylko mnie z tym dojrzewaniem po zmianie lampy trochę podłamało. 120W w ledach nie dało rady???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dało :/. Sama moc pewnie by wystarczyła, ale lampa była dość krótka i po bokach światła było mało. Żeby to zredukować lampa wisiała wyżej, przez co mniej światła docierało w ogóle do dna. Ale powiedzieć mogę, że pod ledami podobało mi się bardziej, dlatego do tych świetlówek chcę dołożyć diody blue i royal blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światełko trochę ubogie ja mam 6x39W(china) i chcę ledów dołożyć, ktoś tam pisał że białe światło ale idz raczej w niebieskie. Ja mam obecnie 5xniebieskie a tylko jedną białą a nawet nie białą tylko coral plus. Wywal te dwie białe świetlówki a daj niebieskie.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.