Skocz do zawartości
hajtaler

zabezpieczenie przed wyskakiwaniem ryb :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jak zabezpieczacie akwarium przed ta przykra sprawa ,straciłem 2 ryby w 2 tygodnie:(,nie wiem jak one to robią ale robią,mam dość nisko lampę na nóżkach,od tylu mam wiatraki około 10cm dodatkowej wysokości a i tak im się udało


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam korone


a4fa4b9893d1871578e378f937341efau649a580.png

Opti 155x50x50, Jebao WP25 x 2szt, LED -160 W, 2x T5- 80W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwy wzmacniające na całym obwodzie à la kolega Snocho. Przez 3 lata miałem tylko dwóch skoczków, z czego jeden w trakcie karmienia, więc bez straty. Nie przeszkadzają tak jak siatka czy korona i dodatkowo chronią przed rozchlapywaniem wody po ściankach np. w trakcie porządków. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakich?

Bo z tego co ja wiem, kazda bestia moze wyskoczyc. Z roznych powodow ale moze...

Jedne sa bardziej "skoczko lubne" inne mniej, ale takie porady zeby kupowac te co nie wyskakuja, sa chyba nie trafione w morszczyznie.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja straciłam 2 blazenki w ciągu miesiąca. Mimo że miałam szybę na wierzchu. Szyba nie przykrywa 100% powierzchni przez odpieniacz i Kaskadę. Pierwszy blazenek wyskoczył przy zapalonym świetle w miejscu, gdzie szyba nie dosiegala. Zrobiłam dodatkowe zabezpieczenia tych miejsc z plastikowych okładek na dokumenty i za miesiąc straciłam drugiego. Między szyba a bokiem akwarium była maleńka szpara ze 3 mm ... wiec musiał bardzo chcieć w nią trafić

:( zatkałam i tę szpare. Teraz zostało niezabezpieczone tylko kilka mm za odpieniaczem resun, oby żadna rybka nie zechciala tam kombinować zanim dostaną nowe duże akwarium bez sprzętów w środku.

Edit: napisałam to w złą godzinę. Jedna z ryb znalazła te szpare za odpieniaczem i w nowy rok wyciągnęłam ją zza szafy. Miałam to zabezpieczyć od razu, zamiast zostawić na kolejny dzień. To jest aż niemożliwe... :(

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odkryty zbiornik i 2 cm wody do krawędzi i nigdy mi między lądowania rybcie nie zaliczyły z tym, że u mnie jest nocne oświetlenie przez to ryby się nie stresują (symulacja faz księżyca) i nawet w panice gdyby coś to płyną w baniak a nie jak leci. Korona może i fajna ale jednak jak dla mnie mocno szpeci mimo, że ma wiele zalet (zakrywa światło przez co odbiór zbiornika też się poprawia).


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notorycznie wyskakuje mi Cryptocentrus cinctus, zakładam , że wyskakuje płynąć wzdłuż szyby. Mam zamiar położyć obramòwkę (albo pojedyncze listwy), na górę akwarium, o szerokości 7cm (tak żeby nie przesłaniała światła). Zobaczymy czy się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odkryty zbiornik i 2 cm wody do krawędzi i nigdy mi między lądowania rybcie nie zaliczyły z tym, że u mnie jest nocne oświetlenie przez to ryby się nie stresują (symulacja faz księżyca) i nawet w panice gdyby coś to płyną w baniak a nie jak leci. Korona może i fajna ale jednak jak dla mnie mocno szpeci mimo, że ma wiele zalet (zakrywa światło przez co odbiór zbiornika też się poprawia).

Jakiego oświetlania używasz jako nocnego?


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego oświetlania używasz jako nocnego?

Akurat tutaj się nie wysilałem bo mam wbudowane nocne oświetlenie z małym modingiem w lampie Diuna od PS.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kratka ta co pod skały się używa może być? czy straty swiatla będą na t5


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej mam korone 12 cm do tego 3 centymetry do lustra wody (łącznie 15 cm) i byłem spokojny.

dzisiaj rano wstaje a tu mandaryn leży na podłodze - szok i zdziwienie, biorę do ręki czuć tylko gęsty śluz, wydawało mi się że ruszył pyszczkiej więc poszedł do sumpa i już dochodzi do siebie


a4fa4b9893d1871578e378f937341efau649a580.png

Opti 155x50x50, Jebao WP25 x 2szt, LED -160 W, 2x T5- 80W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że udało Ci się nadejść w odpowiedniej chwili. Moja wardi wyskoczyła przez szparę za odpieniaczem z tyłu akwarium za szafkę, już była martwa gdy ją znalazłam. Dlaczego ani razu nie udało mi się znaleźć rybki w porę? :(

Nowe akwarium będzie całe zamkniete i nie bedzie żadnych sprzetów wystających nad powierzchnię i utrudniających przykrycie akwarium. Sama korona jak widać nie wystarcza.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś na akwarium 183x70 i jest tylko :

Jumpguard ale będą minimum 2cpoprzeczki więc zacienienie. 

Nie mogę znaleźć nic innego sensownego

Red sea odpada bo giętka strasznie (po relacjach na yt). 

Idealne byłoby mieć akrylowe obramowki i w środku siatka. 

Mam koronę ok 7 cm od lustra wody i wzmocnienia 7 cm po obwodzie nad tafla wody tylko czy to wystarczy. 

Jakbym był pewny że ryba wyskakuje tylko przy szybach to wzmocnienia wystarcza gorzej jak np bliżej środka tafli wody. 

Edytowane przez pj007 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pj007 napisał:

Szukam czegoś na akwarium 183x70 i jest tylko :

Jumpguard ale będą minimum 2cpoprzeczki więc zacienienie. 

Nie mogę znaleźć nic innego sensownego

Red sea odpada bo giętka strasznie (po relacjach na yt). 

Idealne byłoby mieć akrylowe obramowki i w środku siatka. 

Mam koronę ok 7 cm od lustra wody i wzmocnienia 7 cm po obwodzie nad tafla wody tylko czy to wystarczy. 

Jakbym był pewny że ryba wyskakuje tylko przy szybach to wzmocnienia wystarcza gorzej jak np bliżej środka tafli wody. 

cześć, mam siatkę od DD 120x70, w sumie w zaleceniach była jedna poprzeczka ale ja nie dałem. U ciebie podejrzewam, że jedna poprzeczka mogłaby załatwić sprawę a jeśli nawet nie to o ile dobrze pamiętam to ta poprzeczka ma ok 1cm, także z tym zacieniem bym nie przesadzał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Używam JumpGuard. Jak już napisano, możesz dać jedną poprzeczkę. One są z cieniutkiego profila - nie ma moowy o istotnym zaciemnianiu. Poprzeczkę możesz dołożyć/zdjąć w razie potrzeby w każdym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupujesz DD to zwróć uwagę na instrukcję, u mnie jakbym zrobił zgodnie z instrukcją to bym się zdziwił. Już nie pamiętam o co chodziło bo siatkę mam z rok ale coś tam było:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, robiłem niedawno i nie zauważyłem pułapek w instrukcji. Pewnie dlatego, że do niej nie zaglądałem ;) W sieci znajdziesz masę filmów, w których wszystko jest pokazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.