Skocz do zawartości
Qbajuniorek

Niebieska Asterina?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrze myślę to jest to niebieska odmiana asteriny? I w związku z tym mam pytanie czy ona jest bezpieczna dla korali? W poprzednim akwarium miałem duźo białych asterin i i one jadly tylko glony. Czy z tymi niebieskimi jest tak samo jak z białymi, jedne podgryzają korale a inne tylko wcinają glony. Zdjęcie słabe bo z fona ale mniej więcej obrazuje a400acd94ccc24149f3041f54afd2df9.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wcina korale to poznasz po miejscu przebywania jak na koralach będziesz ja ciągle widywało wiadomo jak na szybach i skale to może żyć sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asterina, u siebie nie zauważyłem aby niebieskie podgryzaly korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam białe w niebieskie ciapki i takie ze dwie cale niebieskie jak Twoja widziałam. Na początku odlowiłam ich ze dwadzieścia sztuk, ale potem przestałam, bo są grzeczne. Nie wchodza na korale, a za to czyszczą skały, szyby i skorupy ślimaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Będę obserwował bo na razie szkoda mi ich eksmitować bo są naprawde ładne :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asteriny obiadają tylko obumarłe lub chore części korali,zdrowego nie ruszy

zaobserwowałem to na sarco,który upadł i jakiś czas leżał oparty łbem na rhodaktisie,asteriny wyjadły obumarłą krawędź do zdrowej tkanki i się wyniosły,sarco się zagoił i zaczął polipować w tym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, że asteriny siedzą tylko na obumarłej tkance i może się komuś wydawać, że wcinają korale


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... mi szara asterina(te co ponoć nie jedzą zoa)zjadła polip Blue Agave PE.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.