Skocz do zawartości
PrusLee43

Scary Worms?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy dobrze zidentyfikowalem stwora mniej wiecej na srodku obrazu i czy trzeba sie pozbyc czy nie jesli tak to ma ktos pomysl jak bo pod koniec gilmu widac ze raczej najwolniejszym zeierzenciem na swiecie to to nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że raczej należy do tych najszybszych :) Ciężko to złapać, można próbował pułapki z butelki z tworzywa.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wieloszczet. Tez takie mam. Te różowe podobno są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Póki nie zrobi się plaga to jest to niezła ekipa sprzątająca

w nocy z pęsetą i złapiesz - tylko "nie głaskaj" bo w kolcach/włoskach jest jad i łapsko może spuchnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wieloszczet, ale za cholere nie wiem co to :) wyglada jakby na koncu miał cos jak palemka(cos jak mordka xenii), ale wieloszczet to to nie jest. moze jakas krewecia modliszkowa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, to jest wieloszczet, prawdopodobnie z rodzaju Eunice, a one lubia podjadac korale...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeśli to ten .. to łap - bo jak widać potrafią urosnąć naprawdę duuuuuuże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafi ale podjadać skorupiaki takie jak kraby i krewetki nie mówiąc że i rybę potrafi skubnąć, Terminator. Natychmiast do usunięcia miałem kiedyś takowego pomogło zaklejenie dziury w której siedział. Na szczęście nie miał innych wyjść i padł z głodu.

To ten gościu

Edytowane przez guzalki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boszsz ale potwory... Czy z moich tez takie bestie wyrosną? Cieszyłam się, że mam wieloszczety, ale zaczynam się bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no nieee - my mamy "normalnie - nie rosną po półtora metra i nie duszą w nocy domowników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy mam te normalne :) ale moje są płochliwe, początek różowy a potem ciemniejsza reszta. Nie mają przy pysku takich czulkow dużych, ale mają po 6-7 cm długości tylko. Póki co mnie nie zjedzą chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

takich (to nie mój filmik) mam kilka dużych - koło 20cm i sporko mniejszych - od czasu do czasu przy "sprzątaniu" jak się który nawinie to odławiam - nie ma paniki - póki psa mi nie zadusi to się nie boję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje są bardzo nieśmiałe, wychodzą ze skały tylko jak wyczuja, że jedzonko jest blisko. Ale wszystkie dzieci kiedyś dorastają i zaczynają sobie pozwalać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak je dołowić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie go pozbyć.

To wieloszczet z rodzaju Eunice. Moj w nocy obgryzał Zebrasomie płetwy. Ja wyczaiłem w której skale siedzi, delikatnie wyciągłem ta skałe z akwa i dorwałem go dopiero po rozłupaniu skały na kawałki.

Próbowałem różnych pułapek, butelek z przynętą, to strata czasu.

Mój miał 20cm.

Jak go złapiesz to może daj ogłoszenie w dziale oddam, luzie mają różne dziwne sadzawki na takie potworki :)

Edytowane przez remii (wyświetl historię edycji)

100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

długa pęseta albo pułapka z butelki PET i jakaś przynęta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie mam taki problem ze co jakis czas wyparuje mi zycie z akwa od slimakow przez kraby i krewetki do ryb po slimakach muszelki zostaja a po reszcie zdjecia i wspomnienia :( we wtorek biore sie za pulapke jesli chce ktos go o ile upoluje to piszcie na pw moze uda sie podrzucic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda stworka tym bardziej ze kosztowal mnie 1/3 skaly z akwarium 2h szukania i walenia mlotkiem w skale 3h sprzatania mieszkania i meblowania na nowo akwarium 4 noce pulapek z butelek 300g dorsza ktory siedzi w zamrazarce (moge oddac bo nie jadam ryb) 3 krewetki 2 kraby 1 rybke pare slimakow (mam nadzieje ze te ubytki to ich sprawka).

Nie wiem czy warto ale dawno piwo nie mialo takiego smaku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja miałem takiego drania co przewracał szczepy i podciagał pod skałę. Po jakichś dwóch dniach zostawała sama podstawka. Gustował w Sinulariach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.