Skocz do zawartości
Mat_Mat

[315] Projekt pod miękkie oraz LPS'y - Mat_Mat CK

Rekomendowane odpowiedzi

WItam Wszystkich,

Niektórzy mogą mnie troszkę kojarzyć z tematu "[479] Nowy Projekt - Nowe Wyzwania by Mat_Mat". Po poprzednim akwarium zostały już odległę wspomnienia a ja mogę je oglądać już tylko na zdjęciach nowego właściciela.

Od razu po sprzedaniu akwarium wziąłem się za kompletowanie nowego :) W tym projekcie wykorzystałem stelaż i jego zabudowae z mojego pierwszego akwarium z około 3 lat temu a miało ono wtedy 300l. Projekt od początku miał obraną konkretną lokalizacje w salonie gościnnym tak by akwa mogło cieszyć nie tylko mnie ale również gości :) Poprzednie akwarium było troszę schowane i niedostępne dla wszystkich dla tego nowe miejsce musiało być "wstrzelone".

Teraz troszkę o samym akwarium, przeznaczeniu i sprzęcie do niego :).

  • Akwa 150x42x50 co daje nam 315l. Klejone bezwałkowo bez wzmocnień od góry na szybie 10mm optiwhite + tył szyba czarna 10mm. Komin zastosowałem zewnętrzny :)
  • Oświetlenie Led Lumini aqua system glisten 150r2 x 2 + Sterownik WiFi
  • Pompa Obiegowa Jebao DC-12000 z regulacją mocy
  • Cyrkulacja to pompa Maxspect Gyre XF-150
  • Odpieniacz Deltec SC 1455
  • 2 x MiniFiltr Storm X400
  • Zasilanie awaryjne PRZETWORNICA SINUSPRO-1000W 12V 700/1000W + Akumulator 110
  • Pompa dozująca Aqua Medic Reefdoser EVO 4
  • Instalacje robiłem samodzielnie z panelem starowania w plexi każdego gniazda.

Wszystko składam powolutku już ponad rok dla tego, że finanse to raz a 2 to chęć aby było wszystko jak należy. Poprzednie akwarium było dla mnie nieudane przez to, że strasznie zwracam uwagę na detale a tam wyszło to fatalnie...

Jutro dodam pierwsze zdjęcia do oceny jak skończę hydraulike :) Mam nadzieje, że się spodoba i oczywiście podpowiecie coś jeżeli będzie trzeba :)

Edytowane przez Mat_Mat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zdjęcia ale fotograf ze mnie żaden :) Później spróbuje dodać całe akwa z widoczną skałą i oświetleniem.

post-23544-0-93950400-1451650543_thumb.jpg

post-23544-0-46680700-1451650546_thumb.jpg

post-23544-0-11372900-1451650549_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny projekt. Jedynie siporax wrzucony do komory spływu budzi moje wątpliwości. Jak zamierzasz go oczyszczać? Wcześniej czy później się zasyfi.Nie używam siporaxu ale czytałem że ludzie mają go w koszyczkach, woreczkach itp.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A grzałce nic nie będzie? Wygląda jakby była zanurzona jedynie do połowy wysokości.

Panel do sterowania gniazdkami i elektryką super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny projekt. Jedynie siporax wrzucony do komory spływu budzi moje wątpliwości. Jak zamierzasz go oczyszczać? Wcześniej czy później się zasyfi.Nie używam siporaxu ale czytałem że ludzie mają go w koszyczkach, woreczkach itp.

Z siporaxem trafna uwaga. Na pewno będzie tutaj jakaś zmiana bo raz jest go trochę za dużo przez co przelewa mi wodę, dwa to tak jak wspomniałeś, zabawa z jakąkolwiek modyfikacją.

A grzałce nic nie będzie? Wygląda jakby była zanurzona jedynie do połowy wysokości.

Panel do sterowania gniazdkami i elektryką super.

Grzałka musi być w taki sposób bo nie mam inaczej nigdzie miejsca na nią :) Sprawdzałem ogrzewanie i największe ciepło daje na odcinku zanurzenia. Wyżej jest tylko ciut ciepła ale nie mam pojęcia czy niepełne zanurzenie może wpływać na jej prawidłowe działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połóż grzałkę na tej ściance przed odpieniaczem i będziesz miał całą w wodzie - nie musi być przyczepiona na gumkach pionowo


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dałeś akumulator do tej przetwornicy..? Z tego co pamiętam ładuje ona prądem 20A więc aku musi być full agm przy tej pojemności. Jeśli to zwykły akumulator zdecydowanie lepsza by była słabsza wersja 800w która ładuje prądem 10A.

Edytowane przez wojtek-lodz (wyświetl historię edycji)

Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połóż grzałkę na tej ściance przed odpieniaczem i będziesz miał całą w wodzie - nie musi być przyczepiona na gumkach pionowo

Już tak kombinowałem. Co prawda 3/4 jest w wodzie i jest to jakieś rozwiązanie no ale na igiełkę się nie zmieści właśnie przez odpieniacz. Póki co wyłączyłem ją bo odparowywuje mi straszną ilość wody z sampa + akwa i ciągle po nocy mam potężną ilości bąbelków bo pompa zasysa powietrze a nie mam jeszcze zrobionej dolewki ( zamówiona ).

Jaki dałeś akumulator do tej przetwornicy..? Z tego co pamiętam ładuje ona prądem 20A więc aku musi być full agm przy tej pojemności. Jeśli to zwykły akumulator zdecydowanie lepsza by była słabsza wersja 800w która ładuje prądem 10A.

Akumulator sznajder energy plus 110 Ah 12V. Podłączenie to pompa cyrkulacyjna, odpieniacz, pompa obiegowa. Trzyma około 6h bez prądu i jestem z tego mega zadowolony. Standardowe UPS'y bije o klasę a pieniądze podobne.

Dodaje kilka zdjęć jakie udało mi się ustrzelić :) Skały jest 50 kg i ułożona jest w taki sposób aby nie dotykała tylnej szyby.

post-23544-0-26562200-1451727779_thumb.jpg

post-23544-0-08739900-1451727784_thumb.jpg

post-23544-0-41333200-1451727788_thumb.jpg

Edytowane przez Mat_Mat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę do osób bardziej doświadczonych. Otóż, chcę obsadzić ekipę sprzątającą i proszę o rady w tym kierunku. Co i w jakiej ilości + ewentualnie czy i czym dokarmiać w razie co.

  • Żywa skała z działającego ok 3 lata zbiornika - 50 kg z życiem ( przewaga grzybów )
  • Suchy piasek granulacja 1 - 2 mm około 20 - 25 kg

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam,

Mat_Mat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, akwarium pewnie się zazieleni... Moja propozycja: kilka tectusów, w związku z tym, że masz żywą skałę przydadzą się zawczasu wurdemani i ze dwa mitraxy. Piachu też sporo, żeby było czysto valenciennea puellaris (ale to na później). Jak się miewa chelmon? Szybko go wprowadziłeś.

PS: Super rozmiar, jak mój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, akwarium pewnie się zazieleni... Moja propozycja: kilka tectusów, w związku z tym, że masz żywą skałę przydadzą się zawczasu wurdemani i ze dwa mitraxy. Piachu też sporo, żeby było czysto valenciennea puellaris (ale to na później). Jak się miewa chelmon? Szybko go wprowadziłeś.

PS: Super rozmiar, jak mój :)

Dzięki za podpowiedź :) Chelmon o dziwo super się zaaklimatyzował i jest z nim wszystko bardzo dobrze tak więc oby tak dalej :)

Bardzo fajny masz ten zbiornik :czapki z głów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię takie uporządkowane sumpy :thumbup:

Zastanawiam się, dlaczego nie rozbudowałeś sumpa pod całym akwarium?

Pozdrawiam i powodzenia


Wsparcie Żony - bezcenne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki charakter szafki ze względu na to, że kiedyś pod tym "ścięciem" była sofa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać kilka słów o kulturze pracujy przetwornicy?

Czy jest głośna podczas pracy jak nie ma prądu, jak potem przy ładowaniu akumulatora?


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetwornica pracuje ciszej niż moja pompa obiegowa Jebao DC-12000 za równo podczas pracy jak i podczas ładowania akumulatora. Nie jest tak, że jest mega cicha ale mi osobiście w zamkniętej szafce nie przeszkadza. Trzeba również pamiętać o tym, że nie pracuje ona ciągle ale podczas braku prądu i w czasie ładowania baterii gdy napięcie wróci. Sprzęt ogólnie polecam. Coś więcej na pewno napisze po dłuższym czasie użytkowania bo prócz testów sprzęt jeszcze nie był w boju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetwornica pracuje ciszej niż moja pompa obiegowa Jebao DC-12000 za równo podczas pracy jak i podczas ładowania akumulatora. Nie jest tak, że jest mega cicha ale mi osobiście w zamkniętej szafce nie przeszkadza. Trzeba również pamiętać o tym, że nie pracuje ona ciągle ale podczas braku prądu i w czasie ładowania baterii gdy napięcie wróci. Sprzęt ogólnie polecam. Coś więcej na pewno napisze po dłuższym czasie użytkowania bo prócz testów sprzęt jeszcze nie był w boju :)

Dzięki


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki charakter szafki ze względu na to, że kiedyś pod tym "ścięciem" była sofa :)

Piszesz że była. Czy teraz to puste miejsce do wykorzystania?

Jeśli tak to może warto pokusić się o przebudowę tego ścięcia i zrobienie porządnego sumpa.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że była. Czy teraz to puste miejsce do wykorzystania?

Jeśli tak to może warto pokusić się o przebudowę tego ścięcia i zrobienie porządnego sumpa.

Musiałbym demontować całe akwarium niestety i najlepiej zespawać nowy stelaż. Odpuściłem ten temat choć były takie plany ze względu koszty. Tutaj miałem po starym akwarium wszystko gotowe do złożenia. Jedyny koszt to zakup folii drewnopodobnej za parę zł i obklejenie mdf'a :) Póki co nie jest źle i mam nadzieje, że tak już pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie skały w ten sposób to super rozwiązanie, ja też tak mam. Można utrzymać super czystość w Akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mat_Mat mam krabika na wydanie, nie jesteś zainteresowany? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie skały w ten sposób to super rozwiązanie, ja też tak mam. Można utrzymać super czystość w Akwarium.

Na tym też mi bardzo zależało. Czysta czarna szyba robi fajne wrażenie. Zobaczymy jak będzie później ale może być tylko lepiej jak dojdą korale :-)

Mat_Mat mam krabika na wydanie, nie jesteś zainteresowany? :)

Nosens a co to za krabik? Mam uprzedzenie do takich stworzeń po tym jak w poprzednim akwarium miałem Enoplometopus Debelius'a - istny koszmar co mi z babkami robił... Mam a raczej będę miał jedną rybkę do wydania jak ją odłowie Pterapogon kauderni bo obecnie mam 2 i się nie zgrywają za bardzo więc możemy zamienić ewentualnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niebieskie tło chociaż wolałbym czarne i po roku nie mam ani jednego galonika czyszczę raz na tydzień dokładnie czyścik i żyletka. Najważniejsza systematyka bo jak zarośnie to koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś czerwone rury ?

Jak zamocowałeś lampy nad akwarium i czy każda z lamp ma własny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś czerwone rury ?

Jak zamocowałeś lampy nad akwarium i czy każda z lamp ma własny zasilacz.

Rury kupiłem w Acroporze w Warszawie.

Lampy są podwieszane na linkach a każda z nich ma osobny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.