Skocz do zawartości
Gość

[180 LPS] Debora

Rekomendowane odpowiedzi

Super! To nie cjano na piachu wyszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wczoraj wieczorem nie planowałam karmić korali ale przechodząc obok nie dało się nie zauważyć "mamo daj jeść":

(tu z telefonu)

4396618_20160216_225419-1.jpg

No i nakarmiłam:

(tu już z aparatu)

4396617_DSC02582ml.jpg

4396614_DSC02584ml.jpg

I dzisiaj:

4396667_DSC02592ml.jpg

Scoly też ładnie wołała:

(noc)

4396616_DSC02587ml.jpg

(dzień)

4396615_DSC02441.jpg

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak tak można głodzić ... ? - nie ładnie :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogolę organizować TOTM ?- zastanawiam się zawszę gdy wiedzę ten zbiornik.

Genialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korale oczywiście super wyglądają

czym karmisz i jak często ?

czy lejesz fitoplankton?

czy zeomix nadal w systemie?


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no jak tak można głodzić ... ? - nie ładnie :)

:) Jak widać - nie głodzę;)

Po co w ogolę organizować TOTM ?- zastanawiam się zawszę gdy wiedzę ten zbiornik.

Genialny.

Dzięki - też go lubię :baby:

korale oczywiście super wyglądają

czym karmisz i jak często ?

czy lejesz fitoplankton?

czy zeomix nadal w systemie?

Dzięki.

Karmię średnio co drugi dzień różnymi pokarmami.

Myślę, że nie można zrobić tu jakiegokolwiek schematu więc napiszę co stosuję:

Coral A, Coral B, Coral E, Coral V - Coral A staram się dawać co dwa dni - reszta co kilka dni - bez przesady:)

Coral F, Coral Food, Ricco Food

Do tego czasem dodaję mrożonki: czerwony plankton, zielony plankton i jakieś drobne co w zamrażarce znajdę:)

Nie leję fito oprócz tego co w Coral F.

Zeo Mix cały czas w systemie.

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie wszystko wygląda, planuję podobny zbiornik ale dłuższy a ciut niższy pewnie. Na ile % mocy chodzi u ciebie lampa?


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale sądzę że lubisz karmić korale. Ja lubię to robić, jedyny pokarm jaki posiadam to mrożonki dla ryb. Korale to chętnie wcinają, a ja im chętnie daje. I tak się zastanawiam czy nie za dużo.

Czy da się przekarmić korale, jakie są objawy, czym to skutkuje, ? Debora możesz masz jakieś doświadczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwa - szczególnie goniopory mnie urzekły :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może się mylę ale sądzę że lubisz karmić korale. Ja lubię to robić, jedyny pokarm jaki posiadam to mrożonki dla ryb. Korale to chętnie wcinają, a ja im chętnie daje. I tak się zastanawiam czy nie za dużo.

Czy da się przekarmić korale, jakie są objawy, czym to skutkuje, ? Debora możesz masz jakieś doświadczenie ?

Nie wiem jak może wyglądać przekarmienie LPS:)

Nie karmię ich często "dopaszczowo" więc raczej nie przekarmiam.

Oczywiście nie ma co przeginać i ważna jest filtracja w akwarium która to wszystko przemieli. Ja w świeżym akwarium od razu pełnym korali karmiłam korale od początku co sie objawiało delikatnym cyjano na piasku.

Ale w każdym akwarium trzeba wyczuć balans:)

Do akwarium doszło kilka drobnych rybek więc już coraz lepiej będzie funkcjonować a na pewno się bardziej podobać:)

Olinek94r - ja kupiłam w siedzibie w Nowym Sączu przy okazji zakupów w coralfarm- trzeba się kontaktować z producentem bo nie widzę ich aktualnie na stronie sklepu

Darek S - Dziękuję. Mi też się podobają:)

Kilka zdjęć z wczoraj:

DSC02719ml_zpsda165i5j.jpg

DSC02718ml_zpszrrfkzui.jpg

DSC02715ml_zpsvtte1flj.jpg

DSC02712ml_zpstzlhkip8.jpg

DSC02707ml_zpsct60suxn.jpg

DSC02703ml_zpspbwqfqn5.jpg

DSC02701ml_zpssqwtl776.jpg

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szczepki Blasto trafią kiedyś do sklepu?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Nieee... Nie ma szans.

Poproszę o zdjęcia sampa :) bo nie widać obiegu. Jakie wymiary ma komin?

Pompa obiegowa jest za filtrem przepływowym - nie będzie jej widać na żadnym zdjęciu:)

Komin ma wymiary: 30 x 10x50h

Piękne zdjęcia:) super

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę zapytać komin ma wymiary: 30x10x50h a otwory w kominie ? Nie myślałaś o zmianie soli na AF Reef Salt?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora, jaką sól stosujesz? Bo napisałaś że syntetyczną, a wg. tego co znalazłem jako syntetyczna - określana jest i probiotyczna i rafowa.

Pytam, bo obecny zbiornik prowadzę na probiotycznej, ale drugi - z niewiekim udziałem sps wolał bym, zacząć na soli prostrzej. Bo nie chciał bym zejść do zbyt niskiego azotu i zerowego fosforu. A obawiam się że jak zacznę od probiotyki, to może różnie być. Dlatego chciałbym dalej używać produktów AF (bo jest pełna gama) i opierać się na doświadczeniu innych.

Czyli, czego używasz :) ?

ps. kolory bajeczne, kształty też - to jest to, czego oczekuję od swojego zbiornika - a co się uda - to zobaczymy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to debora robi podmiany w tym baniaczku z wody od spsow. Wiec wychodzi na to ze używa probiotycznej. Ale chyba z kropelek używa aminokwasów witamin ale nie używa bakterii. Przynajmniej tyle pamiętam z wątku, najwyżej mnie właścicielka poprawi i może nie opierniczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki efekt i to tylko zdjecia.. Pięknie to wszystko wybarwione.. Gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak mogę zapytać komin ma wymiary: 30x10x50h a otwory w kominie ? Nie myślałaś o zmianie soli na AF Reef Salt?.

A dlaczego miałabym coś zmieniać?:)

Otwory: 32,25,25

Debora, jaką sól stosujesz? Bo napisałaś że syntetyczną, a wg. tego co znalazłem jako syntetyczna - określana jest i probiotyczna i rafowa.

Pytam, bo obecny zbiornik prowadzę na probiotycznej, ale drugi - z niewiekim udziałem sps wolał bym, zacząć na soli prostrzej. Bo nie chciał bym zejść do zbyt niskiego azotu i zerowego fosforu. A obawiam się że jak zacznę od probiotyki, to może różnie być. Dlatego chciałbym dalej używać produktów AF (bo jest pełna gama) i opierać się na doświadczeniu innych.

Czyli, czego używasz :) ?

ps. kolory bajeczne, kształty też - to jest to, czego oczekuję od swojego zbiornika - a co się uda - to zobaczymy.

Chyba nigdzie nie używałam określenia, że używam soli syntetycznej. Owszem - używam soli syntetycznej:) Ale nigdy wcześniej chyba tak tego nie nazywałam:)

Podmiany robię z akwarium 420L sps albo ze szczepkowego.

Jeszcze nie robiłam podmiany na świeżej solance - i nie planuję póki co:)

Akwarium 420L i szczepkowe są prowadzone na soli Probiotic Reef Salt.

Jeśli chodzi o to co używam to głównie pokarmy i suplementy dla korali. Tutaj niestety nie mam jakiś sztywnych reguł bo na jednej półce stoją też produkty dla sps więc używam wszystkiego ale baaardzo oszczędnie.

Jak juz podaje to daje 1 kroplę:

Coral A, czasem Coral E, Czasem Coral B, od czasu do czasu Coral F,

Od czasu do czasu kapnę Iodum.

Jak karmię korale mrożonkami to dodaję Coral Food+ Ricco Food.

endriu0 - podaję również czasem Np Pro i Pro Bio S - oczywiście nie przeginając:)

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, moja wina:) Ślepnę na starość najwyraźniej - faktycznie - to co wziąłem za opis soli to była informacja o skale (w pierwszym poście) - Skała - syntetyczna AF :) stąd nieporozumienie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.