Skocz do zawartości
Gość

[180 LPS] Debora

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam z tym problemów w 420L dlatego nie uważam, żeby tutaj był problem - nie używam skarpet, nic mi nigdzie nie podbija.

Jeśli chodzi o przewymiarowany sprzęt... nie spodziewałam się, że aż tak się będę musiała z wszystkiego tłumaczyć :) Ale i tak się wytłumaczyłam, że planowałam tym obsłużyć również szczepki lps.

Ale nadal nie uważam, że to mógłby być jakiś problem, którego młodzi powinni nie czytać :)

Debora pokazała byś akwarium szczepkowe czy nie ma szans ? :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

http://coralfarm.eu/.../af160-skimmer/ AF160 Skimmer jest przeznaczony do akwariów od 150 do 350 litrów nie widzę przewymiarowania, obieg 6000 ale jego najmniejsza moc to 1900 L po spadkach na wysokości i zakrętach pewnie do połowy mocy należy ustawić. Mam akwarium 70x55x45 podnoszenie 1 metr i DC-2000 na maxa daje około 700 l/h Planuje tez podmienić na DCT-6000 gdyż dolny zakres ma mniejszy niż DCT-4000.

Debora ciekawi mnie Twoja opinia na temat piasku. Jaki wsypałaś i dlaczego? Walory estetyczne rozumiem, są opinie, że piasek szkodzi, ale jeśli się nie mylę napisałaś gdzieś, że piasek powinien być.

Mnie uczono,że piasek jest ważny w akwarium więc go stosuje;)

Zawsze żywy biały.

Zarówno w sps jak i w lps. Nie widzę jakiś strasznych konsekwencji używania piasku. Akwaria wyglądają naturalnie.

Co do pompy-moja nie jest sterowalna więc chodzi 100% :)

Nie planuję tego zmieniać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odczułem Debora że powinnaś to zrobić jeszcze raz. Wywalić korale i oczywiście samp , zdobyć malutkie szczepki a sampa posklejać u jakiegoś gościa napewno nie z .... :) wtedy będzie chyba ok :) . Czytałem wątki jak i o 420l sps jak i o lps i widzę parcie na ta samą rzecz. Byłem u Debory widziałem dużo wcześniej lps i jak powstał już kolejny zbiornik na lpsy wygladało to super , a od tego czasu co ja widziałem do teraz już chwila minęła i wygląda to jeszcze lepiej. Debora jak można zdradzić pokaż projekt męża niech wszyscy zobaczą że nie wszystko jest marki ........ :) Dla mnie super i tyle.

Edytowane przez Darecki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Debora pokazała byś akwarium szczepkowe czy nie ma szans ? :smiling:

Bardzo proszę :

3829812_20151130_223451.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę :

Podziękował. Musiałem przeoczyć :chris: A coś więcej da radę bo filtracji się domyślam ale co z resztą ? Ale to chyba nie w tym temacie :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie planujesz utrzymać parametry ?I suplementacje kropelkami i balling??czy coś specjalnego?Lpsy lubią dużo jeść więc pewnie sporo kłopotów z utrzymaniem stałych parametrow będziesz miała.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ma taki taki setup a nie inny


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ma taki taki setup a nie inny

No wiem wiem,,obieg jak najbardziej przy lpsach jest ok,ale nad odpieniaczem to bym się zastanowił czy nie zamaly,ale w praktyce jak się wszystko rozbuja to będzie widziała jak co chodzi i czego jest za dużo,albo za mało.Ciężko będzie ustawić dobrze cyrkulację takiej kostce.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni mówią że za mały.. inni że za duży :) Ja tak patrzę i podziwiam ilu specjalistów nagle mamy na forum.. Ludzie.. przestańcie ojca (matki) uczyć dzieci robić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh widzę że po świąteczny kac nie wszystkim do końca przeszedł,szkoda marnowac czas na pisanie własnej opinii skoro zaraz obrońcy maja zale.Pzdr ,Debora projekt fajny Lpsy pewnie dopracujesz do perfekcji jak spsy.Szkoda marnowac już czas na to forum.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak reszta, ale ja nie widzę żeby ten wątek pojawił się w dziale pytania o sprzęt dla nowicjiuszy.Nigdzie też autorka nie pytała o radę na temat czy dany setup jest odpowiedni. Ja rozumiem że o sprzęcie łatwiej się niektórym dyskutuje niż o efektach w zbiorniku ale zaczyna to przypominać taką sytuację jak siedzi sobie facet przed telewizorem z piwem i ogląda mecz krzycząc co chwilę w stronę ekranu "no podaj na lewą, no teraz zwód.. jak dryblujesz patałachu" itp :)

ps. nie wiem o co z tym kacem chodzi - ja nie piję praktycznie w ogóle.. a tym bardziej w Święta, jakoś mi to nie pasuje do atmosfery ..

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tu są sami Tacy Spece to ograniczę się tylko do słów: Piękne i pozazdrościć. Planuje bardzo podobny projekt i już gdzieś o tym pisałem , ale budżetowo będzie skromniejszy. Będę śledził. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł :thumbup:


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawością będę obserwował , mój pierwszy zbiornik po przełożeniu korali Sps stał sie tez systemem z miękkimi i Lps , ciekaw jestem jakie parametry będziesz utrzymywać i co dozować . Gratuluje ładnego zbiornika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja odczułem Debora że powinnaś to zrobić jeszcze raz. Wywalić korale i oczywiście samp , zdobyć malutkie szczepki a sampa posklejać u jakiegoś gościa napewno nie z .... :) wtedy będzie chyba ok :) . Czytałem wątki jak i o 420l sps jak i o lps i widzę parcie na ta samą rzecz. Byłem u Debory widziałem dużo wcześniej lps i jak powstał już kolejny zbiornik na lpsy wygladało to super , a od tego czasu co ja widziałem do teraz już chwila minęła i wygląda to jeszcze lepiej. Debora jak można zdradzić pokaż projekt męża niech wszyscy zobaczą że nie wszystko jest marki ........ :) Dla mnie super i tyle.

Spokojnie - u nas luzik arbuzik i bujanie na hamaczku:)

A jakie planujesz utrzymać parametry ?I suplementacje kropelkami i balling??czy coś specjalnego?Lpsy lubią dużo jeść więc pewnie sporo kłopotów z utrzymaniem stałych parametrow będziesz miała.

Jeszcze nie planowałam jakie parametry będę utrzymywać:)

Ballinga nie planowałam bo mam nadzieję, że wystarczą podmiany z 420 sps - ale to się jeszcze okażę - w razie czego jakiegoś KH Plus będzie trzeba użyć:)

LPSy lubią dużo jeść a ja lubię dużo karmić więc jakoś to ogarniemy:)

Mam nadzieję, że odpieniacz da radę:)

Cyrkulacji nawet nie ustawiałam - po prostu włożyłam wtyczki do kontaktu:)

Skoro tu są sami Tacy Spece to ograniczę się tylko do słów: Piękne i pozazdrościć. Planuje bardzo podobny projekt i już gdzieś o tym pisałem , ale budżetowo będzie skromniejszy. Będę śledził. Pozdrawiam

Dzięki!:)

Z ciekawością będę obserwował , mój pierwszy zbiornik po przełożeniu korali Sps stał sie tez systemem z miękkimi i Lps , ciekaw jestem jakie parametry będziesz utrzymywać i co dozować . Gratuluje ładnego zbiornika .

:)Zobaczmy jak to będzie:)

Dzięki!

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora masz wbudowane 2 waveboxy w komin zewnętrzny czy tylko luzem ustawione pompy które pracują w tym systemie?

U mnie jeden na tej samej pompie tylko wbudowany daje spokojnie radę w mocno zarośnietym akwarium 350l. Ustawione masz też z fotokomórką? bo to jest fajna opcja, gaśnie światło i wavebox nie pracuje i jest cisza. Myślałem o tej samej pompie obiegowej i myślałem ze ona sama wystarczy za cyrkulacje. Co o tym myślisz? Z doświadczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok zrobiłam zdjęcie całości i oczywiście kilka zbliżeń.

Poprzestawiałam troszkę korale :

4006977_LPS180Lml.jpg

4006978_DSC01674ml.jpg

4006979_DSC01682ml.jpg

4006980_DSC01686ml.jpg

4006981_DSC01681ml.jpg

4006982_DSC01688ml.jpg

4006983_DSC01694ml.jpg

4006984_DSC01684ml.jpg

4006990_DSC01683ml.jpg

4007032_DmlSC01696.jpg

4007033_DSC01687ml.jpg

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać że i lpsy są fajne i ładne a jeszcze w oddzielnym systemie to już w ogóle jest ekstra je trzymać.

Ładnie to ustawienie wyszło i nawet się coś jeszcze zmieści.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Debora masz wbudowane 2 waveboxy w komin zewnętrzny czy tylko luzem ustawione pompy które pracują w tym systemie?

U mnie jeden na tej samej pompie tylko wbudowany daje spokojnie radę w mocno zarośnietym akwarium 350l. Ustawione masz też z fotokomórką? bo to jest fajna opcja, gaśnie światło i wavebox nie pracuje i jest cisza. Myślałem o tej samej pompie obiegowej i myślałem ze ona sama wystarczy za cyrkulacje. Co o tym myślisz? Z doświadczenia :)

Pompy są całkowicie schowane - widać tylko wylot pomp który jest na równi z szybą.

Myślę, że obieg byłby zamały dla ruchu korali.

Zrobiłam krótki filmik telefonem - postaram się wrzucić za chwilkę (jeśli jeszcze nie macie mnie dość:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne kolorki. Czy znasz jakiś sposób na zmuszenie lps-ów do pobierania przeznaczonego dla nich pokarmu w granulkach? Od dość dawna próbuję przekonać duncanopsamię, blastomussę, caulastreę oraz acanthastreę do konsumpcji pokarmu w granulkach pewnej firmy, ale za każdym razem kilka minut po połknięciu pokarm ten jest przez nie wypluwany. LPS-y przyzwyczaiły się do solowca i nie chcą pobierać nic innego.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Piękne kolorki. Czy znasz jakiś sposób na zmuszenie lps-ów do pobierania przeznaczonego dla nich pokarmu w granulkach? Od dość dawna próbuję przekonać duncanopsamię, blastomussę, caulastreę oraz acanthastreę do konsumpcji pokarmu w granulkach pewnej firmy, ale za każdym razem kilka minut po połknięciu pokarm ten jest przez nie wypluwany. LPS-y przyzwyczaiły się do solowca i nie chcą pobierać nic innego.

Niestety nie pomogę w tym zakresie bo nie karmię koralowców tym pokarmem.

Kiedyś próbowałam ale zużylam opakowanie i więcej nie używałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak często karmisz LPS-y (mam na myśli okres sprzed włożenia ich do aktualnego szkła)?

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozna wiedziec, jakie utrzymujesz parametry w akwarium sps?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak często karmisz LPS-y (mam na myśli okres sprzed włożenia ich do aktualnego szkła)?

Starałam się 2-3razy w tygodniu.

Jesli mozna wiedziec, jakie utrzymujesz parametry w akwarium sps?

Klasycznie,

Ca-400,

Kh-7,0,

Mg - 1350

No3 nie mierze od dawna,dawna a PO4 zawsze mam 0,00 - 0,02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.