Skocz do zawartości
Insider

Wysokie parametry ca i mg

Rekomendowane odpowiedzi

baniak ma 4 miesace .. wiem że mlody zbiornik ale chyba coś jest nie tak .... jeśli sie myle wybacz :)


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co odkrywać , wpisz sobie testy soli przeprowadzał je chyba tester i zobacz jakie ma ta sól parametry.

To tak jakby się wlało mleko i zastanawiało czy solanka jest mętna. Ta sól do zbiornika gdzie nie masz pochłaniaczy ca i mg się nie nadaje albo przy mniejszych/rzadszych podmianach. Trzeba dobrać sól do potrzeb zbiornika i prowadzenia. Ja jej używam od roku, kilka miesięcy temu kolega robił mi testy i było w normie tyle że obserwuje zapotrzebowanie po glonach wapiennych i prowadzę regularne podmianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem oco chodzi i zdaje sobie sprawe ze zrobiłem żle tylko teraz chce to napraić ...wkladac sps zeby skonsumowały ? troszke sie boje


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładaj do baniaka to co chcesz jeśli czujesz się na siłach są proste montipory ewentualnie weź uboższą sól. I nie czytaj zmyślnych historii szanownego marine bo to strata czasu. Chce żeby kolega nano coś mu tłumaczył kiedy wszystko jest jak na tacy a już jakiś czas tu jest więc mógłby się domyślić gdyby nie marnował czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasolenie twierdzisz że masz dobre, kh masz optymalne, magnez poniekąd w tej wysokości jest obojętny, jedynie ca za duże, możesz troszeczkę podnieś kh do np. 8,5 to ci ca spadnie, wkładaj proste sps, ślimaki, podmian za dużo nie rób bo i po co??


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj Bena on ci dobrze doradza wymien na sol kuchenna to nie bedzie ca

Jesli sol ktora stosujesz ma parametry jak ponizej

To skad u ciebie Ca 600 czy mg 1500 gdybys codziennie podmienial wode parametry zostana nie zmienne

Gdyby w zbiorniku nie bylo nawet jednego korala nadal ca nie skoczy na 600

Sam potwierdziles ze sol ma parametry oki, powiem wiecej ma dokladnie takie jakie cie interesuja.

Ben gdybys czytal od poczatku to bys wiedzial o czym pisalem A jesli ci szkoda czasu to nie czytaj jak ci nie pasi . Twoje opinie sa dostepne odnosnie soli Af wiec wszystko jasne.

Parametry wody po rozpuszczeniu soli:

S.G. 1,025

Cl - 19000 - 19500 mg/l

Na - 10500 - 10600 mg/l

Mg - 1320 - 1350 mg/l

S - 580 - 590 mg/l

Ca - 410 - 430 mg/l

K - 380 - 390 mg/l

F - 1,2 - 1,3 mg/l

Fe - 0,08 - 0,09 mg/l

Sr - 7 - 9 mg/l

dKH - 7,4 - 8,0

pH - 7,8 - 8,2

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie dziekuje za rady ,ale nie ma co sie unosić :) tylko nie mam nic do podbicia kh aktualnie


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 miesiącach to już glony wapienne powinny się pojawić.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinny badz nie różnie bywa


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką skałę masz w baniaku? kiedyś miałem przypadek że akwarium było na starej skale przełożonej do świeżego baniaka no i wapienne które ją bardzo bujnie porastały zaczęły się rozpuszczać i to powodowało taki właśnie wzrost ca i magnezu


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała sucha atlantik rock

wpadło mi teraz do głowy jak sie maja parametry do temp wody ?

wode na podmiane robie w 24 c a cos mi sie wydaje ze w głowny moze byc mniej czy to moze byc przyczyna ?

Edytowane przez Insider (wyświetl historię edycji)

400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzysz refraktometrem więc chyba temp wody nie ma znaczenia, on chyba koryguje to sam?

jaką temp. utrzymujesz w baniaku?

Edytowane przez thomas kay (wyświetl historię edycji)

Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

mierzysz refraktometrem więc chyba temp wody nie ma znaczenia, on chyba koryguje to sam?

jaką temp. utrzymujesz w baniaku?

Temperatura ma bardzo duży wpływ na gestość wody. Nie słyszałem takim refraktometrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w instrukcji przy refraktometrach czasem piszą, że odczyt powinno się sprawdzać po 30 sec. To po to żeby temp była jednakowa przy pomiarze wody, bez względu na jej temperaturę, może mieć 15 st. 25st, to bez znaczenia po odczekaniu 30sec na refraktometrze ma zawsze taką samą.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura ma bardzo duży wpływ na gestość wody. Nie słyszałem takim refraktometrze...

Refraktometr ATC


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

No chyba ża tak. Ten który ja mam taki mądry nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup na allegro czysty chlorek sodu NaCl. Do nowej solanki dosyp 60% soli morskiej a reszte uzupełnij NaCl do odpowiedniego zasolenia


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura ma bardzo duży wpływ na gestość wody. Nie słyszałem takim refraktometrze...

skucha!

No chyba ża tak. Ten który ja mam taki mądry nie jest.

to ci nie broni poczytać sobie o takich w google, tam znajdziesz całą potrzebną wiedzę,

ja czytam i wiem


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.